Баскетболни легенди подкрепят „Черноморец” срещу „Берое”, отбелязват 50 години от спечелването на Купата
30 Октомври 2015, Петък, 07:10 ч.
Кметът Димитър Николов награждава съотборниците на великия Бойчо Брънзов, които два пъти извеждат Бургас на върха в баскетбола
Кметът Димитър Николов ще награди съотборниците на великия Бойчо Брънзов, които два пъти извеждат Бургас на върха в баскетбола, печелейки Купата на България през 1965г. и 1975г. Тържествената церемония ще се състои тази събота, 31 октомври, в полувремето на мача „Черноморец” - „Берое”. Срещата е част от четвъртия кръг на шампионата на Националната баскетболна лига (НБЛ) и е с начален час 18:00 в зала „Бойчо Брънзов” (к-с „Зорница”). Входът е свободен.„Каним бургазлии и всички фенове на спорта да дойдат в залата и да ни подкрепят”, призовава президентът на БК „Черноморец” Ивайло Петков. Той е един от хората, благодарение на които в последната година и половина мъжката формация на тима отново е сред баскетболния елит на страната. Миналата седмица акулите спечелиха първа победа в НБЛ за сезона, като триумфираха над „Академик Бултекс”.
„Това, че най-добрите играчи на „Черноморец” ще бъдат на мача в събота ще е още по-голяма мотивация за нас”, допълва Петков.
Организиран баскетбол в Бургас има от 1946-та, само година след края на Втората световна война. Тогава е основан и баскетболният клуб „Черноморец”, който по онова време носи името „Ботев” – Бургас. Професионалният мъжки баскетболен отбор съществува без прекъсване. В годините е даден живот на различни детски и юношески групи. Най-именитите треньори, оставили следа в съзнанието на хората, са: Динко Хаджидинев и Панайот Владев. Два пъти Динко Хаджидинев извежда Черноморец до върха в турнира за Купата на България през интервал от 10 години. И в двата тима участва Бойчо Брънзов, който за съжаление вече не е сред нас. На негово име е наречена залата в к-с „Зорница”, където ще бъде отбелязан юбилеят от победата.
Несебърлийката Ивелина Пехливанова с фурор на световно първенство
Къща на ужасите: Съпруг принуди жена си да спи с над 120 мъже
Фортуна се усмихна на Левски, ЦСКА и Григор Димитров
13-месечно момченце бе убито, 10 трагични пропуска на системата
Защо Gen Z плаща за тишина
Туристическият бранш на спешна среща с АПИ. Стана ясно кога приключват ремонтите на АМ "Тракия"
Община Бургас ще подмени стари и опасни дървета по ул. „Оборище“
КУБ с официална позиция: Не сме анклав или престъпна групировка
Ще има ли зоополиция и ефективни присъди срещу насилието над животни
„Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас!
Европарламентът затяга мерките срещу изкуствения интелект
След палежа: Скопие уверява, че насилието няма да бъде толерирано
