×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Честният пояс на Пресвета Богородица пристига в Бургас на Кръстовден
  • Повечето германци се страхуват от руска атака срещу НАТО
  • След дроновете над Полша и Румъния: Зеленски обвини Русия в разширяване на войната
  • Над 100 хиляди души се събраха на антимигранстки митинг в Лондон
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Депутатът Стефан Кенов: В Екз.Антимово купуват вота за „Народен съюз“ и двама кандидат-кметове на БСП


Депутатът Стефан Кенов: В Екз.Антимово купуват вота за „Народен съюз“ и двама кандидат-кметове на БСП
Стефан Кенов имал информация от човек, който фигурира в списъка и който утре ще бъде разпитан в МВР
18 Октомври 2015, Неделя, 15:24 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА, снимка: вестник "Карнобатски глас"

Има нечовешки натиск върху хората да не дават показания, предупреждава Кенов
Рискувам твърде много с това разкритие, но не мога да замълча, защото имам достоверна информация в чия полза е била подготовката за покупка на гласове в Екзарх Антимово, предотвратена с компетентната и бърза намеса на МВР.

Това заяви пред Флагман.бг народният представител от БДЦ – карнобатлията Стефан Кенов. Катя Стоянова и близкият до нея Ради Гарджев бяха първите арестувани и разпитани за намерените списъци с избиратели от селото, за които Флагман.бг пръв съобщи (ВИЖ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ). При нашето разследване, което предприехме на територията на Екз.Антимово двамата днес се разхождаха свободни и се държаха като недосегаеми.

Стефан Кенов получил следната информация: покупката е за листата на „Народен съюз“, която се свърва с карнобатския бизнесмен Минчо Гроздев – дъщеря му Живка е на избираема позиция в нея, както и за кандидат-кмета на БСП за община Карнобат – Тодор Байчев и кандидат-кмета на БСП за с.Екз.Антимово – Радка Чанева.

Чанева е съпругата на досегашния червен кмет Кольо Чанев, който излъга нашия репортер, че срещата му с Ради Гарджев след освобождаването му от ареста била само и единствено във връзка с връчване на някакво съдебно известие.

„Рискът да оповестя това пред вас е следният – тече нечовешки натиск върху хората от списъка, с които е разговаряно да си продадат гласа срещу пари за тези три бюлетини. Повечето от тези бедни хора ще бъдат разпитвани утре, а днес са притискани да си мълчат. Лично пред мен бе посочено името на кака Радка, за която е трябвало да се гласува. Така наричат тук съпругата на Кольо Чанев“, заключи депутатът.

Кенов е архитектът на новото гражданско сдружение „Карнобатлии за Карнобат“, която излиза с листа за кандидат-съветници в общината.

Флагман.бг се обърна към Кенов за коментар по темата по повод публикация на сайта „Бургас дрийм“, където той е цитиран така: „Купуват гласове за „Народен съюз" и Тодор Байчев“.

Друг бургаски сайт - „Топ новини“ оповести преди нас следното, взето от Фейсбук: "Полицията в Карнобат най-сетне си свърши работата и залови Катя Х от с. Екзарх Антимово да купува гласове за листата на Народен съюз и за кандидат-кмета Тодор Байчев...Листата на Народен съюз се свързва с Минчо Гроздев-Бумбала, чиито служители са на първо и второ място, а дъщеря му Живка Гроздева е на четвърта позиция. По неофициални данни парите за покупката на гласове, намерени у Катя, идват точно от местния бизнесмен...".

Както вече ви съобщихме, в редакцията на Флагман получихме сигнал от карнобатска жителка, разкриващ същите данни, които дава Стефан Кенов за възложителите на покупката на гласовете. Не публикуваме директно текста, тъй като в него има трудно доказуеми твърдения.

Копие от този сигнал, от името на Инициативен комитет, е пратен и на главния прокурор Сотир Цацаров – с настояване да се извърши проверка на работата на прокурор Щиляна Петкова. Петкова води досъдебното производство по случая.

В сигнала има  обвинения за обвързаността на държавната обвинителка с Минчо Гроздев чрез трети човек. Поставят се въпроси, на които, ако прокуро Петкова няма разумни отговори, би трябвало отдавна да си е захвърлила тогата.

Очаквайте само във Флагман.бг как реагира прокурор Петкова, след като днес упорито я търсихме и все пак успяхме да я открием

В категории: Карнобат


22
Коментара
22
Коментара по темата
22.
карнобатман
21.10.2015 06:17:40
0
10
Господин Кенеф„Кенов“ разбирам напъните ти след 4 години да те издигнат за кмет, но да знаеш че няма да те огрее момче. Няма да можеш да подобриш рекорда на Р.Курдов. Некадърно момче си.
21.
Стефчо ,кажи си
19.10.2015 18:10:53
3
12
МК „Карнобатлии за Карнобат” продължава да погазва закона, въпреки предупреждението на ОИК


Местната коалиция „Карнобатлии за Карнобат” продължава грубо да нарушава Изборния кодекс, въпреки предупреждението на Общинската избирателна комисия в града. В два последователи агитационни броя на в. „Карнобатлии за Карнобат” отсъства задължителният текст „Купуването и продаването на гласове е престъпление“, с което е нарушена разпоредбата на чл. 183, ал. 1 от ИК.

”Народен съюз” - Карнобат подаде жалба за това нарушение още след излизането на първия брой на вестника от 8 октомври. Тогава Общинската избирателна комисия установи, че той наистина представлява агитационен предизборен материал с всички необходими атрибути - на всяка от страниците на вестника фигурира номера на бюлетината на местната коалиция. Изданието не съдържа и име на издателя, което също е нарушение на закона. Със свое решение от 10.10 2015 г. ОИК Карнобат „УКАЗВА на МЕСТНА КОАЛИЦИЯ „КАРНОБАТЛИИ ЗА КАРНОБАТ” при използване на медийни услуги, да се спазват изискванията на Изборния кодекс”. При проверката ОИК е поискала становище от представителя на коалицията за града и съпредседател на БДЦ - Стефан Кенов, според който законът не е нарушен.

„Издателят е очевиден от названието на вестника, от натрапващата се агитация за определен участник в изборите и от посочения имейл адрес за кореспонденция, но от комисията твърдят, че извършителят на нарушението е неизвестен, тъй като издател не е изрично посочен. ОИК се ограничава само да установи нарушението и да предупреди МК „Карнобатлии за Карнобат” да спазва Изборния кодекс.”, коментират от „Народен Съюз” .

Въпреки указанията местната коалиция продължава да извършва нарушения и следващият брой на в. „Карнобатлии за Карнобат” излиза също без задължителния надпис, но с агитиращи предизборни атрибути.

Коалиция „Народен съюз” е подала втора жалба до ОИК. От там недоумяват как юристът и депутат Стефан Кенов допуска това грубо погазване на българските закони, което вече се превръща в рецидив.

„Народен съюз” обжалва в Централната избирателна комисия решението на ОИК от 10 октомври, защото счита, че са налице всички данни за извършителя на нарушението и той следва да бъде санкциониран.
20.
_)_
19.10.2015 14:39:02
0
12
и така викам да им вземем парите и да си гласуваме по-съвест!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
19.
И ся кво
19.10.2015 14:25:30
0
3
за селски кмет- кака Радка, за града- Гошо. Малеее, немат наяване,ей
18.
Кенеф
19.10.2015 10:35:58
2
14
Тоя Кенеф е не само глупак ами и манипулатор. От 5 години живея в Екз.Антимово . Тука хората винаги са гласували за Г.Димитров. Тая година пренасочиха половината цигански гласове в други села, да гласуват за левицата ,карнобатлии за Карнобат и кмета Г.Димитров. И Катя и Ради са хората на Г.Димитров.Тоя полудепутат, полуадвокат и полуумен само лъжи ръси. Питайте колко цигани от Екз. Антимово и Грозден има регистрирани в карнобатските села? Тая левица и тия по-по-най карнобатлии са пълни смешковци .
17.
Стоян23
19.10.2015 07:31:42
3
3
Хора вземайте им парите и ги излъжете на 25 ГЛАСУВАЙТЕ ЗА БЪЛГАРСКАТА ПРОЛЕТ С №2
16.
Diko
18.10.2015 21:31:13
2
8
7000 гласа x50 лв. = 350 000 лв.М.Г. после откъде ще ги избива?
15.
*********
18.10.2015 21:22:22
2
21
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
14.
и още нещо
18.10.2015 21:17:08
2
23
Всеки ден, сън не спали, рано сутринта, две жени излизат по улиците на Карнобат и по цял ден обикалят града.
Едната, с клошарска външност, подпирайки се с импровизиран бастун / една пръчка / проси по 10 стотинки от хората.
Другата, със сексапила на баба Яга, даже и без метла, хвърчи нагоре - надолу и натрапчиво проси гласове за " независимия " Георги Димитров.
Прости им Господи и на двете !
13.
и още нещо
18.10.2015 21:17:08
1
22
Всеки ден, сън не спали, рано сутринта, две жени излизат по улиците на Карнобат и по цял ден обикалят града.
Едната, с клошарска външност, подпирайки се с импровизиран бастун / една пръчка / проси по 10 стотинки от хората.
Другата, със сексапила на баба Яга, даже и без метла, хвърчи нагоре - надолу и натрапчиво проси гласове за " независимия " Георги Димитров.
Прости им Господи и на двете !
12.
1234
18.10.2015 21:05:34
2
32
То и у наше Манолич купупуват за баща ти, затова защо нищо не казваш....
11.
1
18.10.2015 19:27:47
1
32
Що се напапъваш толкова бе СтеВчо? Голям автогол си вкара Г с теб. Нали знаеш кой копува гласове защо се правиш на ударен с мокър парцал? Ти си изучен с плащането. Нали знаеш как влезе в НС.
10.
Стоян
18.10.2015 19:12:39
9
7
Хора вземайте им парите и ги излъжете на 25 ГЛАСУВАЙТЕ ЗА БЪЛГАРСКАТА ПРОЛЕТ С №2
9.
До Кенов
18.10.2015 19:05:54
1
37
Абе,момченце,винаги си ми бил антипатичен ,защото си въздух под налягане,обаче самочувствието ти е до небесата.Слез малко на земята,защото в един момент така ще се изплющиш,че свят ще ти се завие.Първо познавам много добре Катя и знам,че тя е върл поддръжник на Г.Д,следователно,ако са я хванали, тези гласове са били за него,а не за някий друг.Виждам,че се опитваш да внушиш,че гласовете са за друг,ама няма да стане.Доколкото чета и "свидетелка"си си намерил и нейното мнение точно съвпада с твоето,е браво добре си се изучил в лъжите.Колкото обаче да се пънеш Г.Д няма да стане кмет и той си го знае.Иначе едва ли щеше да привиква на дружеска почерпка дори метачките от предприятието.Дочух,че и учителките от детските градини и училищата е опрял.Това на какво го прилича-притиска хората и ги плаши,че едва ли не ,ако не е той кмет и край ,закрива се всичко.Същевременно чешмата от така хвалените проекти и то пред общината ,вече 2 седмици е запушена.Явно хората са били заети да се срещат с" бащицата" и затова не са могли да си свършат работата.Гледам и парка как добре е обрасъл.Може би това е нарочно,за да събират сено за животните, в така наречения зоокът. Сега се сещам,че на вашето откриване Г.Д се изказа,че "властта не е цел.а спасение за Карнобат"И затова да попитам от кого ще спасява града,нали 8 години той дерибействаше .Та значи от себе си ще го спасява.Майтап голям.Кенов,в листата ,която е резервна за Г.Д,фигурират лица,които са толкова компрометирани,че не знам кой ще гласува за тях.А пък господина,който се каните да подкрепяте за кмет ,не случайно се натиска за пореден мандат.Още отсега виждам как точи лиги,защото едни 36 милиончета са се засилили към Карнобат за водния цикъл.Каква ли комисионна ще гушне господина,а може и ти да намажеш и затова така драпаш пак той да стане кмет.Затова си и толкова активен и плюеш по всички.Друг е въпроса защо му е на Карнобат този воден цикъл и с какво ще допринесе за развитието на града.А ,да Г.Д ще се обогати с още някое и друго милионче,ако пак успеят да му купят мандат.Да ти кажа ,обаче,баламите,ако не са свършили,поне доста са намалели и аритметиката ти няма да излезе,колкото и листи да направите.А що се отнася до Катето,защо не питате преди да се хванете с нея да ви купува гласове .Сега единствения ви полезен ход е да плюете и да обвинявате други ,заради вашия провал с купувача.
8.
На май... п....
18.10.2015 18:23:50
0
29
а в Сунгурларе татко ти ,да ева и простака ти
7.
Решение
18.10.2015 18:17:19
14
5
Защо направо не си изберете Бумбала за кмет?
6.
Човека
18.10.2015 17:59:28
3
8
А в Бургас го купуват за Маринчев и изгоненият и от СДС и от НФСБ ,Владимир Павлов с хората около тях.Полицаите го знаят много добре.
5.
до Кенефов
18.10.2015 17:20:29
1
28
Кенефов скоро време в интернет ще се появят листовките които вървят с 30-40лв. от вашия благодетел. От едната страна е да се гласува за Г.Димитров, а от другата за твоята листа, писта №2 на Г.Димитров. Отпечатана на изключително скъпа хартия
4.
наш човек
18.10.2015 17:16:29
1
11
А в Созопол купуват за Гербаджията Панайот Реийзи. Освен това събират хората от чистотата в Росен и в рибния цех в Созопол на работните им места и осъществяват натиск и заплахи, че ако не гласуват за ГЕРБ ще ги уволнят. Това е корпоративен вот, който също е незаконно. Очакваме прокурорите и полицията да се намесят.
3.
Velika Bulgaria
18.10.2015 17:02:53
4
5
Komunistite i "patriotite" vuv zatvora!!!!
2.
Ваш човек
18.10.2015 16:59:04
9
6
И сега Бумбала как ще го оправят ще видите като цялата прокуратура работи за него -
1.
Човека
18.10.2015 16:49:00
3
6
А в Бургас го купуват за Маринчев и изгоненият и от СДС и от НФСБ ,Владимир Павлов с хората около тях.Полицаите го знаят много добре.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Шофьор за средната скорост: Толкова кошмарно пътуване на магистралата никога не съм имал Шофьор за средната скорост: Толкова кошмарно пътуване на магистралата никога не съм имал Георгиев, който има над 20 години опит в автомобилния свят, започва кариерата си като рали състезател и впоследствие се фокусира върху пътната безопасност и управлението на автомобилни паркове Над 55 000 първокласници ще прекрачат училищния праг на 15 септември Над 55 000 първокласници ще прекрачат училищния праг на 15 септември С 1000 са по-малко отколкото през миналата година Маратонът в Бургас счупи всички рекорди с над 930 участници Маратонът в Бургас счупи всички рекорди с над 930 участници Събитието постави нови стандарти за спортните прояви в морския град С пъстро хоро „Меден рудник“ отбеляза своя празник С пъстро хоро „Меден рудник“ отбеляза своя празник Специален поздрав към гостите на тържествата отправиха зам.-кметът Диана Саватева и териториалният директор Магдалена Манолова. Посрещаме в Бургас Свещения Пояс на Пресвета Богородица Посрещаме в Бургас Свещения Пояс на Пресвета Богородица Може да видите реликвата пред катедралния храм „Св. св. Кирил и Методий“ в 18.00 часа Гонзо избра този треньор за националния отбор Гонзо избра този треньор за националния отбор В неговия щаб се очаква да попадне и Явор Вълчинов Българин с голям удар на борсата, спечелил е над 70 000 милиона лева Българин с голям удар на борсата, спечелил е над 70 000 милиона лева  Моят на милионерите от заплата драстично се увеличава заради ежегодните бонуси „Акулите“ с голяма победа в Несебър и внесоха интрига в битката за елита „Акулите“ с голяма победа в Несебър и внесоха интрига в битката за елита Радост за феновете на „Янтра“ и „Дунав“, защото след загубата от „Черноморец“ „Вихрен“ се смъкна от второто на четвъртото място Промяната бръкна в джоба ви, оскъпи магистралата с 50 на сто, изчисли Борисов и заговори за скъсан бъбрек Промяната бръкна в джоба ви, оскъпи магистралата с 50 на сто, изчисли Борисов и заговори за скъсан бъбрек  Премиерът Росен Желязков пък увери, че се отнася сериозно към вота на недоверие, но не вижда шанс да падне правителството  Адвокат оспори в съда правото на МВР да глобява за скорост от тол камерите Адвокат оспори в съда правото на МВР да глобява за скорост от тол камерите Според жалбата данните от тол камерите може да се ползват само за проверка на това дали водачите имат винетка, "Гражданска отговорност" и технически преглед
Учениците от тази гимназия ще посрещнат 15 септември без покрив Учениците от тази гимназия ще посрещнат 15 септември без покрив ържавата не е отпуснала обещаните средства, а застрахователят – не е изплатил щетите НАСА проучва планета, подобна на Земята НАСА проучва планета, подобна на Земята Тя е една от седемте планети с размерите на Земята, които орбитират около червеното джудже Джебчийките във Венеция подават сигнали срещу граждани, че ги преследват и снимат Джебчийките във Венеция подават сигнали срещу граждани, че ги преследват и снимат Градът е препълнен с посетители и се наблюдава вълна от "удари" на прословутите „джобни крадци“ Беше като при земетресение, разказва свидетел на взрива в мадридското кафене Беше като при земетресение, разказва свидетел на взрива в мадридското кафене Първоначално гледахме от стаите си, а когато се случи експлозията, всичко се разклати, добавя той Не чакайте десетки "Шахеди" и балистични ракети, за да вземете решение, зове Зеленски лидерите на ЕС Не чакайте десетки "Шахеди" и балистични ракети, за да вземете решение, зове Зеленски лидерите на ЕС Руските военни са знаели точно къде летят дроновете им и това не е било своеволно решение на някакви командири от по-ниско равнище, заяви той Tранспортен хаос в Ленинградска област след саботаж, пожарът на танкера е потушен Tранспортен хаос в Ленинградска област след саботаж, пожарът на танкера е потушен Не се потвърждават обаче твърденията за пламъци в една от най-големи петролни рафинерии на Русия  Ватикана се преобрази в сцена на музика и светлина Ватикана се преобрази в сцена на музика и светлина Андреа Бочели и Фарел Уилямс участваха в безплатния концерт Започна производството на супертанк в САЩ Започна производството на супертанк в САЩ Войник от US армията във Форт Блис пък бе арестуван за опит да предаде чувствителна военна информация на руското разузнаване в замяна на гражданство Европа се събужда! Милион англичани на протест срещу миграцията в Лондон Европа се събужда! Милион англичани на протест срещу миграцията в Лондон Потресаващо е това, защото се случва с страната, която взе чудовищни мерки да смаже всякаква местна съпротива срещу замяната на населението с хора от Африка и Азия Връща ли се Черната смърт? Застрашени ли сме от бубонната чума и Чикунгуня Връща ли се Черната смърт? Застрашени ли сме от бубонната чума и Чикунгуня Потвърден е нов случай на бактериалното заболяване, наречено от историците Черната смърт, при жител на монголския регион Хоувсгул, който е граничен с Русия
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Руската атака срещу Полша е подобна на събитията в Крим Виц на деня Виц на деня – Докторе, чувам гласове!
– А какво ви казват?
– Че съм луд.
– Ами, слушайте ги – те явно ви познават!
Виц на деня Виц на деня Дядо с внучето гледат снимки от сватбата му:
– Дядо, защо си тъжен на снимката?
– Защото съм разбрал, че вече е късно да избягам…
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истински мъж никога не пита за посоката… той просто кара, докато жената вика.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори