Доц. Георги Рачев: Снегът иде след седмица
След седмица температурите ще паднат драстично и е възможно тогава у нас да падне първият сняг, прогнозира доц. Рачев
05 Октомври 2015, Понеделник, 05:39 ч.
Ако средиземноморският циклон мине през България, ще се разминем с първия сняг, но температурите ще паднат драстично, прогнозира климатологът
След седмица температурите ще паднат драстично и е възможно тогава у нас да падне първият сняг. Ако средиземноморският циклон, който ще се зароди след няколко дни, мине през България, ще се разминем с първия сняг, но температурите ще паднат драстично, прогнозира климатологът доцент д-р Георги Рачев. 4-5 градуса ще достигне живакът в термометрите тогава, каза той в „Добро утро, България!“ по ТВ7.
„Колкото по-южно мине циклонът, толкова по-студено ще е у нас. При всички случаи в съседна Румъния ще има снежна покривка. Няколко дни след това ще настъпи затопляне. Тогава ще започне циганското лято. То ще продължи една седмица“, каза още доц. Рачев.
В категории:
Животът
Компании анулираха 2 милиона места заради скъпото гориво
Това е най-продаваната кола в България
06/05/2026, Сряда 21:41
0
Три зодии започват своя най-благословен период
Греховно ли е агнешкото на Гергьовден?
06/05/2026, Сряда 21:00
1
Евакуираха трима от круизния кораб в Кабо Верде със съмнение за хантавирус
Гвардеецът Тодор предложи брак на Добринка пред президента Йотова
Дара rизненадващо промени парчето си за "Евровизия"
Невидимите реки в небето, които давят Европа
Край на хубавото време, студът се завръща
София ще има нов квартал, ще се казва "Райна Княгиня"
Откриха издирваната Кремена - мъртва е!
Турски учени предупредиха, че Черно море ще се затопли сериозно. Какво означава това?
