ГЕРБ и БСП в челен сблъсък за Българово
Кандидатът на БСП Йордан Которов(вляво) загуби миналите местни избори от Йордан Йорданов от ГЕРБ(вдясно) и сега търси реванш
04 Септември 2015, Петък, 12:56 ч.
Автор: Иван КОЛЕВКметът Йордан Йорданов тръгна към трети мандат
Кандидатите на ГЕРБ и БСП Йордан Йорданов и Йордан Которов излизат в челен сблъсък за град Българово. Двамата се очертава да бъдат основните претенденти за кметския стол. Интригата може да забърка Средна европейска класа(СЕК), ако отново издигне кандидат-кмет. На последните местни избори партията на Георги Манев бе втора политическа сила, но засега официално не са обявили позицията си.За абсолютен фаворит в Българово се сочи настоящият кмет Йордан Йорданов от ГЕРБ, който управлява градчето два мандата. В това време бе обновена инфраструктурата и направи се пряка връзка с автомагистрала „Тракия“. Спечели се и важният проект за изграждане на канализационна мрежа, чието изпълнение ще стартира до няколко месеца.
През 2011 година Йорданов отново се изпращи срещу Йордан Которов от БСП и тогава спечели убедително на първи тур със 73,6 % срещу едва 12,36 за Которов. Очаква се зад Йордан Йорданов да застанат СДС и ВМРО-БНД, които имат организации в Българово.
Претендентът му Йордан Которов от БСП е стожерът на градската структура на социалистите в града. Той е управлявал Българово преди повече от 20 години. Основният акцент в кампанията му са качествен надзор на важните инфраструктурни проекти, които ще се изпълнят в следващия мандат.
В категории:
Политика
Левски е шампион след 17 години чакане: 27-ата титла се върна на Герена
Правителство до дни? Прогресивна България няма да бави мандата
Фалит на авиокомпания в САЩ: Скъпото гориво удря евтините полети
Село, изгоряло до последната къща, оживя във възстановка на Априлското въстание
Трагедия в Петрич: Прокурор заспа и автомобилът му падна в дере, жена загина
Бандити превзеха танкер край Йемен, плавателният съд поел към Сомалия
Иван Гайков: Пред Община Приморско се откриват сериозни възможности за развитие
Китай се опълчи на САЩ: Няма да спазваме санкциите за иранския петрол
Тръмп изтегля 5000 американски войници от Германия след остър спор с Мерц
Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд
Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия
Крис и Юлиян от „Молец“ се готвят за турне с „Параклис“
