Санирането заличава един от символите на Ахтопол

Произведението, представящо основаването на българската държава от хан Аспарух, остана зад стиропорната стена. Снимка: Димо Иванов/в. „Сега“
22 Април 2015, Сряда, 06:56 ч.
Емблематичното за града сграфито остана зад стиропорната стена на безродността, алчността и чалгаризацията, коментира докторантът по изкуствознание Димо Иванов
Санирането заличава един от символите на Ахтопол. Емблематичното за града сграфито остана зад стиропорната стена на безродността, алчността и чалгаризацията, съобщи докторантът по изкуствознание Димо Иванов в рубриката „Моята новина“ на Нова телевизия.
„Моля да обърнете внимание на случая, който е крайно показателен за съвременното ни национално и културно самосъзнание! В края на 2014 г. със статия на вестник ''Сега'', научих за ''санирането''. Произведението, представящо основаването на българската държава от хан Аспарух, остана зад стиропорната стена на безродността, алчността и чалгаризацията. Навсякъде в интернет сграфитото (дело на Димо Кенов, 1976 г.) се обявява за забележителност на морското ни градче, но уви, тя вече няма да се "забелязва". Не знам защо собственикът на сградата не е санирал отвътре стената, но по-важното е коя институция узакони варварското унищожение на един художествен паметник, на една ''свята'' сцена за народа ни“, добавя Димо Иванов. Той се надява носителите на авторското право, СБХ, Министерство на културата, всички патриотични организации и гражданството, да откликнат и заведат дело срещу този вандалски акт.
В категории:
Царево








Трагедия на военно летище, загина известен парашутист
30/04/2025, Сряда 12:21
0

Притеснително! Голяма част от фирмите предвиждат сериозни съкращения до месеци
30/04/2025, Сряда 12:00
0

Какви заплати ще плащат на тийнейджърите през лято 25
30/04/2025, Сряда 11:41
5





Животът на тези зодии се обръща на 180 градуса до дни
30/04/2025, Сряда 11:00
0

Стана на 60 години. Ще се върне ли в България?
30/04/2025, Сряда 10:41
5

Мощна полицейска акция, има много арестувани
30/04/2025, Сряда 10:21
1

Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език
30/04/2025, Сряда 10:00
2



Айтозлия погази закона
30/04/2025, Сряда 09:33
0