×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Наглите шофьори в Бургас не се спират пред новите баснословни глоби! Вижте поредните герои на пътя и по тротоарите


Наглите шофьори в Бургас не се спират пред новите баснословни глоби! Вижте поредните герои на пътя и по тротоарите
А сега на къде?!, пита възмутена майка, възпрепятствана от наглия голфър
10 Април 2015, Петък, 03:45 ч.
Автор: Лидия НИКОЛОВА

Фирмени коли продължават да спират в градинки и по тротоари, за да си правят черен пиар


Безобразията с паркирането в центъра на Бургас продължават. Ежедневно в редакцията на Флагман.БГ пристигат по електронната ни поща писма на възмутени читатели от наглостта на шофьорите. До този момент общинската репатрираща фирма трудно се справя с нарушителите. Паякът вдига единствено колите, които пречат на движението. Спрените на тротоарите, велоалеите и зелените площи коли в повечето случаи остават безнаказани.

Дебатите около глобите за последните са на дневен ред в парламента. Флагман.БГ. припомня, че още 07 август 2012 г. "се наказва с глоба в размер 200 лв. лице, което, без да има това право, паркира на място, определено за превозно средство, обслужващо хора с трайни увреждания, или за превозно средство, приспособено и управлявано от хора с трайни увреждания."

Вчера НС прие такава глоба и за паркиране в паркове, градини, детски площадки и тротоари в населените места извън обозначените за това места:

„Чл. 178е. Наказва се с глоба в размер 200 лв. лице, което паркира пътни превозни средства в паркове, градини, детски площадки и тротоари в населените места извън обозначените за това места.”

Според вас, като виждате ефекта от първата глоба, дали новата ще свърши работа?

Ето и снимки от ситуацията с паркирането от центъра на Бургас:


Пред блок 41 в ж.к. "Изгрев"


Шофьорът на тази фирма прави черен пиар










Снимка: ОЗБГ



Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
42
Коментара
Георги РУСЧЕВ Голям астероид преминава близо до Земята в събота Голям астероид преминава близо до Земята в събота 25/06/2026, Четвъртък 17:30 0
42
Коментара по темата
42.
DON KORLEONE
18.04.2015 12:45:48
0
0
Abe tova e i zavist i zloba nemame otnoshenie edin kam drug .Uvajenie mejdu horata !!!!!
41.
А 0555
12.04.2015 08:53:40
0
5
Ако ще и 1200лв да стане докато никои не упражнява контрол положението ще е същото ,и за спиране на място на инвалид глобата мисля че е солена но никои не се е стреснал ,изпаткайте едно две изита с 400-500 лв актове и ще се стреснат,и 20 лв да е но да има контрол иначе на думи всеки е силен
40.
Знаещ
11.04.2015 16:24:23
0
8
Какъв е проблема? Значи да се глобява за превишена скорост с фото фиш може, а за тарикатско паркиране не може? Мисля че има достатъчно добри практики от цял свят, които може да приложим и у нас, не само в Бургас. Най-сигурно е със самоконтрол. Да се даде възможност на съвестните граждани да докладват за нередности и да получат възмездие най-сетне.Наглостта започва да придобива чудовищни размери. Чувството за безнаказаност трябва да се изкорени. Закон има и дали се спазва е дело на всеки нас. Благодаря за отделеното време.
39.
Изварата и Украинеца с GL-а
11.04.2015 10:16:01
0
6
последната снимка е Q70цата на Млякото и Роснака
38.
Бай Ганьо
11.04.2015 09:48:08
0
5
Защо криете номерата на автомобилите?Нека всички ги знаят!
37.
se1
11.04.2015 09:28:08
8
11
ЗА спирането на тротоари и градинки докато тъпата община не осигури достатъчно паркоместа в целия град! След като си плащаме данък на колите искаме да ги ползваме спокойно! На майките с колички мога да кажа: Ходете в парковете не в кафетата...коври!
36.
iiii
11.04.2015 08:56:23
2
2
Shto na va sreshtna az flagmancheta .Samo edin put da ga shtrakna.Napravo da si izpliui zabatcite reportercheto...
35.
mathur
11.04.2015 07:43:09
2
4
Кво чакате ....НАПРАВЕТЕ ОПЕРАЦИЯ БАНСКО ....И щЕ СЕ НАУчАТ...http://dnes.dir.bg/news/avtomobili-koli-bansko-gumi-18826026
34.
виновни са архитектите
11.04.2015 06:41:06
2
7
Трябва да се направят парко места,града се разраства нужно е да има повече места за паркиране,да има детски площадки с ограда,заграждения за дом.любимци.Построиха новите кооперации без да помислят за инфраструктурата,затова сега се ядосваме.
33.
бургаския
11.04.2015 02:10:48
1
4
А КАКВО СТАВА С ВЕЛОАЛЕЯТА "СВЕТОФАРА НА ФЛИРТА - ВЪРЛИ БРЯГ"???????????
32.
...
11.04.2015 01:38:54
1
7
Специално за това :
"5. на пешеходни или велосипедни пътеки и на разстояние, по-малко от 5 метра преди тях;
6. на кръстовище и на по-малко от 5 метра от тях;"
Някой може ли да обясни защо са разчертани места за паркиране (синя зона) непосредствено преди всички пешеходни пътеки (примерно на Цар Симеон I) и всички коли, които са спрели по ъглите и създават предпоставки за ПТП (защото първо трябва да влезеш в кръстовището за да видиш дали идва кола)....
31.
статист
11.04.2015 01:31:34
1
3
и още от ЗДП :
Чл. 98. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.; изм., бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.) (1) Престоят и паркирането са забранени:
5. на пешеходни или велосипедни пътеки и на разстояние, по-малко от 5 метра преди тях;
6. на кръстовище и на по-малко от 5 метра от тях;
2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на жилищни сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;
3. на спирките на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на пътници;
4. (изм. - ДВ, бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.) на места, определени за хора с трайни увреждания
6. (нова. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете и на прилежащите тротоари на детските заведения и училищата
30.
статист
11.04.2015 01:24:40
0
4
из ЗДП :
(3) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.; изм. и доп., бр. 51 от 2007 г.) За престой и паркиране в населените места пътните превозни средства се спират възможно най-вдясно на платното за движение по посока на движението и успоредно на оста на пътя. Допуска се престой и паркиране на моторни превозни средства с допустима максимална маса до 2,5 тона върху тротоарите,само на определените от собствениците на пътя или администрацията места успоредно на оста на пътя, ако откъм страната на сградите остава разстояние най-малко 2 метра за преминаване на пешеходци.
29.
До 28 Miki
10.04.2015 23:12:06
1
3
Я прочети по-внимателно ЗДП, че нещо май пропускаш относно паркирането по тротоарите!
НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА ПАРКИРА НА ТРОТОАР!!! Има, но само при едно условие и то не са никакви 1,5 метра, а нещо друго, което пропускаш да прочетеш!
28.
Niki
10.04.2015 22:52:25
3
6
Някой да се сеща, че според действащия правилник е допустимо да се паркира на тротоар, но успоредно на сградата и на разстояние от 1,50м., за да може да се минава ? А, сега някой да се сети, колко и какъв контрол се упражнява за спазването на това правило, защото точно толкова ще се следи и спазва и новото! Само като допълнение, не винаги с глоби се решават проблемите. В случая не се разрешава основния проблем, а той е, че няма места за паркиране, а и обществения транспорт не се е наложил сред населението, т.е. не се използва от достатъчен брой хора, които предпочитат личния автомобил, т.е. конфликтните ситуации ще продължат.
27.
АБВ
10.04.2015 22:16:04
3
7
ГЛОБИ И ПО 1000 ЛЕВА ДА ИМА КАТО НЯМА КОЙ ДА ГИ НАЛАГА- В ЦЯЛ СВЯТ-
МИНАВАТ ЛЕПЯТ СТИКЕР НА КОЛАТА И АКТА + СНИМКА ПО ПОЩАТА НА СОБСТВЕНИКА НА МПС-ТО. А ТУКА В БГ-ТО ОБЩИНАТА И КАТ СЕ ПРАВЯТ НА ГЛУХИ И СЛЕПИ . САМО С ПАЯЦИ НЕСТАВА , НЯМА КАТ,НЯМА СНИМКИ И АКТОВЕ !!!!!!!!
26.
до 22
10.04.2015 21:14:10
1
5
ти до сега на кого си направил забележка бе ,МЪЖ ? виждам ,че на теб ти СТИСКА.пък и нали ти гласува за тях.
25.
славейков
10.04.2015 21:09:33
1
6
снимка №1 трябва да се махне,колата е инвалидна момчето го познавам бегло,инвалид е!
24.
Илиян
10.04.2015 20:48:26
8
8
Тез които са предложила глобата от 200 лв защо не са се застъпили за паркоместа ,все народа ли е виновен за всичко което правят нашите управници
23.
XXX
10.04.2015 20:47:52
1
12
12, Ще паркираш кдъето паркират всичко нормални хора, БОКЛУК!
1 на 100 са наглите като теб и липсата на места е редовното ви извинение.
Дори гаражите да си бяха гаражи те щяха да са неизползваеми защото входа им щеше да е запушен от някой като теб.
22.
Gocho
10.04.2015 20:42:32
7
7
Shte parkiram tam , kadeto mi e udobno !
Az NE jiveia normalna Evropeiska darjava , a v kenef s mutra- ministar i sas dalaveradjii deputati ... !
Zashto iziskvate ot men da spazvam neshto , sled kato darjavnitsite NE spazvat nishto ?!
Ia idete napravete zabelejka na Peevski ili na Boko - tikvata ... ?! ... a ?!
Ili i na Koito i da e parlamentarist ?!
Ne vi stiska ... !
n
Nali ... !
21.
до 13
10.04.2015 20:15:46
1
8
СЕЛЯНИЯТА е състояние на духа ,а не се определя от местоживеенето. икато ти чета коментара си ми ясен ,какъв си ми "ГРАЖДАНИН". между другото ,колко книжки си прочил ?
20.
до 14
10.04.2015 20:10:38
1
2
много НЕ наясно си .аз имам договор с тази фирма.Тодор Николов РАБОТИ в тази фирма,която е софийска.горкия охранител
19.
https://www.facebook.com/retrofolkradio
10.04.2015 20:05:31
6
2
https://www.facebook.com/retrofolkradio
18.
Бургазлия
10.04.2015 20:03:37
10
6
На майка ви в путката ли са спираме
17.
балевски
10.04.2015 19:59:47
4
10
СКОБИ ,СКОБИ И ЩАМПОВАН АДРЕС ЗА ПЛАЩАНЕТО НА ГЛОБИТЕ , МОЖЕ И АБОНАМЕНТНО ПЛАЩАНЕ ЗА СЕЛЯНДУРИТЕ
16.
Rs
10.04.2015 19:59:26
1
13
Няма да се оправим беее хора това не го ли разбрахте...Спека е голям
15.
Собственикът на мерцедеса
10.04.2015 19:55:07
5
9
Керано селянко проста,с изкуствена тазобедрена става съм.
14.
охранител
10.04.2015 19:54:01
1
11
на втората снимка е колата на охранителна фирма която се управлява от тодор николов живее славейков блок 67. същият постоянно нарушава като паркира в зоната на забранителни знаци
13.
13
10.04.2015 19:53:28
2
16
селенията не се лекува.... дори и да се преместиш в града !!!
12.
гаража!
10.04.2015 19:36:21
11
18
Алоо, флагман!...посочете ми къде да паркирам, не са виновни шофьорите, че презастроиха ЦГЧ. Да не говорим, че който има гараж го ползва за магазин, фризьорски салон, офис и т.н...само не и за гараж, на всичкото отгоре и не дават тия селяци да се паркира пред помещенията щото били гараж, ама не съвсем! Айде питайте общината защо помещения определени като гаражи не се ползват като такива!
11.
Kiro
10.04.2015 19:28:55
8
13
Няма къде да се паркира. Това е положението
10.
Нагляри
10.04.2015 19:27:13
4
18
Всичко си е до манталитета на човека, не ми казвайте, че няма къде да паркирате през деня. Винаги ще си намерите място, просто може да е на 100/200/300метра. Няма да ви се счупят краката. СЕЛЯНДУРИ.
А флагманци, ДКН не се крият по този начин,защото на 3 коли съвсем ясно си разбрах номера. Ако ще ги показвате номерата показвайте ги, ако ще ги криете, крийте ги!
9.
hh
10.04.2015 19:26:40
2
2
Lidiq lidiq
8.
bsbss
10.04.2015 19:25:44
1
2
xaxaxa
7.
хи хи
10.04.2015 19:20:47
3
11
ама мерцедесчето и газово си има. иначе гъзар
6.
Ивайло
10.04.2015 19:15:22
2
11
Kiro :) това не е наш проблем да са мислили :) всичко е бетон и после глоби ,ама нали знаете шофьорите са виновни винаги :)
5.
До всички
10.04.2015 19:08:13
3
14
Не само общината ви е виновна вие също имате вина, искате да си спрете безценната ламарина пред входа точно не на 50 метра от него, грешката на паяците е, че имат слаба брънка, там нещо куца.
4.
BP
10.04.2015 19:05:55
1
18
Защо никога до сега не сте публикували снимки на каруците, които селяните паркират докато пият кафето си на кръстовището на Цар Симеон и Богороди?
3.
kiro
10.04.2015 19:04:14
2
22
Ивайло,къде да ги направи тези места??? То всичко застроено,бе.
Да питат корумпираната арх.Илиева...
2.
Ивайло
10.04.2015 18:48:29
13
14
докато не направи паркоместа общината, все така ще е
1.
h
10.04.2015 18:48:02
11
10
Мерцедесът на инвалидното място.. къде му е нарушението ? Примати такива,първо научете правилата.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова За да публикува първите й стихове в „Родна реч“, се наложило да излъже, че седмокласничката е в осми клас Кървава драма край Мездра: Двама влюбени тийнейджъри загинаха Кървава драма край Мездра: Двама влюбени тийнейджъри загинаха Футболната общност във Враца е потънала в скръб след нелепата смърт на 17-годишния Иван и 16-годишната Йоана Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита! Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита! След поредицата от черни хроники по аутобаните у нас, специалисти настояват за кардинална промяна на пътната инфраструктура и замяна на компрометираните огради с бетонни блокове Бутафория ли са мантинелите: След трагедията на „Тракия“, камион скъса и парапета на „Струма“ Бутафория ли са мантинелите: След трагедията на „Тракия“, камион скъса и парапета на „Струма“ Вътрешният министър настоява за проверки на пътните съоръжения. Време е управниците да потърсят съветите на машинен инженер, запознат с якостните свойства на металите и с науката Съпромат! 73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“ 73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“ Оръжието било укрито в кабината и в шкаф на полуремаркето Шофьорът на камиона-убиец: Направих всичко възможно да го овладея, след като гумата се спука Шофьорът на камиона-убиец: Направих всичко възможно да го овладея, след като гумата се спука Той сподели, че се е опитал да помогне и поднесе своите съболезнования на опечалените роднини Експерт: Тирът, погубил двете деца, не е спукал гума, причината за трагедията са мантинелите Експерт: Тирът, погубил двете деца, не е спукал гума, причината за трагедията са мантинелите Да премине товарен камион без товар с лекота през тях, е недопустимо, коментира и вътрешният министър  Ексклузивен разказ за апартамента на ужасите на ул. "Сливница", в който живеят 45 котки и 2 кучета Ексклузивен разказ за апартамента на ужасите на ул. "Сливница", в който живеят 45 котки и 2 кучета Кооперацията е пълна с бълхи, миризмата на урина и повръщано се усеща от километри, не издържаме, жалват се съседи При проверката на язовир „Ахелой“ се откри мащабна схема: Иззеха тонове риба При проверката на язовир „Ахелой“ се откри мащабна схема: Иззеха тонове риба Мащабната акция на Областна администрация, МВР и ИАРА доказа, че обектът от национално значение е бил брутално окупиран за промишлен улов за сметка на водната сигурност "Ахил" се завръща в Бургас: Пуснаха под домашен арест Стоян Колев "Ахил" се завръща в Бургас: Пуснаха под домашен арест Стоян Колев „Много съм доволен! Съдът взе правилното решение!”, каза на излизане от залата на Окръжен съд-Пазарджик „Транспортера”
Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Иран се готви да въведе такса „Преминаване“ за танкерите след изтичането на срока от 60 дни, а Оман, под натиска на САЩ, искат да отворят южен коридор, но това е невъзможно без съгласието на Техеран Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Необичайната история на шестте теракотени артефакта приключи с официална дипломатическа церемония Идва ли редът на Кримския мост? Идва ли редът на Кримския мост? След като прескочи всякакви забранителни линии, Украйна се стреми да изолира Крим и поставя под въпрос устойчивостта на Русия  САЩ изпращат спасители в Каракас САЩ изпращат спасители в Каракас Тръмп: Броят на жертвите е опустошителен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Според Американския геофизичен институт броят им ще достигне между 10 000 и 100 000 души Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн B cтpaнaтa-лидep бpoят им ce yвeличи cъc 75% зa 10 гoдини Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Специалистите съветват да се наблегне на разтворимите фибри и мононенаситените мазнини, вместо да се разчита единствено на медикаментозна терапия GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба Шофьорът се насочвал към митническия пункт Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Ударът в кратера Ярабуба е стопил ледниците и е предизвикал мащабно глобално затопляне Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Автомобилът е с 6-цилиндров редови двигател
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори