×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Започват да събарят къщи в рибарското селище Ченгене скеле


Започват да събарят къщи в рибарското селище Ченгене скеле
Проблемът с рибарското селище виси с години и не се решава
08 Февруари 2015, Неделя, 23:00 ч.

Собственици на сгради и лодки обмисят протестни действия

Регионалното министерство и Дирекцията за национален строителен контрол (ДНСК) са издали заповед за събаряне на къщи в рибарското селище Ченгене скеле. Това каза за Topnovini.bg Димитър Янчев, председател на местното сдружение „Морски сговор". Поканите за доброволно изпълнение са от 4 февруари тази година. Според тяхна информация на 20 февруари се планират за премахване 5 къщи, за месец март - 17 къщи, а за месец април - 20 къщи. Ако собствениците не изпълнят поканите за доброволно премахване в 15-дневен срок, то постройките им ще бъдат съборени принудително.

„В селището ври и кипи. Адреналинът е висок. Но мисля, че овладяваме ситуацията и полека-лека ще канализираме нещата", каза Димитър Янчев. Той допълни, че законът не предвижда парични санкции за неизпълнение на заповедта за премахване, но самото събаряне на жилището, загубата на инвентар е достатъчно стресиращо.

„Много голяма част от хората няма къде да занесат покъщнината си, няма и къде да сложат лодките си. След това ще дойдат циганите, ще разграбят всичко, както се е случвало", коментира рибарят.

Проблемът с къщите в Ченгене скеле стои отдава. Селището бе включено в Подробния устройствен план (ПУП) и за това има решение на Общинския съвет в Бургас през 2011 г. Оттогава управляващите все обещават постройките да бъдат узаконени и да не се събарят. Рибарите обаче вече не вярват на обещания.

„Явно има хора с апетити, които заради личната си печалба не искат да отстъпят правото ни на съществуване", заключи Димитър Янчев.

В следващите дни рибарите ще обмислят дали да предприемат някакви протестни действия.

В категории: Политика


14
Коментара
Флагман.БГ Хвали се с новото си гадже Хвали се с новото си гадже 17/06/2025, Вторник 21:10 5
Парите не са всичко
Парите не са всичко 17/06/2025, Вторник 20:48 1
Владимир Путин ще посрещне...
Владимир Путин ще посрещне... 17/06/2025, Вторник 20:21 3
Жестока трагедия в Китай
Жестока трагедия в Китай 17/06/2025, Вторник 20:00 0
"Левски" ще играе с израелци
"Левски" ще играе с израелци 17/06/2025, Вторник 19:40 1
14
Коментара по темата
14.
чернокоп
10.02.2015 10:30:26
0
0
Ще събарят лошо всъщото време баба сийка богданова събира по 250 лева за питейна вода Не е внасяла пари във ВиК Кмете къде си
13.
POGREBVAT RIBARITE za DA SI NAPRAVJAL LUX VILI s P
09.02.2015 14:15:59
2
2
VAJNOTO E na DIMITYR NIKOLOV i KRASIMIR STOICEV, DJOBOVETE I BANKOVITE SMETKI DA SA PYLNI !
VSICKO, KOETO SE PRAVI SRESHTU RIBARITE V CENGENETO E PLANUVANO O6TE V PYRVIA MANDAT na MOMATA......, AMA ZARADI IZBORITE SI ZATRAJAHA. SEGA VECE IMA PODROBEN USTROISTVEN PLAN - ZA ZASTROJAVANE na DVUETAJNI LUKSOZNI VILI - 120 na broi, kakto i TRI SHIROKI KANALA. OTDELNO SHTE SE STROI I KYM GORSKIA FOND, NO VSICKITE TEZI MEROPRIATIJA .....NE VKLUCVAT SEGASHNITE RIBARI. HAIDE. CESTITO VI ot MOMATA. BUDA i GERB.
12.
RIBAR
09.02.2015 10:31:46
2
2
AKO BEHME MANGALI, NIKOI NEMASHE DA NI PIPNE S PRAST.
ISKAM DA SAM MANGAL V TAZ MANGALSKA DARJAVA.
KMETE, DE SI ?
ALUUU, SKAT, KASABOVA, TEJKO SE CHUVAME MAI? SEA STE NA SOFRATA, KIFTETA, PARTITA, TELEVIZIA, PARLAMENT...DE SI BE VALERI? DE SI SEGA ?
11.
RIBAR
09.02.2015 10:31:45
1
3
AKO BEHME MANGALI, NIKOI NEMASHE DA NI PIPNE S PRAST.
ISKAM DA SAM MANGAL V TAZ MANGALSKA DARJAVA.
KMETE, DE SI ?
ALUUU, SKAT, KASABOVA, TEJKO SE CHUVAME MAI? SEA STE NA SOFRATA, KIFTETA, PARTITA, TELEVIZIA, PARLAMENT...DE SI BE VALERI? DE SI SEGA ?
10.
124
09.02.2015 10:18:12
0
1
Спираме да теглим ипотечни кредити.Отиваме забиваме колчетата там,слагаме по една лодка и стойм къща.После това ни е единствения дом... и такаа....
9.
Polonov
09.02.2015 07:57:09
0
0
Obadete se na Serbeza ili Serbianov toi shte vi pomogne.
8.
asd
08.02.2015 23:50:33
4
5
въртят сучат и се чудят как да откопчат пари и от рибарите.само тях още не са издоили до кръв а алчността на политиците трябва да се задоволява някакси.
7.
asde
08.02.2015 23:47:58
2
4
няма нещо което да не се осере в тази проклета държава....едно нещо ми доставяше удоволствие и сега ще ме принудите да си продам лодката и да не ме занимавате с глупостите си вече
6.
потресен
08.02.2015 23:45:41
0
7
do N2 ако не си разбрал сега събарят и съвсем редовни рибарски бунгала.не говоря за къщите на по 2-3 етажа.бунгалата им пречили на плана и решили да ги съборят .аз предлагам да започнем да събаряме незаконни къщи на политиците ни и да им изискваме произход на милионите с които са построени палатите и хотелите им ...
5.
lsfc
08.02.2015 21:57:32
1
7
Подариха им предизборно перални и хладилници, сега няма да има къде да ги включат????? Българска политика, без коментар......
4.
NADUPEN
08.02.2015 21:25:35
0
1
NEKA SE VYRNEM MALKO NAZAD.KOI IMAHA BARAKI I LODKI ZA RIBOLOV???SLED 1992-3-4-5,KAKVO STANA.ZAPOCNAHA DA SE STROYAT KYSHTI,DVORCI I T.N.NA 1-VA LINIA,NA 1-VI KANAL,2-RI KANAL,PO PYTYA ZA RAFINERIATA.KYDE BYAHA ORGANITE,KONTROLIRASHTI STROEZITE-NEZAKONNITE???O.K.IMAT SGRADI,LODKI,NAPRAVETE IM KONTROLNO-IZPIT,PO RIBOLOV,S TAKYMI,MREZI,UMENIA....MOLYA VI,NIKOI NE GI E KARAL,SLED KATO MN.DOBRE ZNAYAT,CE TEZI POSTROIKI SA N E Z A K O N N I,DA HVYRLYAT I HARCAT PARI.IMAM POZNATI I PRIATELI,ZALKO ZA TYAH.A LODKITE PREDI MN.GODINI BYAHA OT KONUSNATA DO KOMLUKA???OTIDETE V KV.SARAFOVO,DNES PISHE,CE TAKSATA SHTE E 200 LV.NA MESEC?????
IVAN VYLKOV E GOLYAM PIC(CLEN)
3.
Трябва ъкъл
08.02.2015 21:09:55
0
6
Само със събаряне не става. Трябва да се почистват и изнасят руините. Погледнете на какво прилича събореното до сега - все едно Бейрут.
2.
Данакоплатец!!!!
08.02.2015 21:07:26
2
12
аз пък не искам с моите пари да се плаща на тарикати, на които преди 20 години са им разрешили (и то не без връзки) да си построят бунгала . А те си построили цели къщи! f17
1.
потресен
08.02.2015 20:26:39
12
9
Тези събаряния на къщи трябва да влязат в рубриката "само в България"
защо им събаряте къщите на хората - като са ги строили са имали право а сега изведнъж решавате ,че са незаконни.Хората са вложили пари в тези къщи и събарянето им води до парични загуби.Събаряйте ги,но ги обезпечавайте с по 20 000лв на съборена къща с които собствениците да могат да си построят друга постройка.На някои хора им е много лесно да събарят чужди домове,прибирайки се вечерта в своя.Ами ако някой дойде да ви събори вашия дом утре как ще се почувствате.И не забравяйте,че тези рибари и гражданите на РБ не са ви подчинени а са ви началници.Те ви плащат заплатите,те са ви избрали,те са ви дали хубавите длъжности като градски управници и за какво? За да им съборите къщите..>Е това как да не е за "Само в БГ"
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Областният управител присъства на откриването на нов тракийски клуб Областният управител присъства на откриването на нов тракийски клуб Събитието стана в село Маринка България евакуира 148 души, сред които много чужденци България евакуира 148 души, сред които много чужденци Групата напусна Израел Предимно слънчево по Черноморието Предимно слънчево по Черноморието Ето прогнозата за времето Създателят на „Класик А“ с тежки думи към ректора на СУ заради закриването на радиото Създателят на „Класик А“ с тежки думи към ректора на СУ заради закриването на радиото Не е възпитателно да разрушиш нещо, създадено с много усилия, смъмри го Васил Димитров с отворено писмо до медиите  След 2 месеца в кома, издъхна лекарка, пребита от ревност След 2 месеца в кома, издъхна лекарка, пребита от ревност Има достатъчно свидетели и записи от камери, доказващи вината на злодея за загубата на прекрасната жена Черноморец с трансферен удар! Национал подсилва нападението на „акулите“ Черноморец с трансферен удар! Национал подсилва нападението на „акулите“ Уговорени са проверки с Добруджа, Черно море, Ботев (Пловдив), Локомотив (ГО), Ямбол 6 години затвор за Адриан от катастрофата с Ани и Явор 6 години затвор за Адриан от катастрофата с Ани и Явор Магистратите отчитали разкаянието и съжалението на обвиняемия Липсва ли ви като шоумен Липсва ли ви като шоумен Той е фигура с много силна енергия, казва Боби Борисов Кадрови трус във "Фрапорт": Освободиха изп.директор на летищата в Бургас и Варна Франк Кванте Кадрови трус във "Фрапорт": Освободиха изп.директор на летищата в Бургас и Варна Франк Кванте Системното неглижиране на летище Бургас ли доведе до смяната на досегашния оперативен ръковиодител на двата аеропорта  BKFC се завръща в България с грандиозен спектакъл в Бургас BKFC се завръща в България с грандиозен спектакъл в Бургас Арена Бургас ще бъде арена с истински бойни емоции на 8 ноември
Австриец получи доживотна присъда за убийството на 16-годишен българин Австриец получи доживотна присъда за убийството на 16-годишен българин Момчето е било принудено да проституира Енергийна криза ни връхлита заради войната с Иран? Лъжа е, че ударите са заради създаване на ядрено оръжие Енергийна криза ни връхлита заради войната с Иран? Лъжа е, че ударите са заради създаване на ядрено оръжие От американското разузнаване днес признаха, че няма информация Техеран да „върви“ в тази посока, каза Мартин Табаков Туристи се стреснаха от акули в... Туристи се стреснаха от акули в... Турция Тръмп: Контролираме небето над Иран Тръмп: Контролираме небето над Иран От Белия дом: Никой не го прави по-добре от добрите стари Съединени американски щати Хвали се с новото си гадже Хвали се с новото си гадже Карлеуша е влюбена Златните момичета от FIG ACRO в Бургас гостуват на Доналд Тръмп Златните момичета от FIG ACRO в Бургас гостуват на Доналд Тръмп Прие ги в Овалния кабинет, за да ги поздрави Парите не са всичко Парите не са всичко Оклахома има скромен бюджет за НБА, но отлична организация Владимир Путин ще посрещне... Владимир Путин ще посрещне... Президентът на Русия ще говори с лидера на Индонезия при визита на Субианто в РФ Жестока трагедия в Китай Жестока трагедия в Китай При експлозия починаха най-малко 9 работници От Русия считат, че са нанесли голям удар От Русия считат, че са нанесли голям удар Кремъл се хвали
Кристин Лагард, ЕЦБ Кристин Лагард, ЕЦБ Назрял е моментът за глобално евро Виц на деня Виц на деня - Господине, вдигнете си ципа на панталона, че ще ви излети "птичето"!
- Спокойно, ще се върне! Нали "яйцата" му са тук...
Виц на деня Виц на деня - Рангеле, кое ти допада най-много в мен?
- Ракията на баща ти.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Хората, които пият, са много по-щедри от трезвениците."
КАТ
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори