×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят АМ "Тракия" между 157 и 162 км за ремонт в посока Бургас
  • Лятото започва с жеги от 35 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Спри или мама ще пише!


Спри или мама ще пише!
Медиите често са използвани като бухалки
01 Ноември 2014, Събота, 18:36 ч.
Източник: capital.bg

Медиите около Пеевски започнаха кампания срещу Реформаторския блок
Очевидно медиите, в които Делян Пеевски има влияние, са получили нова опорна точка - бой по Реформаторския блок. Това на фона на безкрайните преговори за съставяне на правителство и желанието на реформаторите в коалицията, която ще управлява, да влезе и Патриотичният фронт. А целта очевидно е реформаторите да се изкарат виновни за това, че ГЕРБ не могат да направят правителство с тях и един вид Борисов от немай къде да управлява с подкрепата на ДПС в парламента. За тази цел медиите услужливо създават параван на Бойко Борисов.

"Кунева, Кънев и сие провалят кабинета", написа в. "Труд" в сряда на първа страница. Коментарът на първа страница на "Преса" е "Радане, кажи си", един вид заигравка с прословутата реплика на бившия президент Петър Стоянов към тогавашния министър-председател Иван Костов за корупцията в правителството на СДС "Иване, кажи си". Само че в коментара се казва: "Радане, кой ти диктува", с една дума - човекът от Драгалевци говори с гласа на Радан Кънев. Тоест Костов е виновен. И това е гарнирано обилно с тезите на Патриотичния фронт, за който Реформаторският блок настоява да влязат в коалицията - връщане на рекетите "Земя-земя" близо до Турция, възстановяване на наборната служба и трудовите войски и общественополезен труд за родителите, чиито 6-годишни деца не владеят добре български език.

"24 часа" заложи на подтекста със заглавието "Радан се извъртя, вече иска тройка", на което сайтът ПИК отговори, като въртя до припадък репликата на депутата от ПФ Слави Бинев : "Ние в тройки не участваме."  За Слави Бинев сме сигурни каква "тройка" има предвид, за "24 часа" не сме.

След това ПИК даде и думата на Николай Бареков, който изведнъж се загрижи за основния си опонент, дето щеше да вкарва в затвора: "Сенчести политици извиват ръцете на Борисов, защото искат да диктуват правилата в следващото правителство! Така се надяват да си възстановят тъмните пари от фалиралата КТБ!"

В четвъртък "Стандарт" написа "Последен валс за реформаторите" и подгрява с подзаглавието "Ако откажат коалиция, Борисов прави сам кабинет". "Труд" е сложил на първа страница реплика на Бойко Борисов - "Разтурят държавата", само дето не се разбира #КОЙ и затова са сложили подзаглавие "Ще ги чакам утре, в петък, събота, неделя - каза лидерът на ГЕРБ". И на фолио са обяснили кой какво иска. Но пък на вътрешните страници са публикували интервю с Едвин Сугарев, в което той казва: "Реформаторите шикалкавят, за да си вдигнат цената." Според поета Реформаторският блок искат да покажат колко ГЕРБ са зависими от тях, след което да осребрят позициите си в изпълнителната власт.

И наистина, ако човек чете само тези неща, наистина ще изглежда, че Бойко Борисов е принуден да направи сам правителство с подкрепата на ДПС, няма друг шанс, иначе пак избори. Поне така изглежда в кривото огледало на медиите от задкулисието.

В категории: Политика


Коментари
Тервел ИЛИЕВ Критиците му се скриха Критиците му се скриха 17/06/2025, Вторник 18:33 0
Липсва ли ви като шоумен
Липсва ли ви като шоумен 17/06/2025, Вторник 16:41 8
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Липсва ли ви като шоумен Липсва ли ви като шоумен Той е фигура с много силна енергия, казва Боби Борисов Кадрови трус във "Фрапорт": Освободиха изп.директор на летищата в Бургас и Варна Франк Кванте Кадрови трус във "Фрапорт": Освободиха изп.директор на летищата в Бургас и Варна Франк Кванте Системното неглижиране на летище Бургас ли доведе до смяната на досегашния оперативен ръковиодител на двата аеропорта  BKFC се завръща в България с грандиозен спектакъл в Бургас BKFC се завръща в България с грандиозен спектакъл в Бургас Арена Бургас ще бъде арена с истински бойни емоции на 8 ноември Езиков абсурд: Новият квартал на Бургас "Мадика" се оказа "чурка", сменят името му Езиков абсурд: Новият квартал на Бургас "Мадика" се оказа "чурка", сменят името му Предложението е да се именува кв. "Тракия" - в чест на наследниците на хилядите тракийски бежанци, дошли в Бургас преди век Празник на смокинята в Созопол: Лято, традиции и изкушения Празник на смокинята в Созопол: Лято, традиции и изкушения Посетителите ще имат възможност да опитат домашно приготвени изкушения от смокини – от сладка, десерти и сиропи, до прочутата смокинова ракия Катастрофа блокира движението между Несебър и Бяла край с. Баня Катастрофа блокира движението между Несебър и Бяла край с. Баня Пътуващите да се заредят с търпение Извънредно! Каналджия с Порше Кайен спретна бясна гонка с полицаите в Бургас, арестуваха го (СНИМКИ/ВИДЕО) Извънредно! Каналджия с Порше Кайен спретна бясна гонка с полицаите в Бургас, арестуваха го (СНИМКИ/ВИДЕО) Задържаните са трима мъже, които твърдят, че са мароканци, издирва се четвърти Купуват тейзъри на полицаите, тестват електрошока първо върху тях Купуват тейзъри на полицаите, тестват електрошока първо върху тях Униформените ще получат и елечета за бодикамери Даде 100 лева, за да стане известна Даде 100 лева, за да стане известна Блондинката е приемана от зрителите като човек, когото свързват с ежедневието си и може би затова смятат, че я познават. Убеждава се и днес в това, когато се среща със свои почитатели Тази турска звезда няма да е безработна дълго, връща се в ефир Тази турска звезда няма да е безработна дълго, връща се в ефир Крехката красавица, която е трън в очите на управляващите от няколко месеца насам, сключи договор за участие в новия сериал „Косата”
От Русия считат, че са нанесли голям удар От Русия считат, че са нанесли голям удар Кремъл се хвали Стотина българи спасени от ракетите на Иран, напуснаха Израел с три автобуса Стотина българи спасени от ракетите на Иран, напуснаха Израел с три автобуса Министърът на транспорта разкри, че са минали по безопасен маршрут през Египет, но отказа да даде подробности, за да не бъде застрашен животът им Българи оставиха бебето си на балкон в Солун и заспаха Българи оставиха бебето си на балкон в Солун и заспаха Срещу 36-годишния мъж и 35-годишната жена е образувано досъдебно производство Гласът, който ни липсваше, се завръща: Белослава на живо в Лозенец Гласът, който ни липсваше, се завръща: Белослава на живо в Лозенец Сцената в Парк Лозенец (над Hacienda Beach) ще се превърне в акустичен оазис, където ще прозвучат песни, които помним и обичаме Зам.-министърът на образованието и науката акад. Витанов се запозна с дейността на световноизвестната Лаборатория по математична химия в Бургас Зам.-министърът на образованието и науката акад. Витанов се запозна с дейността на световноизвестната Лаборатория по математична химия в Бургас Акад. Витанов поздрави академичното ръководство за това, че бургаското висше държавно училище е със статут на научно-изследователки университет и за разширяването на структурата му с нов Факултет по фармация Форум за свързаност Бургас 2025 ще се проведе на 19 юни Форум за свързаност Бургас 2025 ще се проведе на 19 юни Форумът поставя специален акцент върху региона на Черно море и ще събере на едно място водещи експерти и заинтересовани страни от академичните среди Егаси феста2025 идва с армия от рапъри за най–якия лайф на лятото в Бургас - 100 кила и още 20 изпълнители се качват на сцената Егаси феста2025 идва с армия от рапъри за най–якия лайф на лятото в Бургас - 100 кила и още 20 изпълнители се качват на сцената На сцената ще се качат над 20 артиста, които ще вдигнат градуса на настроението до крайност Предсказа смъртта си Предсказа смъртта си Баща му сам изкопава гроба му по стар руски обичай Не ги изхвърляйте, може да спечелите Не ги изхвърляйте, може да спечелите По-далновидни граждани вече намират алтернативен подход – предлагат старите банкноти и монети за продажба в онлайн платформи 25-годишен украинец заловен с наркотици в Свети Влас 25-годишен украинец заловен с наркотици в Свети Влас Канабис и електронна везна иззети от жилище в Свети Влас
Кристин Лагард, ЕЦБ Кристин Лагард, ЕЦБ Назрял е моментът за глобално евро Виц на деня Виц на деня - Господине, вдигнете си ципа на панталона, че ще ви излети "птичето"!
- Спокойно, ще се върне! Нали "яйцата" му са тук...
Виц на деня Виц на деня - Рангеле, кое ти допада най-много в мен?
- Ракията на баща ти.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Хората, които пият, са много по-щедри от трезвениците."
КАТ
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори