×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Извънредно! Застреляха мъж в ауди в центъра на Бургас (СНИМКИ)
  • Заради ракетния обстрел: Болница в Йерусалим лекува десетки пациенти под земята
  • БАБХ откри растеж на бактерии и плесени в училищни сандвичи
  • Иран заплаши Румъния заради US самолетите на нейна територия
  • БАБХ наложи карантина на 20 хектара лозя край Велико Търново
  • Колкото пациенти - толкова медицински специалисти: Частните болници на бунт срещу стандарта по здравни грижи
  • България: По-скъпо е, отколкото в Япония и Германия взети заедно
  • "Крещи, напада и заплашва": Потърпевши сигнализират за агресивен мъж в столичен квартал
  • Агенцията за пътна безопасност дала милиони на външни изпълнители: Разследване на ИПБ
  • Шест партии играят в следващия парламент
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Наемателят на язовира в Черни връх ще съди Община Камено заради безхаберие, хаосът с водоемите е пагубен


Наемателят на язовира в Черни връх ще съди Община Камено заради безхаберие, хаосът с водоемите е пагубен
Пламен Стоянов и полиция оглеждаха откъде е дошла водата във язовира, след като вчера огромна вълна успя да го скъса, наоколо всичко е потопено
26 Октомври 2014, Неделя, 16:03 ч.
Автор: Боряна ТЕНЧЕВА

Стотици пъти съм предупреждавал, че селото ще се удави от нелегални язовири, възмутен е Пламен Стоянов

Наемателят на язовира в Черни връх, край който вчера за малко не се удавиха възрастните съпрузи Мария и Иван Фучеджиеви – Пламен Стоянов, се закани да съди Община Камено, заради потопа, сполетял селото и за която Флагман.бг разказа. Причината е стихията, помляла всичко на пътя си в края на селото в посока Полски извор.
Пламен Стоянов разказва за двата водоема, които според него са нелегални и заплашват от много време селото с наводнение

Същевременно се оказа, че хаосът с водоемите в населеното място е пълен, никой няма точен отговор кой и как ги стопанисва и какви мерки е взел за тяхната безопасност.
Така изглеждат крайните къщи в Черни връх в посока Полски извор

„Плащам всички възможни такси и поддържам язовира на ниво. Отдавна обаче съм предупредил, че има други два водоема, които крият опасности. Тези хора, които извадихме вчера, можеше да не са живи, толкова голяма беше стихията”, каза гневен Стоянов. Днес той оглеждаше следите от бедствието, връхлетяло района вчера.
Така изглежда районът край село Черни връх, според кмета на община Камено Стефан Бонев обаче, единствената причина е количеството дъжд, друга нямало

Според Стоянов причината за  водния ад са други два водоема – единият е край село Полски изор, който официално няма стопанин. Той обаче бил умишлено бил поддържан пълен, заради претенции на местните ловци. Другият пък бил абсолютно нелегален – пълно дере с вода за неизвестно какви нужди на брата на бившия и покоен кмет на село Черни връх Христо Станков – Иван, известен с прозвището Салама. Местни жители потвърдиха усилието на Стоянов да се пребори с тези два водоема, криещи опасност от наводнение, поради неизяснения си статут и собственост.
Самият Стоянов е категоричен, че и двата други водоема са нелегални. Според него именно от тях е придошлото огромно количество вода, завлякла възрастното семейство и стоварило купища пясък и вода в неговия язовир. Това е станало причина и той да се скъса.
Подобна версия за прелял язовир на Полски извор изрази и кметицата на същото село  Паулина Захариева, същото коментираха и жители на Черни връх.

„Ще си търся обезщетение за претърпените щети. Тези хора, които извадихме вчера, можеше да намерят смъртта си, ако бяха паднали в моя язовир”, каза Стоянов. Именно с негова лодка двамата съпрузи са били спасени.
Оказа се обаче, че кметът на Камено Стефан Бонев изобщо не е наясно със състоянието на язовирите в района. Според него причината за бедствието в селото, което в момента в единия си край е под вода, е просто излелият се дъжд. Той дори и представа нямаше, че може да има проблем с водоем край Полски извор. Според градоначалника язовирът бил скъсан преди две години и вече не бил опасен. Той каза пред Флагман.бг, че тепърва ще провери какво е състоянието му.  За дерето на известния местен жител Иван Станков пък изобщо не бил чувал.
Според Бонев само водата, събрана край селскостопанските постройки на Полски извор, била виновна за наводнението. Проблем бил и язовира на Стоянов, чието място изобщо не било край селото.
Очевидно водоемите разгарят истинска война в Черни връх, чиято цена можеше да бъде живота на едно семейство, а още десетки са потърпевши, заради наводнените си къщи.

В категории: Камено


5
Коментара
Флагман.БГ Намалете лошия холестерол с тези храни Намалете лошия холестерол с тези храни 16/03/2026, Понеделник 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Скалата с обръщение към украинския си двойник Скалата с обръщение към украинския си двойник 16/03/2026, Понеделник 21:30 0
Тервел ИЛИЕВ Гответе като професионалист: Основни правила Гответе като професионалист: Основни правила 16/03/2026, Понеделник 19:33 0
5
Коментара по темата
5.
педераса
12.01.2015 12:00:24
0
0
пламене. глупав циганин от къде го имаш този язовир от баща ти ли големия майстор където иде се оставя ръцете
и на двамата ръцете ви са в гъза където иде те ве гонят защото не знаят какви некъдърници сте съжаление глупавата ти жена още че живее стеб ако съм на добрин щете изгоня от селото не да живея под един покрив стеб мангал грозен
4.
feqta na zabkite
27.10.2014 12:09:55
8
2
Mnogo qsno 4e 6te si tarsi pravata
3.
feqta na zabkite
27.10.2014 12:08:22
8
2
Za6to narejdate taka 4oveka nali si pla6ta naema na qzovira i si ima dokumenti za nego
2.
MANQKA
26.10.2014 22:22:27
3
10
Futa mangala se izjivqva na golqm geroi!
Star poznainik na Policaite!S solidno kriminalno minalo,mnogo panairi i kolko pati go draha i iskaha da go trepqt ciganina mrasen.Shtql da tarsi obezshtetenie?Na majka si putkata roshava shte tarsi.Gladen toz ciganin,gladen kato uli4no pse.Toz lanqrnik qzovira e nezakonen.Cqloto selo go mrazi toz Plamen.toi na geroi tragna da se pravi v Flagman.Q da go pitate ot kade i koi mu dade qzovira?Ot kade vze pari da go zarebi?Kade e rabotel Plamen?Flagman vie znaete li 4e toi e 4ast ot kriminalniqt kontingent na policiqta i nikoi ne go iska da go vzeme da raboti,Stariq kmet Hristo mu dade qzovira i go sloji tam v furgona za da ne bie na o4i Salama.Te vzeha parite ot ribata.,
1.
черни връх
26.10.2014 21:51:58
5
16
ПЛАМЕНЕ,
МАНГАЛ КРАДЛИВ МРЪСЕН ГНУСЕН,
ТИ СИ ЗА ЗАТВОРА!
КАЖИ НА ХОРАТА КАК ПОКОЙНИЯ КМЕТ НА ЧЕРНИ ВРЪХ ТИ ДАДЕ ТОЗИ ЯЗОВИР КОЙТО БЕШЕ ПЪЛЕН С ЛАЙНА И БОКЛУЦИ ЗАЩОТО ТАМ БЕШЕ СМЕТЕЩЕ,И ТИ ГО ИЗЧИСТИХА И ЗАРИБИХА.ТИ СИ МРЪСНО,ГЛАДНО КУЧЕ И ТЕ СЛОЖИХА ЕДИН ФУРГОН ТАМ ЗАЩОТО НЯМАШЕ КЪДЕ ДА ЖИВЕЕШ.ПАРИТЕ ОТ РИБАТА ГИ ДЕЛЕШЕ С ХРИСТО СТАНКОВ И БРАТ МУ ИВАН САЛАМА.ЯЗОВИРА Е НЕЗАКОНЕН!А ПЛАМЕН Е ЗА ПАНГОТО.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Приморско се превърна в сцена на театралната магия по време на първия фестивал „Сцена за вас“ Приморско се превърна в сцена на театралната магия по време на първия фестивал „Сцена за вас“ Любителски театрални състави от цялата страна представиха своето изкуство в рамките на четиридневен празник на сцената, който събра актьори, публика и творци в Приморско Морското турне на дует „Келтик“ и Николай Киселов за Деня на поезията започва от Бургас Морското турне на дует „Келтик“ и Николай Киселов за Деня на поезията започва от Бургас Те ще представят свои песни в Галерия „Богориди“ в четвъртък, а ден по-късно ще пеят и във Варна Шофьорите на линейки в Бургас излизат на протест, след като получиха 232 глоби от КАТ за месец Шофьорите на линейки в Бургас излизат на протест, след като получиха 232 глоби от КАТ за месец Половината спешна помощ трябва да остане без книжки - заради това, че са бързали за спасяването на човешки животи  Вътрешният министър: Мотивът за (само)убийствата до Петрохан и Околчица остава неясен Вътрешният министър: Мотивът за (само)убийствата до Петрохан и Околчица остава неясен Вероятно ще се търси със сексологичната и теологичната експертиза, каза той Свободна Палестина и ICE вън: Как тазгодишните Оскари станаха политически Свободна Палестина и ICE вън: Как тазгодишните Оскари станаха политически Посланията на звездите, които белязаха церемонията през тази 2026 година   Народният театър стартира кампания за младежи от 18 до 25 да закупуват билети за 5 евро Народният театър стартира кампания за младежи от 18 до 25 да закупуват билети за 5 евро Тя се провежда в периода 15 март - 30 април 2026 г. Ексклузивно! Проговори пред Флагман.бг телохранителят на демонстративно самоубилия се в центъра на Бургас бизнесмен Ексклузивно! Проговори пред Флагман.бг телохранителят на демонстративно самоубилия се в центъра на Бургас бизнесмен Около 14:30 часа двамата се разделили спокойно и Бургазлиев тръгнал сам към паркираната сутринта на ул. "Поп Георги" кола, веднага след това сложил край на живота си Нощното движение ще е променено в три тунела на АМ Хемус между 17 и 20 март Нощното движение ще е променено в три тунела на АМ Хемус между 17 и 20 март АПИ въвежда временна организация на трафика в тунелите Витиня, Ечемишка и Правешки ханове  Специализирана трудова борса в сферата на туризма ще се проведе в Бургас Специализирана трудова борса в сферата на туризма ще се проведе в Бургас Очаква се участие да вземат повече от 30 работодатели Окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев: Самоубийство е, със законно притежаван пистолет Окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев: Самоубийство е, със законно притежаван пистолет Намерихме проектила – извън колата е, казаха от прокуратурата 
Протест срещу „Зара“ в Англия: Отказали помощ на бяло момиче, пребито от мигранти Протест срещу „Зара“ в Англия: Отказали помощ на бяло момиче, пребито от мигранти От магазина виждали как жестоко я ритат на земята, но останали безучастни Лари Джонсън: Ще преживеем глобална депресия заради войната, а не само рецесия Лари Джонсън: Ще преживеем глобална депресия заради войната, а не само рецесия Независимо от риториката на Тръмп, икономическата болка ще стане прекалено силна за много от съюзниците на САЩ, каза US експертът Димитър Гърдев: Тръмп иска помощ дори от Китай, импийчмънтът му е обещан при провал в Иран Димитър Гърдев: Тръмп иска помощ дори от Китай, импийчмънтът му е обещан при провал в Иран US президентът се сблъска с нещо, което се случва при война – правиш едни планове, а се получава нещо различно, каза бившият шеф на на комисията по европейски въпроси и външна политика  Германия отказва да се включи в военната подкрепа за Ормузкия проток Германия отказва да се включи в военната подкрепа за Ормузкия проток Берлин отхвърли искането на Доналд Тръмп да помогне за осигуряването на сигурността в Ормузкия проток, заявявайки, че войната не е на НАТО Израел има военни планове за още три седмици война с Иран Израел има военни планове за още три седмици война с Иран Израелската армия заяви, че разполага с хиляди цели за поразяване, докато конфликтът в Близкия изток продължава да се разширява Коранът отеква силно, докато палестински рецитатори се събират в Газа Коранът отеква силно, докато палестински рецитатори се събират в Газа Oпустошението от войната не помрачи традицията за Рамазан с рецитали на свещената им книга като източник на надежда и сила Болница в Йерусалим лекува пациенти в подземно отделение заради ракетния обстрел Болница в Йерусалим лекува пациенти в подземно отделение заради ракетния обстрел Медицинският център „Шааре Цедек“ премести стотици пациенти под земята след засилени атаки и очаква нови ранени Трима чужденци са задържани в Дубай след като изпратили снимки от експлозията на свои близки Трима чужденци са задържани в Дубай след като изпратили снимки от експлозията на свои близки След атака с дрон близо до летището Два пъти в рамките на час: Заловиха млад водач да шофира с близо 200 км/ч в Сливенско Два пъти в рамките на час: Заловиха млад водач да шофира с близо 200 км/ч в Сливенско Книжката на водача е отнета и са му съставени актове за 2100 лева Фаворита Тимъти Шаламе, не грабна Оскар въпреки силния си сезон Фаворита Тимъти Шаламе, не грабна Оскар въпреки силния си сезон Звездата от „Sinners“ получи първата си статуетка на Академията
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Пеевски управлява ГЕРБ с фейсбук статуси Виц на деня Виц на деня Между мъже:
- Скарахме се с жена ми и после тя ми призна, че съм прав. Какво да правя? Никога не съм попадал в такава ситуация.
- Извини и се. Кажи, че не си искал да бъдеш прав.
Виц на деня Виц на деня - Мамо, защо татко си отиде от вкъщи?
- Ти знаеш ли как се изтриват съобщения във Вайбър?
- Знам.
- Е, той не знае...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако тъщата почне да ти вика "синко", значи на село е пълно с работа!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори