×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Три години зад решетките грозят бившия шеф на бургаския затвор Деян Костов


Три години зад решетките грозят бившия шеф на бургаския затвор Деян Костов
Деян Костов ще бъде изправен на подсъдимата скамейка във вторник, заради това, че е променил самоволно мярката на циганин-убиец
01 Октомври 2014, Сряда, 13:32 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимка: архив на Флагман.бг

Процесът за престъпления по служба срещу Костов започва следващата седмица
За три години зад решетките може да бъде изпратен бившият шеф на бургаския затвор Деян Костов, ако окръжната прокуратура успее да докаже вината му за извършено престъпление по служба. Той е подсъдим по чл.282,ал.1 от Наказателния кодекс.

Процесът срещу ексначалника на затвора стартира в Бургаския окръжен съд (БОС) следващата седмица. Костов е изправен на подсъдимата скамейка, заради това, че е превишил правомощията си и е преместил пандизчия от затвора в общежитието във Ветрен. Според прокуратурата така Костов е извършил престъпление по служба, уронил е престижа на българския съд, на който е единствено е вменено правото да променя режима на излежаване на наказанието. От обвинителния акт става ясно, че деянието е извършено през март 2007 г.

Помилваният от Костов затворник е циганинът Янаки Паскалев от варненското село Дългопол. Той е от богата ромска фамилия. Осъден е за отвличане и убийство. Преместен е от Варна в Бургас. След няколко няколко месеца в тукашния пандиз е преместен да се грижи за овцете в стопанството към затворническото общежитие „Житарово“.

Припомняме, че Деян Костов бе уволнен през 2012 година след внезапна проверка на тогавашния зам.-министър на правосъдието Пламен Георгиев. Тогава Костов бе набеден, че е допуснал в килията на Пламен Дишков да бъде внесен таблет, но по-късно уволнението му бе отменено от Върховния административен съд. По-късно прокуратурата образува разследване за случая "Паскалев", което попречи на Костов да се върне начело на Бургаския затвор.

В категории: Темида


7
Коментара
7
Коментара по темата
7.
от мен
05.10.2014 18:58:36
0
3
Скалъпено обвинение от някой ГЕРБер, тъпотии които няма как да издържат в нормален съд. Но в нашия всичко е възможно, нагледал съм се на простотия и невежество на връзкари, които се мислят за голямата работа!
6.
бонго
02.10.2014 19:51:48
1
1
Въпросният бивш началник на затвора в Бургас използваше затворници да извършват ремонти и ново строителство в имота на баща му в с.Дряново,общ."Тунджа",обл.Ямболска,

Не само в Дряново , ами вилата му в Отманли кой му построи ????? и там се трупаха трапези бат Рамбо да поглези .... и в тази дебелашка олелия пред чашата с ракия се стели хлъзгава помия- всеки нещо да намаже, нещо да се смаже,някой да се облажи и нищо не искаже.
за другарчето наакано
5.
Того
01.10.2014 17:00:09
0
3
Дългопол село ли е . Баси тъпите
4.
Petyo
01.10.2014 14:56:13
1
7
Какъв ли ми е бил мотива за да "е допуснал в килията на Пламен Дишков да бъде внесен таблет", и само това ли е било ?$?
3.
Бръмбарче
01.10.2014 14:51:04
3
4
Флагман пишете абсолютни тъпотии .
2.
голям смях
01.10.2014 13:55:43
0
10
Ще осъдят Деян ама друг път по скоро аз ще се прекръстя на Хасан. Като ги пишите тези статии що не се позаинтересувате колко пари има този човек :)
1.
АДАНО
01.10.2014 13:41:47
2
10
АМА НА ДАЛИ
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Почти половината от хванатите с превишена средна скорост са чужденци Почти половината от хванатите с превишена средна скорост са чужденци Над 13 000 автомобили с чужда регистрация са заснети от тол камерите да нарушават правилата само за месец Нова година у нас или в чужбина? Офертите не се различават много Нова година у нас или в чужбина? Офертите не се различават много Велинград не е най-скъпия курорт нито в България, нито в света Росен Белов от гей бандата, набирал момченца с обява във фейсбук Росен Белов от гей бандата, набирал момченца с обява във фейсбук "Обявяваме прослушване за сериозни момчета и момичета на възраст между 12 и 17 години, които искат да се занимават с актьорско майсторство и да отделят от времето и енергията си да работят върху себе си в тази посока", е написал той Какво направи този ненормалник в столично заведение (ВИДЕО) Какво направи този ненормалник в столично заведение (ВИДЕО) Луд потроши инвентара  Гъмзата сподели стара семейна рецепта за греяна ракия Гъмзата сподели стара семейна рецепта за греяна ракия Тромпетистът шеговито нарече приготовлението "противогрипна ваксина" Убиецът на Стела се самозастрелял в колата си, трупът му стоял над 12 часа в центъра на София Убиецът на Стела се самозастрелял в колата си, трупът му стоял над 12 часа в центъра на София Намерен е на ул. "Пиротска" Bceĸи тpeти бългapин e гyбил пapи зapaди финaнcoви cъвeти oт интepнeт Bceĸи тpeти бългapин e гyбил пapи зapaди финaнcoви cъвeти oт интepнeт Жeнитe ce oĸaзвaт пo-пpeдпaзливи Трима мотористи са в болница след челна катастрофа Трима мотористи са в болница след челна катастрофа Катастрофата е станала около 15:28 часа на път II-16 след тунела на село Елисейна, в посока Лъкатник Багер копае в сарая на Ахмед Доган, собственикът започна ремонт Багер копае в сарая на Ахмед Доган, собственикът започна ремонт Ахмед Доган заживя в прословутите сараи на ул. "Стар Беловодски път" от 2003 до 2024 година Пребиха майка пред 3-годишното й дете Пребиха майка пред 3-годишното й дете Писъци, скубани коси, удари и драскотини по лицето на потърпевшата Елена Василева белязаха безпрецедентния скандал в града.
Опасни хапчета за отслабване, рекламирани в ТикТок, погубват инфлуенсърки Опасни хапчета за отслабване, рекламирани в ТикТок, погубват инфлуенсърки "Вземи Molecule и забрави, че храната съществува“, гласи лозунгът в социалните мрежи Време е: Марая Кери официално откри коледния сезон Време е: Марая Кери официално откри коледния сезон Кралицата на Коледа обяви началото на празничния сезон в типично неин стил Яжте туршия и кисело зеле срещу вирусите Яжте туршия и кисело зеле срещу вирусите Това е съветът на проф. Кантарджиев Избухна лудост по хапче, от което забравяш да ядеш Избухна лудост по хапче, от което забравяш да ядеш То обаче е твърде опасно Те загубиха сина си, а убиецът му получи условна присъда Те загубиха сина си, а убиецът му получи условна присъда "След наше обжалване присъдата бе изменена на 2 години и 4 месеца ефективна, което също е безумно решение“, споделят почернени родители Създателят на фалиралата турска борса за криптовалути се обеси в затвора Създателят на фалиралата турска борса за криптовалути се обеси в затвора Фарук Йозер излежаваше една от най-тежките присъди, издавани някога в Турция Имотен спор взе 2 жертви и рани 15 души Имотен спор взе 2 жертви и рани 15 души Трагедията се е разиграла на остров Крит Защо феновете настръхнаха срещу "Златното момче" Мерт Рамазан Демир Защо феновете настръхнаха срещу "Златното момче" Мерт Рамазан Демир Приемат новата му връзка като продължение на забежките с Пелин и Дияр и изневяра по отношение на Сейран Тръмп заплаши с военна сила Нигерия Тръмп заплаши с военна сила Нигерия Причината била продължаващото и ескалиращо насилие в Нигерия Масово кръвопролитие: Двама мъже атакуваха с ножове влак в Англия, има тежко ранени ВИДЕО Масово кръвопролитие: Двама мъже атакуваха с ножове влак в Англия, има тежко ранени ВИДЕО Девет души са с опасност за живота, хора са се криели в тоалетните
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Преформатирането е малко като перестройката - Борисов се сниши като Тодор Живков
Виц на деня Виц на деня - Ако съдим по липсата на два пръста на ръката ви, вие вероятно сте фрезист?
- Не, зъболекар.
Виц на деня Виц на деня - Братчед, ти можеш ли да свириш на пиано?
- На пиано мога, но на трезво хич ме няма!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Вярвай на това, което ти казва сърцето.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори