Созопол и Поморие по-скъпи от Бургас
26 Август 2014, Вторник, 12:58 ч.
Източник: СтандартСозопол и Поморие са с по-високи цени, отколкото Бургас. Квадратният метър на жилищата в Созопол е средно 871 евро, апартаментите в Поморие се предлагат за около 800 евро на квадрат, показва анализът на "Первая линия недвижимость".
В Бургас пък квадратът падна до 653 евро. Само допреди няколко месеца тухлените жилища там се продаваха на цени 800-1000 евро за квадратен метър, а в луксозните кооперации с морска панорама стигаха до 1800 евро на квадрат. В момента в центъра на Бургас вече има обявени продажби за под 500 евро, коментират брокери.
Високата цена в Поморие се дължи на все още високия интерес към града, който имат руснаците. Дори и там обаче започва да се чувства отливът. В курортния град има цял квартал, кръстен жаргонно с името "Малката Москва", където живеят основно руски граждани. Диаспората им в Поморие наброява вече над 5000 души.
В категории:
Бургас
Нетаняху обвини премиера на Австралия, че с подкрепата за Палестина подхранва антисемитизма
„Ние, потребителите“: Наложеният платеж остава най-сигурната защита при онлайн пазаруване
Рибари уловиха и спасиха 150-килограмова есетра край Бяла (ВИДЕО)
Защо Япония ще остане без панди за първи път от половин век
След оставката на кабинета "Желязков": Започват консултациите при президента Радев
Австралия обяви национален траур след стрелбата в Сидни
Убит ли е Роб Райнер? Режисьорът и съпругата му открити мъртви в дома им в Лос Анджелис
Забрани за тирове и ремонти по ключови пътища преди празниците: Ограничения към Бургас и Варна
Кой е Свети Марин и кои българи празнуват днес - 15 декември
„Клечка кибрит“ на дует Paradox не гори, а пламти на върха на БНТ2
Кристиано Роналдо и разбитото Ferrari - инцидентът, който може да промени всичко
Мис Андреа „надебеляла“ за една нощ
