×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

В МБАЛ „Дева Мария“ и МЦ „Света София“ се работи на изключително високо ниво, това ме накара да се преместя в Бургас


В МБАЛ „Дева Мария“ и МЦ „Света София“ се работи на изключително високо ниво, това ме накара да се преместя в Бургас
Д-р Христо Добрев е един от уважаваните невролози в страната. От началото на месеца той вече живее и работи в Бургас
17 Април 2014, Четвъртък, 03:46 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, видео: Иван КОЛЕВ

Стационарът е оборудван с най-съвременна апаратура и в него работят изключителни професионалисти
Д-р Христо Добрев е бивш управител на МБАЛ „Севлиево“, невролог с богат опит и един от уважаваните специалисти в страната. От началото на този месец той се премести да живее и работи в Бургас, очарован от добрите условия и професионализма на колегите си в МБАЛ „Дева Мария“.  Освен в най-доброто здравно заведение в Южна България, той ще преглежда пациенти и в МЦ „Света София“, където ще извършва електроенцефалография, доплеровата сенография и  електромиографията.

-Д-р Добрев, какви възможности може да предложите на бургазлии за лечение?

-Ще работя в неврологичното отделение на МБАЛ „Дева Мария“, което се оглавява от един от най-изявените и признати невролози в града и региона д-р Асеникова, специалист, който аз лично много уважавам. Съвместната ми работа с нея е и една от причините да се съглася да се преместя в Бургас и да работя в тази болница. Освен това ще имам и практика в МЦ „Света София“, където ще се извършват ЕЕГ изследвания, доплерова сонография и електромиография. Последното от тях излседва възбудимостта на  мускулните влакна чрез електростимулация на съответния нерв и по резултатите от реакцията на този мускул,  правим извод за съответните увреждания. Най-често ЕМГ се прави при периферни заболявания на нервната система – радикулити в областта на шията, кръста, при дископатии. Тези изследвания, ако се направят в самото начало на оплакванията на пациента ни дават основа за бързо и адекватно лечение.

-Защо избрахте МЦ „Света София“ и МБАЛ „Дева Мария“?

-От няколко месеца следя дейността и на болницата, и на медицинския център. Моята съпруга д-р Красимира Добрева, също започна работа като неонатолог в МБАЛ „Дева Мария“ и по нейно настояване, а и по това, което аз видях като работа тук се убедих, че се работи професионално, предлагат се отлични условия. Това бяха основните причини, заради които се реших да се преместя в Бургас.

-Имат ли бургазлии необходимата здравна култура за здравна превенция?

-Макар и за краткото време, в което съм тук имам усещането, че бургазлии имат нужната здравна и обща култура. Това е добре, защото когато и пациентът е ангажиран със своите проблеми и навреме се обърне към лекаря може да му се окаже адекватно и бързо лечение.

-Какъв е графикът ви на работа?

-До обяд съм в МБАЛ „Дева Мария“, а след това в кабинета ми в МЦ „Света София“.

-Как ви се струва здравната инфраструктура в област Бургас?

- От това, което имам като наблюдение в МБАЛ „Дева Мария“ виждам, че тя е оборудвана с най-съвременната апаратура. Разполага с всички необходими отделения за приемане и посрещане на най-значимите заболявания. Работят достатъчно на брой специалисти, които са страхотни професионалисти, атмосферата е добра и всичко е на изключително високо ниво.



В категории: Здраве


13
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас 15/06/2026, Понеделник 23:17 0
Тервел ИЛИЕВ Как да направим перфектните бързи спагети Как да направим перфектните бързи спагети 15/06/2026, Понеделник 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент 15/06/2026, Понеделник 18:50 2
13
Коментара по темата
13.
Асеникова ми поиска 200лв на ръка
23.07.2016 10:54:59
0
0
При преглед на човек с инсулт, в тежко състяние, д-р Аценикова вдигна ръце и каза на близките: "Няма мозък". Човека се възстанови в друга болница. Беше пълноценнен, ходеше, говореше и разсъждаваше за живота и ЖИВЕЕШЕ, а тя го беше отписала.
12.
пациент
18.04.2014 16:14:15
4
5
Недей да лъжеш бе ей келеш.Апарутарата им била добре друг път.Лекарите там ако мога да ги нарека така са абсолютни изроди.Един специалист нямат там.Само тройкаджии са се събрали и са абсолютни кретени и лъжци.Господ ще ви го върне на вас че си играете със съдбите на хората.Изроди мръсни!
11.
mapmalad
17.04.2014 22:00:07
4
5
Драги ми циркаджия,съболезнования за твоя близък ,но да беше си избрал друг хотел.
10.
пациентка
17.04.2014 17:22:25
3
3
На мен лично ми харесват и двете лечебни заведения. Имат отношение, обстановка и човещина! А колкото до лечението - аз и мои близки също, сме оставали доволни.
9.
hunter
17.04.2014 14:25:26
3
4
Този смешния с цирка Драга ми (или Драги ми) mapmalad изгуби много близък човек преди 10 дни след голяма помощ точно във въпросния Медицински хотел. Не ми се влиза в подробности, но е случая е потресаващ. Не Ви пожелавам подобна емоция...
8.
пацинет
17.04.2014 13:36:10
4
5
Пробвайте да си запазите час за Асеникова. Месец напред е заето винаги. Това е достатъчно да си направите изводите добра ли е или не. Аз съм диспансерно болна от 2 години при нея. По-добър невролог няма!
7.
ОТВРАТ!!!!
17.04.2014 13:23:43
2
3
д-р Татарова в "Света София" може да си хвърли дипломата поради нехуманност и нечовешко отношение към пациентките си. Не ходете при нея, ужасно арогантна е, повече няма да стъпя в тази болница заради нея. Отвратена съм!
6.
Elia
17.04.2014 13:21:00
2
5
За Дева Мария не мога да коментирам, но това за Света София е абсолютна глупост, какво ниво какви 5 лева! Там ми се води дежурния лекар, честно ви казвам че ми настръхва косата ако трябва да заведа детето на дежурен събота или неделя. Грешни диагнози, сгрешени лекарства, антибиотици на поразия. Последно един лекар на 3 март около 11 часа, уж педиатър ми изписа антибиотик за алергия. ПОТРЕС!!!
5.
mapmalad
17.04.2014 13:15:32
2
4
Проблема на българина е че е специалист по всичко а всъщност е гола вода от всякъде.
В голямата си част коментаторите са профани.
Щом правите оценка кой е добър или не я се покажете вие какви специалисти сте ,къде практикувате или само драскате от любов към драскането.
Тоя пък с цирка е направо смешен кажи ми коя болница в Бургас е по добра от Девата.
4.
hunter
17.04.2014 11:35:11
2
8
Това е пълен цирк. Сбирщина на некадърни безотговорници...
3.
!!!
17.04.2014 10:07:51
2
5
"най-добрия невролог" и кадър на ГЕРБ!
Затова са го взели , останал без работа.
2.
аз
17.04.2014 09:55:56
3
5
Д-р Асеникова - "най-добрия невролог" анти реклама.
1.
Краси
17.04.2014 09:19:57
3
14
Стига с тази реклама на "Дева Мария".Смешни сте!И децата разбраха,че сте всели пари от Семир
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас Такива животоспасяващи устройства вече има разположени на ключови места в града 21-годишният Максим от Бургас е шофирал БМВ-то, убило тийнейджърка на тротоара в Свети Влас 21-годишният Максим от Бургас е шофирал БМВ-то, убило тийнейджърка на тротоара в Свети Влас Пробите му за алкохол и наркотици са отрицателни, опитал се е да помогне Търсят парите на „Калашниците“, шефовете на бандата остават на свобода Търсят парите на „Калашниците“, шефовете на бандата остават на свобода Двама от 16-те задържани са оказвали натиск на свидетели, присъствали на катастрофата на „Челопешко шосе“ Черно БМВ уби млада жена на тротоара в Свети Влас при зверска катастрофа Черно БМВ уби млада жена на тротоара в Свети Влас при зверска катастрофа Ако се намирате в района, шофирайте внимателно, спазвайте указанията на полицията и по възможност използвайте алтернативни маршрути „Черноморец 1919“ привлече петима, започна подготовката с умерен оптимизъм „Черноморец 1919“ привлече петима, започна подготовката с умерен оптимизъм Димитър Костадинов официално премина в „Локомотив“ (София) след силен сезон край морето Най-грандиозното заведение на българското Черноморие отваря врати този уикенд! Най-грандиозното заведение на българското Черноморие отваря врати този уикенд! NAKED Beach посреща 3000 души на плажа в Бургас с DJ Gorro, DJ Pokera, Светлин Къслев, Manuel Riva, Dan Tanev и Matizze   Подпалиха дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие Подпалиха дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие Неизвестен извършител е подпалил служебните коли, които са били паркирани в централната част на македонската столица Старозагорските предприемачи братя Ангелови се завърнаха в Бургаско с мегасделка за милиони Старозагорските предприемачи братя Ангелови се завърнаха в Бургаско с мегасделка за милиони Закупиха птицефермата в село Черни връх  Пеевски отстрани Йордан Цонев и Хамид Хамид от ръководството на ДПС Пеевски отстрани Йордан Цонев и Хамид Хамид от ръководството на ДПС Чух хората и винаги ще ги чувам, заяви лидерът Европейската комисия предупреждава: Пазете се от онлайн измами и фалшиви отзиви Европейската комисия предупреждава: Пазете се от онлайн измами и фалшиви отзиви Потребителите трябва да внимават за подвеждащи оферти и съмнителни сайтове при пазаруване в интернет
B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс Бомбардировачът, способен да носи ядрено оръжие, е паднал на летището малко след излитане Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Дори този петък в Женева да бъде подписано споразумението, едва ли ще се сложи край на войната, защото управляващите в Израел обявиха, че няма да го спазват – няма да изтеглят ЦАХАЛ от Ливан Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже Тя е паднала от около 40 метра (131 фута) височина Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Напук на разпада в регионалните структури, лидерът бетонира властта си и пенсионира Йордан Цонев и Хамид Хамид от тясното партийно ръководство Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Днес фестивалът принадлежи на ромската култура - жива, пламенна и неудържима Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Историческият законопроект за асистираното умиране се завръща с процедурен коз, който елиминира ветото на „неизбраното малцинство“ Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Два хеликоптера се сблъскаха над Рио де Жанейро в неделя сутринта и се разбиха в западната зона на града, при което загинаха всичките шест души на борда, включително Трие Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Най-големият потрес в залата предизвика разкритието, че едно от изнасилванията е било извършено в мазето на семейния дом на престолонаследника принц Хокон Дипломатическа експлозия: Израелските десни обърнаха гръб на Тръмп и нарекоха Джей Ди Ванс „измет“ Дипломатическа експлозия: Израелските десни обърнаха гръб на Тръмп и нарекоха Джей Ди Ванс „измет“ Сделката между Вашингтон и Техеран предизвика безпрецедентен разрив и гневни обвинения в предателство
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Кораби, палете двигателите си. Нека потече петрол Виц на деня Виц на деня В България в часовете по трудово обучение учениците сглобяват табуретки, а в Китай сглобяват айфони. Виц на деня Виц на деня Върви си Червената шапчица из гората, а насреща вълкът.
- Червена шапчице, не те ли е страх да се разхождаш сама в гората?
- Защо да ме е страх? Познавам гората, обичам с*кса...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В живота, както и във футбола, не можете да отидете далеч, без да знаете къде е страничната греда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори