Сепаратисти от Харков и Донецк създават народни републики

Украински специални части опразниха управлението на Службата за сигурност в Донецк, който бе окупиран от проруски активисти
08 Април 2014, Вторник, 07:25 ч.
Въвеждат извънредно положение в източна Украйна?

Очаква се днес Върховната рада да реши дали да въведе извънредно положение в източната част на страната.
Снощи група членове на местната власт в Харков провъзгласиха основаването на независима Харковска народна република. Това се случи малко след като проруски активисти завзеха Областния съвет в Донецк и обявиха създаването на Донецка република.
Руското външно министерство призова незабавно да бъдат прекратени всякакви военни подготовки в Украйна, които могат да доведат до гражданска война.
Апелът дойде в отговор на съобщенията, че в източните райони на страната се струпват подразделения на вътрешните войски и бойци от незаконното въоръжено формирование „Десен сектор“.
Междувременно украински специални части опразниха управлението на Службата за сигурност в Донецк, който бе окупиран от проруски активисти.
Заради ситуацията в Украйна тази нощ американският държавен секретар Джон Кери разговаря с външния министър на Русия Сергей Лавров по телефона и го призова страната му публично да се разграничи от действията на сепаратистите в Украйна. Кери предупредил руския си колега, че всеки опит на Москва да дестабилизира бившата съветска република ще доведе до още по-строги санкции.
В категории:
Политика












Продават на търг светлинния меч на Дарт Вейдър, цената се очаква да е огромна
01/08/2025, Петък 21:03
1



Как да се отървем от паяците у дома
01/08/2025, Петък 20:24
0



За какво служи малкото копче на предпазния колан
01/08/2025, Петък 20:00
0

Тигър уби работник в зоопарк в чужбина
01/08/2025, Петък 19:59
0

Разкриха последното желание на трагично загиналата Лаура Далмайер
01/08/2025, Петък 19:34
0

Не е за вярване каква заплата получава Осимен в Турция
01/08/2025, Петък 19:21
0

