Общинският съвет отказа да даде подарък паркинга зад магазин "Явор" в Бургас

Този парцел трябваше да бъде даден под наем за 10 години, който да инвестира 50 хил. лева, които обаче да се прихващат от наема
Ключови думи:
Общински съвет, Бургас, паркинг, магазин Явор, наем, отдаване под наем, Красимир Стойчев
25 Март 2014, Вторник, 16:38 ч.
Автор: Флагман.бгПредложението беше имотът да бъде даден под наем без пари
Общинският съвет отказа да отдаде под наем, но без пари, паркинга зад магазин Явор в района на Автогара Запад в Бургас. Предложението беше на зам. кмета Красимир Стойчев за имота да се проведе търг с начална месечна наемна цена от 376,50 лева за срок от 10 години . Според администрацията, за да бъде облагороден района са необходими инвестиции в размер на 50 хиляди лева. Направените инвестиции пък щели да бъдат прихващани от месечния наем при условие, че паркингът се ползва безплатно от бургазлии.
Предложението обаче днес срещна сериозен отпор от БСП и НФСБ. „Рано е за подаръци. Ако това решение мине, ще го оспорваме”, заяви Евгений Мосинов от БСП.
„Това предложение е пример за гениално управление на общинските имоти. Обслужва един търговски обект, на чийто собственик не му се дават пари, за да си купи земя. Това са идиотски сделки. То от космоса се вижда, че някой има търговски обект там и му трябва място къде да спират клиентите му.”, каза и Георги Дражев от НФСБ.
Петното, както изглежда е най-подходящо за паркинг именно на магазина за мебели „Явор“, който към този момент така и няма достатъчно пространство, за да могат клиентите му спокойно да спрат автомобилите си и да напазаруват.
Предложението на зам. кмета Стойчев не събра обаче нужните 26 гласа одобрение в Общинския съвет.
В категории:
Бургас








"Нефтохимик" договори клубен автобус
31/07/2025, Четвъртък 21:34
0







Брад Пит инкогнито в България, депутат му оказал помощ
31/07/2025, Четвъртък 19:49
1

Важна рокада в националния по волейбол за Световното, опитен играч е аут
31/07/2025, Четвъртък 19:47
0

Голяма звезда на Холивуд дойде в София и показа страхотен характер
31/07/2025, Четвъртък 19:24
0





Съседката Петя ми даде чудна рецепта за свинско с кисело зеле, вкъщи го хапваме и през лятото
31/07/2025, Четвъртък 18:18
3


Смях