Запалиха дома на комунистически лидер, освобождават арестуваните при безредиците в Киев
25 Февруари 2014, Вторник, 07:15 ч.
Продължава издирването на Виктор Янукович
В украинското село Горенка (Киевска област) е бил подпадлен домът на лидера на Украинската комунистическа партия Пьотр Симоненко, съобщава БНТ.Група младежи нахлули в къщата и след като не открили нищо ценно, я подпалили, за да прикрият следите си.
Украински телевизионен канал пък бе заплашен с бомба тази нощ, но тревогата била фалшива.
От днес в Украйна започва кампания за президентските избори, насрочени за 25 май. Очаква се днес Върховната Рада да възобнови заседанието си за съставяне на временно правителство.
Късно снощи украинският парламент прие постановление за освобождаване на задържаните по време на безредиците в Киев. На главната прокуратура беше наредено да прекрати криминалните и административните дела срещу задържаните.
Трети ден издирват бившия президент Виктор Янукович, съобщава бТВ. В неизвестност са и приближените му олигарси – синът му Александър Янукович и енергийният бос Сергей Курченко.
В империята на Александър Янукович влизат строителни и енергийни компании, банки и фирми от въгледобивната промишленост. Неговото състояние се оценява на 187 млн. долара, а на Курченко – на 2,4 млрд. долара.
Върховният представител на ЕС Катрин Аштън пък обсъди пътищата за излизане от кризата и международната финансова помощ за Украйна с представителите на властта в страната.
Тя започна визитата си с полагането на цветя в памет на жертвите на сблъсъците в Киев.
Гърция, която председателства ЕС, предложи организирането на международна конференция, посветена на решаването на икономическите проблеми на Украйна, за да не се допусне фалит на страната.
В категории:
Политика
МВР предотврати имотна измама за стотици хиляди лева в "Малинова долина"
"Форбс": Илон Мъск е първият човек с нетно богатство от над 600 млрд. долара
Коледната украса крие сериозни рискове за домашните любимци, предупреждават ветеринари
След еврото: Цените на жилищата у нас ще скочат с до 10% още през 2026 година
Пламен Константинов остава в Локомотив Новосибирск до 2028 година
България и още 7 страни обявиха Русия за най-голямата заплаха за сигурността в Европа
Изискана рецепта с яйца и хайвер
Пиян поляк намушка българка след скандал в апартамент в Германия
ЦСКА финализира втори трансфер преди Коледа - централен защитник от Португалия
Цените на жилищата ще растат и през 2026 г., но с по-бавни темпове
Коледа издава изневерите: най-рисковото време за палавите съпрузи
Светлините на Коледен Бургас събират фотографи и модели на празничния пл. "Тройката"
