×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Нели Куцкова: Надявам се примитивните хора да не използват Левски за лични цели


Нели Куцкова: Надявам се примитивните хора да не използват Левски за лични цели
Васил Левски е нашата национална икона и е голям грях на този ден да злоупотребяваме с неговата памет, каза Нели Куцкова
19 Февруари 2014, Сряда, 10:28 ч.

Нямаме право на пристрастия при решаването на спора за за Вакъфските имоти, каза говорителят на Съюза на съдиите в България
Васил Левски е нашата национална икона и е голям грях на този ден да злоупотребяваме с неговата памет. Това каза в студиото на Нова телевизия говорителят на Съюза на съдиите в България Нели Куцкова.
На въпроса на водещия на „Здравей, България“ Виктор Николаев дали се опасява, че вместо ритуал за най-святото име в историята ни, всички ще броят колко жандармерия ще има край паметника му и откъде ще мине едно или друго шествие, тя отговори, че й е много тъжно.
„Единственият свят човек, който остава да охулят е Васил Левски. Той ни е националната икона и не знам, ако ни гледа отгоре, как се чувства заради това, което се случва днес. Той казва, че в нова България всички ще са равни – турци, българи и евреи ще имат еднакви права. Бил е с духовно образование, но поставя основите на правовата държава. Ние нямаме право да злоупотребяваме с неговата памет. Надявам се дори и най-фанатизираните и най-примитивните хора, които ще искат да използват случая, да отдадат заслуженото на Апостола! Голям грях ще е, ако днес използват Левски за свои цели“, заяви Куцкова. Тя коментира и спора за Вакъфските имоти.
„Съдиите нямат право да се поддават на никакви пристрастия. Нищо не смея да кажа за Куршум джамия, защото нищо не зная за конкретното дело. Има обаче сериозни дипломатически спогодби с Турция за християнските храмове там и за мюсюлманските тук. Когато цар Фердинанд обявява независимостта на България, започват много тежки преговори между двете страни. Една от темите е свързана точно с тези имоти. Спогодбите са още от 1909 година, с които двете страни взаимно зачитат религиозните права на своите граждани и се запазва правото на мюсюлманските вероизповедания в България. Още тогава държавата ни поема ангажимента да съхранява мюсюлманските храмове, а от друга страна Турция поема същия ангажимент към християнските храмове“, припомня съдийката.
„През 1925 г., когато имаме голямо изселване от двете страни, Симеон Радев, който трудно може да бъде обвинен в липса на патриотизъм, подписва като министър т.нар. Ангорска спогодба. Не от вчера има мюсюлмански храмове у нас и ние съдиите, прилагаме закона такъв, какъвто е приет и на базата на доказателствата, които се намират в папката по делото, никой няма право да влага лични пристрастия, когато гледа такива спорове, Възможно е съдиите да се изплашат и да решат така, че да има мир. Това обаче не е редно. Тогава и мюсюлманската общност може да се надигне. Съдът няма право да се поддава на натиск“, каза още Нели Куцкова.

В категории: Темида


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Коментари
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Борисов се срещна и с канцлера Мерц, каза му за предстоящите избори в България Борисов се срещна и с канцлера Мерц, каза му за предстоящите избори в България ГЕРБ ще представи визията си за мащабна модернизация на държавата Оставаме си най-нещастните в ЕС, според световните класации Оставаме си най-нещастните в ЕС, според световните класации България е на 85-о място в света по индекс на щастие и заема последната позиция в Европейския съюз България изпреварва Сърбия по военна мощ, но остава зад Турция и Румъния България изпреварва Сърбия по военна мощ, но остава зад Турция и Румъния Страната ни заема 62-ро място в света според индекса Global Firepower за 2025 г. Само 5 български университета влизат в класацията Times Higher Education 2026 Само 5 български университета влизат в класацията Times Higher Education 2026 Софийският университет е единственият български ВУЗ, класиран в седем предметни области на Times Higher Education Среднощна катастрофа до детската градина в центъра на Поморие Среднощна катастрофа до детската градина в центъра на Поморие В сигнал до Флагман.бг наш читател твърди, че колата е на общински съветник от Поморие „Блокада на пътя на смъртта“: Спират движението край Телиш в памет на Сияна и всички жертви „Блокада на пътя на смъртта“: Спират движението край Телиш в памет на Сияна и всички жертви Днес се навършват десет месеца от трагичната смърт на 12-годишната Сияна Зелена светлина за енергийните ни проекти, над 59 млн. евро ще влязат в България Зелена светлина за енергийните ни проекти, над 59 млн. евро ще влязат в България Жечо Станков съобщи за одобрено европейско финансиране по трансгранични инициативи Да закриеш Замунда е като да извадиш захарна близалка от устата на дете Да закриеш Замунда е като да извадиш захарна близалка от устата на дете Архитектите на този виртуален рай отдавна флиртуват със законите по начин, който може да накара и най-толерантния юрист да получи нервен тик Румен Радев: Мой дълг е да вляза в парламента, после ще направя партия Румен Радев: Мой дълг е да вляза в парламента, после ще направя партия Искаха да остана президент и на следващите избори да си върнат властта, но българите казаха „не“ на този корупционен модел Брадърът Виктор Ангелов влезе в „Черешката на тортата“ и пак се влюби Брадърът Виктор Ангелов влезе в „Черешката на тортата“ и пак се влюби Меденруднишкият Ромео, който се прочу със сълзите и любовният триъгълник, който „забърка“ в „Биг Брадър“, пише стихове за новата си любима
Сграбчи я и се хвърли с нея под влака: Поредно мигрантско зверство Сграбчи я и се хвърли с нея под влака: Поредно мигрантско зверство Южносудански мигрант в Германия си хареса 18-годишно момиче, с което да умре Генералният секретар на ООН предупреждава за предстоящ финансов колапс Генералният секретар на ООН предупреждава за предстоящ финансов колапс Ситуацията ще се влоши още повече в близко бъдеще“, пише Антонио Гутериш Мъжът на Риана иска да се кандидатира за кмет на Ню Йорк Мъжът на Риана иска да се кандидатира за кмет на Ню Йорк A$AP Rocky е родом от Ню Йорк, а до 2029 г. ще покрива възрастовите изисквания за позицията на кмет Почти всички ябълки в Европа съдържат остатъци от пестициди Почти всички ябълки в Европа съдържат остатъци от пестициди 85% от пробите на ябълки съдържат множество остатъци от химикали, а „вечни вещества“ се откриват в 64% от пробите, сочи ново наблюдение на европейски организации ЕС подготвя 20-и пакет санкции срещу Русия ЕС подготвя 20-и пакет санкции срещу Русия Кая Калас обяви цел за въвеждане на новите мерки на 24 февруари с акцент върху морските услуги и енергийния сектор Американската армада е във водите на Близкия изток, но Иран не се предава Американската армада е във водите на Близкия изток, но Иран не се предава Техеран заяви, че въоръжените сили са с пръст на спусъка и готови за незабавен отговор Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията Аржентина, отделни щати в САЩ и арабски държави го обявиха за терористична организация, либерална Европа още се колебае Илон Мъск призна в Давос: Имаме 9000 сателита в околоземната орбита, не сме засекли извънземни Илон Мъск призна в Давос: Имаме 9000 сателита в околоземната орбита, не сме засекли извънземни Основателят на Tesla и SpaceX коментира бъдещето на изкуствения интелект, роботите и липсата на доказателства за извънземен живот Поведение на Тръмп предизвика въпроси за самообладанието му Поведение на Тръмп предизвика въпроси за самообладанието му Президентът бе забелязан да отклонява вниманието си по време на ключови срещи, а европейски партньори изразиха притеснения относно стабилността му Джими Кимъл нарече филма за Мелания Тръмп „подкуп за 75 милиона долара“ Джими Кимъл нарече филма за Мелания Тръмп „подкуп за 75 милиона долара“ Лентата проследява пътя ѝ в навечерието на завръщането ѝ в Белия дом за втори мандат като първа дама и е планирана за световна кинопремиера на 30 януари 2026 г.
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Политическите фигури не са решение за служебния кабинет
Виц на деня Виц на деня - Здрасти, как е? Завърши ли висшето?
- Завърших. С две дипломи съм вече - психология и публична администрация.
- Браво! А по колко даваш доматитe?
Виц на деня Виц на деня - Защо закъсня с 30 минути?
- Красивите жени могат да закъсняват за среща!
- Така е, но ти защо закъсня?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитният мъж знае, че трябва да почука, дори когато отваря вратата на гардероба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори