×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят АМ "Тракия" между 157 и 162 км за ремонт в посока Бургас
  • Лятото започва с жеги от 35 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Синята зона и велосипедите глътнали 150 хил. лева в Бургас, пренаписват табелите за платеното паркиране


Синята зона и велосипедите глътнали 150 хил. лева в Бургас, пренаписват табелите за платеното паркиране
Отдаването на велосипеди е хубава услуга, но е само за три месеца - като да си купиш кабриолет в страна, в която вали основно сняг, каза Евгений Мосинов на заседание на правната комисия
19 Октомври 2013, Събота, 15:15 ч.
Автор: Боряна ТЕНЧЕВА, снимка Боряна ТЕНЧЕВА

Вместо да харчи за нов паяк, Общината да оправи две улици, възмутени са от БСП

Разширяването на Синята зона, допълнителното й разчертаване, подмяната на табелите заради новото работно време, което влиза в сила от понеделник, както и смяната на апаратите за нея, са довели до допълнителни разходи на общинското предприятие „Транспорт” в Бургас. Те ще бъдат покрити с част от 150 хил. лева, които Община Бургас предлага на местния парламент да гласува за предприятието. Те ще бъдат разгледани на предстоящата сесия на Общинския съвет в морския град. Най-големи допълнителни разходи са направени за ремонт на велосипедите, които общината пусна като екстра за бургазлии и туристите това лято, за техните стоянки, заключващи устройства и т.н.

Парите са и за оборудването и ремонта на помещенията, в които се помещават служителите на ОП „Транспорт”, което се грижи и за Синята зона.

Тези пари обаче предизвикаха остри коментари от страна на опозицията. „Много са хубави велосипедите, но ми се струва, че това е услуга, която е само за три месеца. Нещо като да си купиш кабрио в страна, където вали основно сняг.”, каза водачът на БСП в местния парламент Евгений Мосинов по време на заседание на правната комисия, на която бяха одобрени предвидените средства.

Мосинов е известен като един от най-ревностните критици на работата на Синята зона в Бургас. Той остро критикува и намеренията на Общината да закупи нова репатрираща машина, тип „паяк”, за 180 хил. лева. „Категорично съм против, вместо да харчи такива пари, администрацията да направи две улици”, каза юристът – лидер на БСП. Той внесе питане към кмета Николов за намеренията му за новата машина, какъв е сегашният им брой и каква е схемата им на работа.

От понеделник влиза в сила новото работно време на Синята зона, което вече ще е от 9 до 19 часа. Според шефа на ОП „Транспорт” Андрей Рунчев до тогава табелите ще бъдат с променени надписи, а част от апаратите за таксуване ще бъдат подменени.


В категории: Бургас


Флагман.БГ Пламна пожар в "Меден рудник" Пламна пожар в "Меден рудник" 17/06/2025, Вторник 09:51 0
Флагман.БГ Интересна инициатива в Бургас Интересна инициатива в Бургас 17/06/2025, Вторник 09:00 2
Флагман.БГ Взеха му апартамента Взеха му апартамента 17/06/2025, Вторник 07:30 3
Флагман.БГ Ето какво време ни очаква днес Ето какво време ни очаква днес 17/06/2025, Вторник 07:24 0
Показа безкрайни крака
Показа безкрайни крака 16/06/2025, Понеделник 21:57 1
Стегна куфарите за Гърция
Стегна куфарите за Гърция 16/06/2025, Понеделник 21:40 3
Закъса много
Закъса много 16/06/2025, Понеделник 21:20 3
4
Коментара по темата
4.
44
20.10.2013 15:39:24
0
2
На снимката виждам да се кьори главният виновник за Синята зона-лицето Луков, бивш служител на Народната милиция. ако кмета слуша това лице няма да управлява дълго
3.
Чичо Манчо
19.10.2013 23:36:37
5
6
Мосинов започна сериозно да дразни герберите и да им диша във врата. Затова си го и попържат. Не са свикнали някой да ги критикува и да има собствено мнение. Мислят се за безгрешни и това ще ги свали от власт. За Синята зона, вече писна на всички тормоза на който сме подложени. Няма нужда от нов паяк
2.
bah maa mu
19.10.2013 18:42:43
3
9
ЗЛАТНИ ЛИ СА ТЕА ТАБЕЛИ ,БЕ ,ДЕБИЛИ
1.
Барти Крауч
19.10.2013 16:52:29
8
15
Гнусен, дебел, подъл, мазен и крадлив комунист. Бивша подлога и съучастник в грабенето на Петко Арнаудов.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Несебърлия направи голяма глупост зад волана Несебърлия направи голяма глупост зад волана Кара пиян и блъсна няколко коли Трагедия в началото на лятото! Жена издъхна на плажа в Свети Влас Трагедия в началото на лятото! Жена издъхна на плажа в Свети Влас Старозагорката била изведена от водата от спасители, но починала преди да дойдат медиците Пламна пожар в "Меден рудник" Пламна пожар в "Меден рудник" Огънят е предизвикан от криминално проявен бургазлия Сигнал до Флагман.БГ: Младеж краде във "Възраждане" Сигнал до Флагман.БГ: Младеж краде във "Възраждане" Притеснен гражданин алармира за отмъкването на торба с храна Интересна инициатива в Бургас Интересна инициатива в Бургас Проведе се събитието "Здравен кът на открито" Търсят прокурорския син под дърво и камък! А той сякаш не се страхува дори от куршум Търсят прокурорския син под дърво и камък! А той сякаш не се страхува дори от куршум Сочи се, че новата му изцепка е изнудване на 31-годишен мъж Разпространиха много грозна лъжа за него Разпространиха много грозна лъжа за него Феновете на Александър Влог се стреснаха изключително Могат да почерпят хора с редки за България имена Могат да почерпят хора с редки за България имена Празнуват Мануил, Емануил, Емануила, Емануела, Савел, Савелия, Исмаил Взеха му апартамента Взеха му апартамента Деликатна ситуация с олимпийския шампион Рамазанов Ето какво време ни очаква днес Ето какво време ни очаква днес Топло в цяла България
Русия с тежки атаки по Киев и Одеса, има загинал американец Русия с тежки атаки по Киев и Одеса, има загинал американец В черноморския град бе обявена нощна тревога, която продължи 3 часа Иран ще удря нефтени рафинерии и ядрени обекти на Израел, зове хората да бягат от  Тел Авив Иран ще удря нефтени рафинерии и ядрени обекти на Израел, зове хората да бягат от Тел Авив Израелска атака прекъсна живото предаване на иранската държавна телевизия, а САЩ изпрати три самолетоносача да спасяват съюзниците им от мъстта на Техеран Показа безкрайни крака Показа безкрайни крака Шейк е фина жена Стегна куфарите за Гърция Стегна куфарите за Гърция Сафарова отиде на остров Миконос Закъса много Закъса много Макар и милионер, Джъстин Бийбър не се радва на безоблачни дни Двойка на обща възраст над 200 години се радва на първа рожба Двойка на обща възраст над 200 години се радва на първа рожба Родителите са костенурки Синът й се размина на косъм от смъртта Синът й се размина на косъм от смъртта Твърди се, че мъжът има сериозни проблеми с наркотиците Сполетя го голям ужас Сполетя го голям ужас Прегази симпатична животинка с болида си Заляха я с критики Заляха я с критики тговорът на Парис Джексън обаче не закъсня и е отвъд официалния изказ Ще реставрират знакова сграда в Поморие Ще реставрират знакова сграда в Поморие След преустройството, сградата на Стария съд ще се превърне в „Дом на културата и традициите“ и ще служи като културен център
Никушор Дан, президент на Румъния Никушор Дан, президент на Румъния Единственият език, който Русия разбира, е този на силата Виц на деня Виц на деня - Тате, как се запознахте с мама?
- Язе тогава карах такси, а она немаше пари да си плати...
Виц на деня Виц на деня Редник подмазвач:
- Господин старшина, вие сте гений!
- Ти да не си по-хубав бе?! Два непоряда по служба...!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За съжаление в Европа сме познати като разбойници, проститутки и рафинирани мошеници
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори