ВСС резна мераците на Илиян Пантелеев за прокуратурата в Айтос
Бившият следовател си остава редови обвинител, кадровикът в съдебната власт закри поста „зам.-районен прокурор“
Кандидатурата на досегашния редови прокурор в Айтос Илиян Пантелеев за зам.-районен прокурор изненадващо не бе одобрена на последното заседание на Висшия съдебен съвет/ВСС/. Кадровият орган на съдебната власт много рядко отхвърля подобни предложения и практиката показва, че и този ВСС, и предишният делегират пълни права на административните ръководители на съответните звена сами да определят заместниците си. Малцината отхвърлени са заради съмнения в професионалните и морални качества. В конкретното решение на ВСС не се уточняват какви са мотивите за отказа за повишаването на Пантелеев. Предвид малкият капацитет на работа в тази прокуратурата Висшият съдебен съвет директно закрива бройката „зам.-районен прокурор“ и открива едно работно място за редови обвинител.
Припомняме, че кандидатурата на Илиян Пантелеев за втори човек в прокуратурата в Айтос бе лансирана от районният прокурор Милена Стойчева. „В личен план той е трудолюбив, отзивчив и не допуска контакти, уронващи авторитета на институцията. Притежава неоспорими професионални умения, желания за усъвършенстваните на правните си знания, воля за отстояване на взетите решения“, мотивира се Стойчева
Илиян Ангелов от 1998 до 2006 г. е следовател в Окръжната следствена служба в Бургас. На 1 май 2006 г., той постъпва в Районна прокуратура-Айтос. Според кадровата му справка „умее да взема и осъществява правилни решения, интересува се от новостите в правната теория и съдебна практика и работи отлично в екип“.
Могат ли протестите да свалят и главния прокурор
Кола се удари в огражденията на бул. "Цар Борис III" в София
Турист е починал на Витоша, друг е пострадал при подхлъзване
Празнува емблема в хип-хопа и не само
Стоичков и Златната топка: Българският триумф, който покори света на футбола
8-часова блокада на ГКПП „Илинден-Ексохи“ заради протести
ЦСКА ще плати 800 000 евро за крилото Лео Перейра
Трагедия в Благоевград: 24-годишно момиче издъхна по време на младежки купон
Бившият шеф на НСО ген. Миланов: Сигурност не се гради с емоции и популизъм
Актьорите във Великобритания се надигат срещу ИИ по модела на Холивуд
Орбан: Спряхме Европа на ръба на война с Русия
Уиз Калифа осъден на 9 месеца затвор в Румъния за притежание на наркотици
