×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 3170 евро за ток: Възрастно семейство от софийско село плати рекордна сметка
  • Рекорд: 54% от депутатите влизат в НС за първи път, почти всички - от „Прогресивна България”
  • Запалил се камион затруднява движението по източния обходен път на Пловдив
  • МЗ изпълни обещание към младите лекари: Създаде портал за специализанти
  • Червен и жълт код: Днес температурите падат рязко, идат дъжд, сняг и силен вятър
  • Полет от Турция за Лондон кацна извънредно в София заради скандал на борда
  • Вдигнаха близо 100 трошки в София
  • 20% намаляване на потреблението на горива отчитат бензиностанции
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Георги Тошев показа суперзвездата Марина Абрамович в Пролетните културни салони на Гранд хотел Поморие


Георги Тошев показа суперзвездата Марина Абрамович в Пролетните културни салони на Гранд хотел Поморие
Авторът на документалната поредица „НепознатиТе” Георги Тошев повдигна завесата на модерното изкуство
19 Април 2013, Петък, 08:57 ч.

Тези филми са доказателство за това, че ние трябва да показваме на българската публика световното ниво, а не  Златки и футболни съпруги, смята авторът

Животът и творбите на пърформънс-икона  Марина Абрамович бяха показани в документалния филм на журналиста  Георги Тошев, снощи в Морското казино, пред бургаска публика.  Авторът на  документалната поредица „НепознатиТе” повдигна завесата на модерното изкуство, което е почти непознато в България, а в световен мащаб преживява Ренесанс благодарение на  родената в Белград Марина Абрамович. Това е и названието на лентата: „Марина Абрамович – суперзвезда”.

Тя бе показана благодарение на Пролетни културни салони за съвременно изкуство, които всяка година стават сцена за изява на творци от различни области – художници, документалисти, скулптори, поети. Техен организатор е „Гранд хотел Поморие”, който приближава изкуството към публиката.

“В Пролетните културни салони представям два филма – „Марина Абрамович – суперзвезда” и „Тим Иъп – Китайски приказки”. Избрах тях, защото фокусът на Салоните  е съвременното изкуство”, казва Георги  Тошев. За втория филм голям принос има и операторът Виктор Попов, който живее в Китай.

 
„Филмите са в най-добрия смисъл и образователни, защото смятам, че днес по медиите за съжаление шестват едни и същи лица и много пошлост. Тези филми са доказателство за това, че ние трябва да показваме на българската публика световното ниво, а не  Златки и футболни съпруги – жени, които не е ясно какво работят, но са на кориците на списанията. И мъже има такива. Разбира се,  казвам го с цялото си неуважение към тях, защото те бяха превърнати в медийни герои в една ситуация, в която не заслужават толкова внимание.

И в този смисъл е много важно на младите хора в България да се показват световни имена, световни стандарти, защото тогава ти можеш да се самоизмерваш и да мечтаеш да си като тези хора. А не да стоим тук и да си казваме:  „Голямата мечта на петгодишното момиченце е да е  новата Златка”. Напротив! Защо да не е новата Марина Абрамович, новият Тим Иъп?  Така че това са моите мечти. Надявам се филмите да са любопитни за гледане”, каза Тошев.

 
Бургазлии имаха късмета да видят премиерата на филма „Тим Иъп – Китайски приказки”, който разказва за първия китаец, получил  Оскар за работата си като художник на филма „Тигър и дракон” на Анг Лии.

Името му стои и зад блокбъстъри като „Червената скала” на Джон Ву и изумително красивия „Банкетът” на Фенг Ксяоганг.

Тази вечер е закриването на Пролетни културни салони за съвременно изкуство, което ще стане в „Гранд хотел Поморие” с представянето на изложба на картини, пластики, керамика и дърворезба. 

Специално за нея в морския град пристигат български артисти, които живеят във Франция, Австрия, Великобритания и САЩ, както и международни автори от  Русия, Турция, Македония и Сърбия. Всички те ще покажат свои работи. А публиката се надява да ги види отново още през есента.



В категории: Просвета


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Коментари
Тервел ИЛИЕВ 55-годишна с гадже по-младо от сина си 55-годишна с гадже по-младо от сина си 30/04/2026, Четвъртък 21:57 0
Тервел ИЛИЕВ Известен актьор припадна в ресторант Известен актьор припадна в ресторант 30/04/2026, Четвъртък 21:20 1
Тервел ИЛИЕВ Най-щедрите зодиакални знаци Най-щедрите зодиакални знаци 30/04/2026, Четвъртък 20:25 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Secrets Sunny Beach Resort & Spa посреща сезон 2026 с нови награди и безкомпромисен лукс Secrets Sunny Beach Resort & Spa посреща сезон 2026 с нови награди и безкомпромисен лукс Ризортът, предназначен само за възрастни, отново бе удостоен с наградата „HolidayCheck Award“, което затвърждава позицията му като едно от най-популярните места за настаняване в света До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър Парите обаче трябвало да се дават на работещи родители с висок образователен ценз ПП-ДБ се разцепила заради еволюцията, а Асен Василев се оправда за заемите ПП-ДБ се разцепила заради еволюцията, а Асен Василев се оправда за заемите Парите от тях не били изядени Студентски проект за умно пристанище в Бургас спечели Хакатона на Vivacom Техническа академия Студентски проект за умно пристанище в Бургас спечели Хакатона на Vivacom Техническа академия Инициативата се проведе за втора поредна година и постави фокус върху Private 5G решенията за индустрията Празнично работно време на магазините на А1 през май 2025 Празнично работно време на магазините на А1 през май 2025 Различия в работното време на магазините на А1 по време на празничните дни през май 2025, включително специални часове за търговски обекти и супермаркети „Кауфланд“ Иранският лидер се закани на САЩ след заплахите: Чака ни светло бъдеще без вас! Иранският лидер се закани на САЩ след заплахите: Чака ни светло бъдеще без вас! Хаменей описва нов етап в отношенията в региона след провал на американската политика Кирил Петков: Разделянето на ПП и ДБ не е грешка, така ще разширим подкрепата Кирил Петков: Разделянето на ПП и ДБ не е грешка, така ще разширим подкрепата Свободните българите не се изчерпват с избирателите на ПП-ДБ, написа бившият премиер и съпредседател на ПП Започна мащабен проект, който ще промени Ново Паничарево Започна мащабен проект, който ще промени Ново Паничарево Този проект е очакван повече от десетилетия и е важна стъпка за подобряване на жизнените условия в нашето село, каза кметът Иван Гайков Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ Според Никола Минчев решението на доскорошната коалиция е "безкрайно несериозно" Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец Светинята пристига в катедралния храм „Св.св. Кирил и Методий“ по покана на Сливенския митрополит Арсений
Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Министърът на отбраната на САЩ Хегсет е изправен пред „остри въпроси“ от демократите в Сената относно войната с Иран Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Тази визита е само част от многобройните културни инициативи, които се реализират в контекста на кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата 2032 Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Това е мое лично решение. Осъзнато, категорично и без връщане назад, обяви Люцкан Малджиев Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Купувам си храна от топлата витрина в магазина, една порция изяждам на три пъти, казва певицата В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България Продават ги за 1,50 евро на килограм Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Продукцията залага на международен формат, в който водещият задава въпроси на улицата, а участниците трябва да открият правилния човек сред тълпата, който да отговори вместо тях Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Голяма част от сделките са инвестиционни Автобус падна в Сена - за шофьорката това бил първи работен ден Автобус падна в Сена - за шофьорката това бил първи работен ден Четирима души са спасени Зимата се завърна със сняг в Сърбия и Румъния Зимата се завърна със сняг в Сърбия и Румъния След дъжд и киша, зимата се завърна в края на април със сняг в съседни Румъния и Сърбия Десет европейски държави създават нов военноморски флот за противодействие на Русия Десет европейски държави създават нов военноморски флот за противодействие на Русия Обединеното кралство и девет други нации формират съвместни военноморски сили в Северна Европа, които ще подкрепят НАТО
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Младоженец си говори с приятел:
- Колко много се променя човек след сватбата.
- Защо? - попитал приятелят.
- Защото преди сватбата обичах всички жени на света, а сега - с една по малко.
Виц на деня Виц на деня В заведение:
- Сладурано, да те черпя нещо за пиене?
- Не, предпочитам в брой.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитът не ни пречи да правим глупости, но ни пречи да ги правим с удоволствие
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори