Бивш френски министър призна за тайна сметка
Жером Каюзак, който преди няколко дни бе принуден да подаде оставка като финансов министър на Франция, ще бъде изключен и от управляващата Социалистическа партия, съобщи ръководството.
До разжалването на политика доведе разследването, което се води в Швейцария. То доказа, че министърът е имал поне една сметка от половин милион евро там. Каюзак се видя принуден да признае пред френския съд, че е укривал пари в чужбина, за да избегне плащане на данъци. Той дори се разкая пред президента Франсоа Оланд.
По инициатива именно на Каюзак м.г. бе прокаран спорен
закон, който обложи с данък от 75% богатите французи.
В тв обръщение президентът Оланд побърза да се разграничи от своя доскорошен министър, като заяви, че Каюзак "не е бил облагодетелстван от каквато и да е протекция" от високопоставени служители и че деянията му са "обида към Републиката".
Оланд предложи също законопроект, който разрешава обнародването на данните за размера на състоянието и доходите на министрите и депутатите.
Коя зодия се влюбва най-бързо
С този трик мивката ще блести
Печени чушки с яйца и сирене - лесна рецепта с много вкус
Коя зодия е най-големият инат
Мързелив тутманик без сложно месене - лесна рецепта
С този домашен способ белите дрехи изглеждат по-свежи
Пухкави палачинки с кисело мляко - рецепта, която винаги става
Осмокласник намушка учителка, тя е в критично състояние
С този домашен трик гардеробът ухае свежо
Пухкава баница с газирана вода - лесна рецепта стъпка по стъпка
Въпросителните свършиха - Винисиус каза къде иска да играе
Тъжна вест: Почина жената на емблема на ЦСКА
