Самоуби се доктор от “Сървайвър”
Доктор Тиери Коста, който бе част от екипа на френското
издание на популярното риалити “Сървайвър”, се самоуби, след като не успя да
спаси един от участниците – 25-годишния Джералд Бабин. Младият мъж почина от
сърдечен удар на 22 март по време на снимките на състезанието в Камбоджа. В
предсмъртното си писмо д-р Коста обвинява медиите, че са очернили името му,
обвинявайки го за смъртта на Джералд Бабин. “Направих всичко възможно, за да го
спася. За мен той бе преди всичко пациент, а не участник в шоуто. Ужасно
съжалявам, че се случи всичко това, но действах така, както ми повеляват
законите на Хипократ”, пише Тиери. Джералд Бабин се почувствал зле по време на
снимките на риалитито и веднага потърсил помощта на доктора. Той го прегледал и
му оказал първа помощ. Веднага след това младият мъж бил откаран с хеликоптер
до най-близката болница, където починал.
“Тиери Коста работеше с нас по време на няколко поредни
издания на “Сървайвър”. Всички бяхме възхитени на човечността и професионализма
му”, коментират продуцентите на риалитито.
В същото време френските власти са започнали самостоятелно разследване на смъртта на Бабин. Според камбодажнските следователи той е починал от естествена смърт.
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията
Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“
