×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Георги Илиев отново ще е кмет на "Слатина", в "Искър" ще има балотаж
  • Димитър Маринов ще снима филм със Скарлет Йохансон
  • Шефът на Renault подаде оставка
  • Печки, перални и хладилници поскъпват с до 1000%
  • МВР се събира на национално съвещание
  • Над 50 хил. десетокласници се явяват на НВО по математика
  • В Източните Родопи се родиха три нови зубърчета
  • Официално: Стартират разговорите между Филипов и Зингаревич за ПФК Ботев
  • Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ГЕРБ масово реже общински съветници с амбиции за депутати


ГЕРБ масово реже общински съветници с амбиции за депутати
От шестимата бургаски настоящи депутати само Вяра Петрова няма шанс да е отново в листата, амбициите на много общински съветници за политическа кариера обаче ще бъдат отрязани
04 Март 2013, Понеделник, 14:40 ч.
Автор: Боряна ТЕНЧЕВА, снимка архив Флагман.бг

До 17 март общинските структури ще номинират своите имена за парламентарните избори, сред тях няма да има действащи кметове, каза областният лидер Димитър Бойчев

Общински съветници от ГЕРБ, които напират да израстнат в йерархията и да седнат в  депутатски кресла, масово ще трябва да се разделят с амбициите си.  Едва двама от общо 95 общински съветници, които ГЕРБ има в местните парламенти по 13-те общини в Бургаска област, имат шанс да се включат в битката за предстоящите парламентарни избори. Това показват изчисленията по новите правила, които прие Изпълнителната комисия на управляващата партия, по които ще става номинирането на кандидатите за 42-то Народно събрание. Според приетите критерии, "общински съветници от ПП ГЕРБ могат да бъдат издигани за кандидати за народни представители, но не повече от 20% в една кандидатска листа от всички действащи общински съвети от една област".Това означава, че от 14 места в Бургас, само 2 ще могат да са за сегашни съветници. Настоящи кметове пък изобщо няма да фигурират в класацията. Това на практика означава, че мнозинството от влезлите във властта на местните избори през 2011 година ще останат на позициите си в общините. Ограниченията в бройката настоящи съветници е въведена за първи път сега от ръководството на ГЕРБ.

"До 17-ми март всяка община ще трябва да проведе свое събрание и да излъчи номинации за кандидат-депутати. Те после ще ми бъдат представени на мен, след което окончателната подребда ще бъде решена от Изпълнителната комисия", каза областният лидер на ГЕРБ Димитър Бойчев.

Герберите по места ще могат да издигат кандидати за депутати, но за водач на листата ще дават само евентуално предложение. Крайната дума ще има лично Бойко Борисов, още повече, че от години е ясно, че областта е стратегическа за ГЕРБ, тъй като навсякъде по общини влияе авторитета на кмета на Бургас Димитър Николов, което се видя и от резултатите на местните избори, коментираха редови членове на партията.

В момента партията има 28 съветници в Бургас, в Айтос-4, Камено-5, карнобат-4, Малко Търново-2, несебър-5, Поморие-9, Приморско-5, Руен-3, Созопол-11, Средец-7, Сурнугрларе-3, Царево-7. В Бургас отдавна се коментира, че част от младите надежди на ГЕРБ са в Общинския съвет именно да придобият опит за бъдеща по-голяма политическа кариера. Сред тях за Жечо Станков, Живко Димитров, Галя Василева. Не е тайна, че и най-голямото признание за шефката на местния парламент Снежина Маджарова ще бъде именно да е на челните места в класацията за парламента, след като втори мандат е на най-възловата позиция и успява да тушира недоволството на опозицията. Сегашните депутати от ГЕРБ Димитър Бойчев, Иван Вълков, Диана Йорданова, Галина Милева, Стоян Гюзелев обаче също бяха сред най-дейните в региона, не спираха да пътуват от София за Бургас и не пропускаха нито един форум или обществено обсъждане, така че е логично и те да намерят място сред номинираните за следващия парламент с изключение на проявилата се единствено със скандали и лош вкус Вяра Петрова от Карнобат.  Това на практика означава, че за по-малките общини в региона не остава почти никаква възможност да имат свой човек на избираемо място.

Вижте още на какво трябва да отговарят кандидат-депутатите от ГЕРБ, поне според официалното решение на партията:

 Номинираните за кандидати за народни представители трябва още да познават и спазват основните принципи и ценности на ПП ГЕРБ; предишно тяхно членство в друга политическа партия да не е дискредитирало кандидата пред обществото; кандидатите да имат съществен принос в изграждането, структурирането и развитието на ПП ГЕРБ и в провеждането на нейната политика; кандидатът да е готов да приеме и изпълнява политиката на ПП ГЕРБ във всички области на обществено – икономическия живот на страната; да не е придобил имотното си състояние от престъпна дейност или при условията на „конфликт на интереси”; кандидатите да са почтени, компетентни и инициативни личности; да се ползват с уважението и доверието на своите съграждани и колеги; да притежават качества за работа в екип; да притежават образователен ценз и професионализъм; да познават в детайли всички устройствени и структурни актове на ПП ГЕРБ; да познават в детайли Управленската и политическата програма на ПП ГЕРБ и да показват възможности и умения за участие в дискусии по тях. Освен това за всички кандидати ще се взема предвид и дали притежават допълнителна професионална квалификация или научни степени; да не са се дискредитирали с действията си от участието си в законодателната, изпълнителната и местната власт и дали с досегашната си работа като народни представители са доказали, че са работили за интересите на българските граждани. При утвърждаването на кандидатските листи ИК на ПП ГЕРБ ще се стреми да има равнопоставеност между мъже и жени и да има представителство на широк кръг от обществено икономическите сфери.


В категории: Политика


Флагман.БГ Направи разтърсваща изповед Направи разтърсваща изповед 16/06/2025, Понеделник 19:40 0
Див екшън в голям роден град
Див екшън в голям роден град 16/06/2025, Понеделник 19:24 0
Флагман.БГ Кара кола за 500 бона Кара кола за 500 бона 16/06/2025, Понеделник 19:00 5
Заляха я с критики
Заляха я с критики 16/06/2025, Понеделник 18:40 1
Това са най-нараняваните зодии
Това са най-нараняваните зодии 16/06/2025, Понеделник 18:00 0
Флагман.БГ Ще реставрират знакова сграда в Поморие Ще реставрират знакова сграда в Поморие 16/06/2025, Понеделник 17:20 1
16
Коментара по темата
16.
до номер1
06.03.2013 15:13:49
0
1
абе какъв депутат ще ми става приморския кмет да си подава оставката и да се маха да следва примера на лидераси и на колегата си от варна
15.
Мария
05.03.2013 17:15:32
0
0
нещо коментара ми изтрит за осъдения ....конфликтен
14.
ДА ИЗЛЕЗНАТ НА УЛИЦАТА и НАРОДА ГИ ПОСОЧИ !
05.03.2013 13:47:37
1
4
БУДА БАНКЕНСКИ ТОЙ ГИ НАЗНАЧAВА и ПРИБИРА ХИЛКИТЕ ОТ ВСЕКИ, ЗА ДА ГО СКРИЕ от СЪД И ВЪЗМЕЗДИЕ В ПАРЛАМЕНТА !!!

СЛЕД ТОВА ЗАЩО МУ СЕ ВДИГА КРЪВНОТО и ПОВРЪЩАЛ, МИ ТО ОТ ТОЛКОВА ГУ'ШЕНЕ ЧОВЕК СЕ ЗАДРЪСТВА .... И ЕДИНСТВЕНИЯ ИЗХОД Е ДА ВРЪЩА, НО КОЙ КОМУНИСТ ОТ ПОКОЛЕНИЕТО на БОКО Е УЧЕН ДА ПРАВИ РЕСТО НА НАРОДА ...НИКОЙ.
13.
ТОВА Е ИСТИНАТА за ГРОБ
05.03.2013 12:48:43
1
5
МИЛИЦИОНЕР-РОДНИНА на БОКО, МИЛИЦИОНЕР-РОДНИНА на ЦЕЦО, МИЛИЦИОНЕР-РОДНИНА на МОМАТА, МИЛИЦИОНЕРА от ДС-ГРЕБЕНАРОВ, СЛУЖИТЕЛ от НСС-ДИМ.БОИЧЕВ .....

ВСЕ ПАК СЕ СТЯГАТ ПА ОПОЗИЦИЯ.
12.
az
05.03.2013 06:35:15
8
4
ГЕРБ с вас сме! Но моля ви този път наистина да няма такива като вяра петрова от карнобат. Това е срам за партията
11.
До №10
05.03.2013 06:34:13
1
5
И зада не стане някакво объркване при подредбата на листата еталона е цецо кумецо с 6-те апартамента
10.
tova e polojenieto
05.03.2013 06:33:36
0
1
Общински съветници от ГЕРБ, които напират да израстнат в йерархията и да седнат в депутатски кресла, масово ще трябва да се разделят с амбициите си. Едва двама от общо 95 общински съветници, които ГЕРБ има в местните парламенти по 13-те общини в Бургаска област, имат шанс да се включат в битката за предстоящите парламентарни избори. Това показват изчисленията по новите правила, които прие Изпълнителната комисия на управляващата партия, по които ще става номинирането на кандидатите за 42-то Народно събрание. Според приетите критерии, "общински съветници от ПП ГЕРБ могат да бъдат издигани за кандидати за народни представители, но не повече от 20% в една кандидатска листа от всички действащи общински съвети от една област".Това означава, че от 14 места в Бургас, само 2 ще могат да са за сегашни съветници. Настоящи кметове пък изобщо няма да фигурират в класацията. Това на практика означава, че мнозинството от влезлите във властта на местните избори през 2011 година ще останат на позициите си в общините. Ограниченията в бройката настоящи съветници е въведена за първи път сега от ръководството на ГЕРБ.
9.
До постинг 9
04.03.2013 20:32:37
3
13
В челните редици на ГЕРБ ще са подредени :
Мутра Бойчев-Ченге Керезиев, Мутра Вълков-Ченге Луков, Мутра - Ченге, Мутра-Ченге .... до Трупен Доктор .
И да гарантират, че НЕ повръщат от власт и НЕ вдигат кръвно 190/110 за да не заемат мястото на Буда Борисов в правителствена болница(
8.
ана
04.03.2013 19:08:21
0
2
и кои са в челните редици на бургаската листа, знаете ли?
7.
избирател
04.03.2013 19:02:36
1
11
ясно, съзирайки тези имена горе няма да гласуваме герб
6.
до Надежда
04.03.2013 17:22:35
1
6
И ние ж Средец/Грудово/ се надяваме че нашият тупан ще го вземат някъде но уви няма да стане ще си го гледкаме кюфтето още 2.5 години..........
5.
буда
04.03.2013 17:14:49
2
14
кви депутати ,бе .тия закопаха БЪЛГАРИЯ с ,,уменията,, си
4.
bh
04.03.2013 17:00:38
13
2
Бургазлия , много е пресилено че общинските съветници са некадърници ама много . Верно е че са много близки хора на Николов, но нима е лошо това след като се вижда че кмета е непреодолим авторитет в града и за добро. И с право защото града светна и е точно благодарение на кмета и на хората които работят близо до него. А от младите лица има много светни хора, например Живко Димитров, и им стискаме палци ... Стига с това безразборно мрънкане и с тия ганиовщина че всички са маскари!
3.
бургазлия
04.03.2013 16:20:07
1
11
Не само партия ГЕРБ, но всички партии вече трябва да спрат да пълнят листитес роднини,лщбовници и т. н.За народни представители трябва да се избираткачествени и познаваеми хора.Колкото до общ.съветници на ГЕРБ-повечето от тях са като глухонеми.Пълни некадърници.ТЕ са в общ.съвет заради кмета-Димитър Николов.
2.
бургазлия
04.03.2013 16:19:57
1
11
Не само партия ГЕРБ, но всички партии вече трябва да спрат да пълнят листитес роднини,лщбовници и т. н.За народни представители трябва да се избираткачествени и познаваеми хора.Колкото до общ.съветници на ГЕРБ-повечето от тях са като глухонеми.Пълни некадърници.ТЕ са в общ.съвет заради кмета-Димитър Николов.
1.
надежда
04.03.2013 15:35:46
1
12
Надявахме се че кмета на Приморско ще го включат в някоя листа и ще се отървем от него,но явно няма да стане.Що така бе...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Направи разтърсваща изповед Направи разтърсваща изповед Прея е имала тежко детство "Черноморец" ще домакинства извън Бургас "Черноморец" ще домакинства извън Бургас Преговорите за "Лазур" не са се увенчали с успех Див екшън в голям роден град Див екшън в голям роден град Охранители на дискотека пребиха трима мъже в Русе Ваня Григорова разкри защо напусна групата на БСП, привиждат й се канибали Ваня Григорова разкри защо напусна групата на БСП, привиждат й се канибали Социалистите сами умират и без да правя нова партия, каза тя Кара кола за 500 бона Кара кола за 500 бона Тони Стораро е любител на бързите автомобили Слънчев бряг дава старт на Лято 2025 Слънчев бряг дава старт на Лято 2025 Очаква се да затвърди позицията си на водеща европейска парти дестинация Министър Жечо Станков в Люксембург: Сигурната и достъпна енергия за хората и индустрията остава наш приоритет Министър Жечо Станков в Люксембург: Сигурната и достъпна енергия за хората и индустрията остава наш приоритет Пред колегите си eнергийният министър подчерта важността на баланса между стратегическите цели на ЕС в областта на декарбонизацията и нуждата от сигурни и предвидими доставки на конкурентни цени Кадри от изгрев до залез вдъхновяват дарителска мисия Кадри от изгрев до залез вдъхновяват дарителска мисия Фотоизкуството е с благородна кауза – роял за младите таланти МОН публикува верните отговори от НВО по математика за 10 клас МОН публикува верните отговори от НВО по математика за 10 клас На изпита се явиха над 55 хиляди ученици Първо във Флагман.бг: Ето кой поема ръководството на РУ-Созопол Първо във Флагман.бг: Ето кой поема ръководството на РУ-Созопол Най-обичаният пътен полицай в България застава начело на районното в Царево
Заляха я с критики Заляха я с критики тговорът на Парис Джексън обаче не закъсня и е отвъд официалния изказ Ще реставрират знакова сграда в Поморие Ще реставрират знакова сграда в Поморие След преустройството, сградата на Стария съд ще се превърне в „Дом на културата и традициите“ и ще служи като културен център Самолет, прелитащ над България, се върна обратно заради бомбена заплаха Самолет, прелитащ над България, се върна обратно заради бомбена заплаха Полет LH752 е бил на път за Хайдарабад и се е върнал обратно, докато е прелитал над българското въздушно пространство Български моряци са на кораб, който се обработва на пристанище Хайфа, което е в обсега на иранските ракети Български моряци са на кораб, който се обработва на пристанище Хайфа, което е в обсега на иранските ракети От съображение за сигурност от дружеството са отказали да съобщят името на плавателния съд, както и броя на българските моряци на борда му поради опасения за сигурността им Куп звезди се пускат на турнир с благородна кауза в Бургас Куп звезди се пускат на турнир с благородна кауза в Бургас В надпреварата ще се включат 12 отбора, сред които познати футболни клубове и отбори на водещи фирми от Бургас и региона В Поморие ще бъде открито първото национално биенале „НАТЮРМОРТ“ В Поморие ще бъде открито първото национално биенале „НАТЮРМОРТ“ Тази национална изложба на изключително високо ниво слага началото на етап, който не само популяризира изобразителното изкуство, а и акцентира върху определен жанр Лято с ритъм, изкуство и емоции – Община Царево представя културната си програма за юли Лято с ритъм, изкуство и емоции – Община Царево представя културната си програма за юли Богата и пъстра програма ще събере на едно място музика, визуални изкуства, улични представления, танци и фестивали – всичко това на фона на морския бряг и вълшебните вечери под звездите Пиян шофьор от София катастрофира с БМВ край Созопол Пиян шофьор от София катастрофира с БМВ край Созопол Шофьорът е задържан за срок до 24 часа, а автомобилът е иззет по съответния ред от органите на реда бТВ я изпрати преждевременно в майчинство бТВ я изпрати преждевременно в майчинство Хубавата синоптичка, която е в очакване на първото си дете, се сбогува с телевизията миналата седмица и веднага отпраши да празнува свободата в Гърция Тя каза колко лева има в кешово обръщение, сумата е внушителна Тя каза колко лева има в кешово обръщение, сумата е внушителна Става въпрос за над 30 млрд.лева
Никушор Дан, президент на Румъния Никушор Дан, президент на Румъния Единственият език, който Русия разбира, е този на силата Виц на деня Виц на деня - Тате, как се запознахте с мама?
- Язе тогава карах такси, а она немаше пари да си плати...
Виц на деня Виц на деня Редник подмазвач:
- Господин старшина, вие сте гений!
- Ти да не си по-хубав бе?! Два непоряда по служба...!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За съжаление в Европа сме познати като разбойници, проститутки и рафинирани мошеници
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори