×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Георги Илиев отново ще е кмет на "Слатина", в "Искър" ще има балотаж
  • Димитър Маринов ще снима филм със Скарлет Йохансон
  • Шефът на Renault подаде оставка
  • Печки, перални и хладилници поскъпват с до 1000%
  • МВР се събира на национално съвещание
  • Над 50 хил. десетокласници се явяват на НВО по математика
  • В Източните Родопи се родиха три нови зубърчета
  • Официално: Стартират разговорите между Филипов и Зингаревич за ПФК Ботев
  • Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

В Бургас вали дъжд, пътищата в областта са проходими при зимни условия


04 Февруари 2013, Понеделник, 06:54 ч.

До обяд все още ще превалява дъжд. Максималните температури на въздуха ще са между 6° и 8°

Днес постепенно валежите спират, само в Източна България ще има слаби превалявания. Облаците ще се разкъсват и ще намаляват от запад и ще продължи и до края на деня ще обхване по-голямата част от страната. Такава е прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) - БАН, съобщи Фокус.

Западният вятър чувствително ще отслабне. Въпреки че температурите ще се понижат значително спрямо вчерашните, ще бъдат все още по-високи от обичайните за началото на февруари - в повечето места максималните ще са между 5° и 10°.

Над Черноморието през по-голямата част от деня ще има значителна облачност. До обяд все още ще превалява дъжд. Вятърът ще отслабне. Максимални температури на въздуха: 6°-8°. Температурата на морската вода е около 6°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.

И в планините вятърът чувствително ще отслабне - ще бъде силен, от запад-югозапад. До обяд на отделни места все още ще има слаби превалявания от сняг, но от запад облачността ще се разкъсва и намалява. Максимална температура на височина 1200 метра около 2°, на 2000 метра - около минус 3°.
Атмосферното налягане ще се повишава и ще бъде близко до средното за февруари.

Републиканските пътища са проходими при зимни условия. Дъжд вали в областите Бургас, Варна, Сливен, Смолян, Ст.Загора, Хасково, Ямбол. Пътните настилки са предимно мокри, заснежени, почистват се и се обработват. Намалена видимост поради мъгла: До 100 м. на АМ "Хемус" в района на Яна и проход „Шипка".

Проходими при зимни условия са пътищата в Бургаски регион. Навсякъде в областта пътните настилки са мокри. Видимостта не е ограничена. В сила са обичайните ограничения. За целия зимен сезон е затворен Върбишки проход. Дюлински проход е затворен за движение на товарни превозни средства над 10 т. Обходният маршрут е Варна-Обзор-Слънчев бряг. Останалите ограничения са също предимно за тежкотоварните автомобили. Забранено е преминаването на камиони над 10 тона по пътя Черница - Сунгурларе - Чубра, както и на камиони над 20 тона по пътя Провадия – Айтос. По надлеза на пътя Бургас-Созопол, край м. „Ченгене скеле”, е забранено движението на превозни средства с тегло над 3,5 т. По пътя Царево-Резово, е забранено движението на пътни превозни средства с общо тегло над 20 тона.
Кръстовището Созопол-Приморско между вилно селище „Каваци” и ваканционно селище „Дюни” е затворено за движение, поради изграждане на пътна връзка. Временно ограничение на скоростта има в района на Поморие в посока бургаския квартал „Сарафово”, заради разширение на пътния участък там.

Състояние на автомагистралите:

- AМ „Тракия": Пътна настилка суха на места мокра.
- АМ „Хемус": Пътна настилка суха на места мокра.
- АМ „Марица": Пътна настилка суха на места мокра.
- АМ „Люлин": Пътна настилка суха на места мокра.

Състояние на проходите:

- „Златишки" - затворен за всички МПС;
- „Върбишки" - затворен за всички МПС;
- „Троянски" - затворен за всички МПС;
- „Републиката" - отворен за всички МПС;
- „Ришки" - отворен за всички МПС;
- „Предела" - отворен за всички МПС;
- „Рожен" - отворен за всички МПС;
- „Печинско" - отворен за всички МПС;
- „Пампорово- отворен за всички МПС;
- „Котленски"- отворен за всички МПС;
- „Превала: - отворен за всички МПС;
- „Айтоски" - забранено е движението на МПС над 20 т. по моста на река Казан Дере;
- „Твърдишки" -забранено движението на товарни МПС над 10т.;
- „Дюлински" - затворен за движение на товарни МПС;
- „Вратник" - забранено е движението на МПС над 10 т.;
- „Шипка" - забранено е движението на МПС над 10 т. - срок до 31.03.2013 г.;
- „Петрохан" - забранено е движението на МПС над 10 т.;


В категории: Пътна обстановка


Флагман.БГ Ще реставрират знакова сграда в Поморие Ще реставрират знакова сграда в Поморие 16/06/2025, Понеделник 17:20 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Министър Жечо Станков в Люксембург: Сигурната и достъпна енергия за хората и индустрията остава наш приоритет Министър Жечо Станков в Люксембург: Сигурната и достъпна енергия за хората и индустрията остава наш приоритет Пред колегите си eнергийният министър подчерта важността на баланса между стратегическите цели на ЕС в областта на декарбонизацията и нуждата от сигурни и предвидими доставки на конкурентни цени Кадри от изгрев до залез вдъхновяват дарителска мисия Кадри от изгрев до залез вдъхновяват дарителска мисия Фотоизкуството е с благородна кауза – роял за младите таланти МОН публикува верните отговори от НВО по математика за 10 клас МОН публикува верните отговори от НВО по математика за 10 клас На изпита се явиха над 55 хиляди ученици Първо във Флагман.бг: Ето кой поема ръководството на РУ-Созопол Първо във Флагман.бг: Ето кой поема ръководството на РУ-Созопол Най-обичаният пътен полицай в България застава начело на районното в Царево Жега, мръсотия и без климатик! Проверка установи шокиращи условия на летище Бургас Жега, мръсотия и без климатик! Проверка установи шокиращи условия на летище Бургас Не може така! Бургаското летище с фрапиращи нарушения, подчерта транспортният министър Въоръжен екшън на пътя: Мъж извади пистолет срещу жена край Руен Въоръжен екшън на пътя: Мъж извади пистолет срещу жена край Руен Не е ясна причината за заплахата, но вероятно е заради спор на пътя  Две седмици пост от днес Две седмици пост от днес Петровият пост е по-малко строг и по-щадящ от Великденския Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма Трафикът от Кулата към Благоевград и София се осъществява само в дясната лента на аутобана Почина един от най-богатите мъже в света Почина един от най-богатите мъже в света Той беше икона и пионер, спечелил уважението на хората по целия свят Зрелищна катастрофа край Камено! Млад шофьор направи ключова спасителна маневра Зрелищна катастрофа край Камено! Млад шофьор направи ключова спасителна маневра Бе избегнат челен удар в последния възможен момент
Ще реставрират знакова сграда в Поморие Ще реставрират знакова сграда в Поморие След преустройството, сградата на Стария съд ще се превърне в „Дом на културата и традициите“ и ще служи като културен център Самолет, прелитащ над България, се върна обратно заради бомбена заплаха Самолет, прелитащ над България, се върна обратно заради бомбена заплаха Полет LH752 е бил на път за Хайдарабад и се е върнал обратно, докато е прелитал над българското въздушно пространство Български моряци са на кораб, който се обработва на пристанище Хайфа, което е в обсега на иранските ракети Български моряци са на кораб, който се обработва на пристанище Хайфа, което е в обсега на иранските ракети От съображение за сигурност от дружеството са отказали да съобщят името на плавателния съд, както и броя на българските моряци на борда му поради опасения за сигурността им Куп звезди се пускат на турнир с благородна кауза в Бургас Куп звезди се пускат на турнир с благородна кауза в Бургас В надпреварата ще се включат 12 отбора, сред които познати футболни клубове и отбори на водещи фирми от Бургас и региона В Поморие ще бъде открито първото национално биенале „НАТЮРМОРТ“ В Поморие ще бъде открито първото национално биенале „НАТЮРМОРТ“ Тази национална изложба на изключително високо ниво слага началото на етап, който не само популяризира изобразителното изкуство, а и акцентира върху определен жанр Лято с ритъм, изкуство и емоции – Община Царево представя културната си програма за юли Лято с ритъм, изкуство и емоции – Община Царево представя културната си програма за юли Богата и пъстра програма ще събере на едно място музика, визуални изкуства, улични представления, танци и фестивали – всичко това на фона на морския бряг и вълшебните вечери под звездите Пиян шофьор от София катастрофира с БМВ край Созопол Пиян шофьор от София катастрофира с БМВ край Созопол Шофьорът е задържан за срок до 24 часа, а автомобилът е иззет по съответния ред от органите на реда бТВ я изпрати преждевременно в майчинство бТВ я изпрати преждевременно в майчинство Хубавата синоптичка, която е в очакване на първото си дете, се сбогува с телевизията миналата седмица и веднага отпраши да празнува свободата в Гърция Тя каза колко лева има в кешово обръщение, сумата е внушителна Тя каза колко лева има в кешово обръщение, сумата е внушителна Става въпрос за над 30 млрд.лева Продуцентите на Ергена го превърнаха в марионетка и направиха за смях, днес той дълбоко съжалява Продуцентите на Ергена го превърнаха в марионетка и направиха за смях, днес той дълбоко съжалява Грешката, която Алек отчете е, че не опитал да наложи мнението си и се съгласил да зареже Магдалена и Надежда с видео, за което понесе доста критика от зрителите
Никушор Дан, президент на Румъния Никушор Дан, президент на Румъния Единственият език, който Русия разбира, е този на силата Виц на деня Виц на деня - Тате, как се запознахте с мама?
- Язе тогава карах такси, а она немаше пари да си плати...
Виц на деня Виц на деня Редник подмазвач:
- Господин старшина, вие сте гений!
- Ти да не си по-хубав бе?! Два непоряда по служба...!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За съжаление в Европа сме познати като разбойници, проститутки и рафинирани мошеници
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори