Пенсионерка дари 20 000 лева за храм по заръка на Ванга
26 Декември 2012, Сряда, 09:30 ч.
Свети Илия изпратил видение на благородната жена, видяла как облак слиза към останките на стар параклис
Възрастна жена дари 20 000 лева построяването на параклис в петричкото село Богородица. В ефира на ТВ7 тя съобщи, че е решила да събира пари за храма по заръка на Ванга. Пророчицата, която е роднина на Зоя Войнова, й казала, че Свети Илия очаква от нея да му даде дом. «Когато бях на 12 години, имах видение, което споделих само с Ванга. Над това място, където сега е параклисът, видях как облак се издига. Той беше с размери 2х2 м. Премина метър над мен в един слънчев прекрасен ден и видях как влиза в Земята. Мислих си, че може да е НЛО. Но пророчицата ми каза, че Свети Илия от разтурения дом търси от мен подслон. Отдавна имах призовка, но без пари нищо не ставаше. В тия пенсионерски години обаче успях да събера пари и съм благодарна на Бог, че ми даде възможност да го построя», каза Зоя Войнова. Преди да се пенсионира, тя работила като медицинска сестра.
«Помагаха ми колегите от борсата, където продавах, за да събера пари. Даваха ми по пет, по десет лева. Някои даряваха и земеделската си продукция», добавя Зоя. Параклисът е построен върху имот, наследен от баща й. При строежа на параклиса са намерени останки от античен и средновековен живот, както и кръст с разпятието Христово от преди 1600 години.
«Мястото е свято, защото от една страна селото е единственото, което носи името на Божията майка, а от друга е оградено със седем параклиса», казва още жената, която подари на Свети Илия нов дом.
Тръмп изтегля 5000 американски войници от Германия след остър спор с Мерц
Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд
Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия
Крис и Юлиян от „Молец“ се готвят за турне с „Параклис“
Мъртви делфини изплуваха край Варна, експерти търсят причината
Нашествие от комари по Дунав: Проблеми с обработката на ларви и неефективни мерки за контрол
Разлив на опасни пестициди в Свищовско: Заплаха за водата и околната среда
Павликени отбеляза Празника на яйцето с кулинарни изкушения и атракции
Иван Христанов: Язовирът на Пампорово не е застрашен от свлачището
Жълт код за слана и в неделя – студени сутрини и облачност през уикенда
„Прогресивна България“ се разграничават от „Прогресивно Карлово“: Спор за името и политическа принадлежност
16-годишно момиче от София заплаши да сложи край на живота си – съседите изпаднаха в паника
