Първата политическа сила в община Средец се вля в партията на Румен Радев
Най-влиятелната формация в местния парламент ЗС "Ал. Стамболийски" вероятно ще излъчи като кандидат за кмет своя дългогодишен неформален лидер Ангел Ангелов
Общинският съветник Антоний Дюлгеров е избран за лидер на „Прогресивна България“ в Средец, научи Флагман.бг.
Дюлгеров е един от най-подготвените парламентаристи - ерудит с натрупан опит и задълбочени познания в местната политика, той е съветник от листата на ЗС „Александър Стамболийски“. Завършил е „Публична администрация“ във Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий“, занимава се с частен бизнес.
За организационен секретар на структурата на ПП „Прогресивна България“ бе избрана друга общинска съветничка, също от ЗС „Александър Стамболийски“ - Ивелина Стоянова, която кара своя втори мандат в местния парламент.
На практика ЗС „Александър Стамболийски“, чийто дългогодишен неформален лидер е зърнопроизводителят и почетен гражданин на Средец Ангел Ангелов, се влива в партията на Румен Радев, което си е истинско попадение, защото тази формация е първа политическа сила, а кадрите ѝ са широко разпознаваеми. Вече няколко поредни мандата там ЗС "Ал. Стамболийски" играе решаваща роля при избора на кмет, както и при оформянето на управляващото мнозинство в ОбС. Определено това беше така през 2015 година и през 2019 година - когато бе избран Иван Жабов от ПП ГЕРБ, а през 2023 година Иван Кичев буквално бе "изстрелян" в кметския кабинет с отлична организационна работа по време на изборите от страна на земеделския съюз. По информация на Флагман.бг, този път - през октомври 2027 година, самият Ангел Ангелов ще се кандидатира за кмет на „Прогресивна България“ в Средец, тъй като отдавна заслужава да управлява населените места, чийто хора той отлично познава.
„Най-безценният ресурс при работа в полза на хората е доверието и личният авторитет, който се изгражда всеки един ден. Убеден съм, че личностите, които избираме днес, ще работят прозрачно и отдадено в полза на жителите на Средец. А чистото минало и реалният опит в местното самоуправление на Антоний и Ивелина са показател, че интересите на гражданите са техен основен приоритет“, заяви за структурата в Средец областният координатор на „Прогресивна България“ Георги Маджаров.
Припомняме, че ПБ усилено работи по учредяването на партийните си структури в Бургаска област. В областния град за председател бе избран депутатът Силвия Христова, а в Айтос - Александър Сотиров.
Вижте още по темата:
Земеделецът Александър Сотиров оглави "Прогресивна България" в Айтос
Народният представител Силвия Христова оглави "Прогресивна България" в Бургас
Режат заплатите на болничните шефове: Вече ще получават според резултатите
Кирил Петков: Голяма радост настана сред гербаджии заради Евровизия
Бонка от ПП-ДБ е бясна, поиска отчет защо Бургас е избран за Евровизия
Нефтохимик и Созопол в морски сблъсък за Купата на България
Waze с проблем: Сигналите за полиция и мобилни камери изчезват при част от шофьорите
13/08/2026, Четвъртък 17:45
0
Качамак като от бабината печка: Малко продукти, много масло и вкус от едно време
Лесотехническият университет отваря врати в Бургас
Британия полудя - зевзек с кофа за боклук на главата събра 20% подкрепа за депутат
„Събуждат“ ли Тръмп с таен бутон? Мрежата полудя, а мистериозната жена разкри истината
Emporio Armani отвори нов монобранд магазин в Бургас, очаквайте скоро и първото Armani/Caffè в България
Президентът Йотова към Бургас за Евровизия 2027: Покажете любовта към морето и родния бряг
Рекордни 37 955 проверки за еврото: глоби за 3,26 млн. евро, 40 обекта в Бургаско под наблюдение
