Индийският премиер намали автомобилите в кортежа си, за да пести гориво
Той отправи апел хората да предприемат мерки за икономии, включително да избягват ненужни пътувания в чужбина
Индийският министър-председател Нарендра Моди значително е намалил размера на кортежа си, за да пести гориво, съобщи правителствен източник в сряда. Преди няколко дни той призова съгражданите си да затегнат коланите на фона на скока в цените на енергията, предизвикан от войната в Иран.
В неделя Моди отправи апел хората да предприемат мерки за икономии, включително да избягват ненужни пътувания в чужбина, да използват обществен транспорт, да намалят покупките на злато и да ограничат употребата на олио за готвене, тъй като скокът в цените на енергията в световен мащаб оказва натиск върху валутните резерви на страната. След призива някои критици в социалните медии поставиха под въпрос големите кортежи на висши индийски политици, вътрешните полети на Моди и предстоящото му посещение в Европа с официалния му самолет.
Класен футболист почина едва на 27 години
Бургаски клуб с важен ход
Бърз домашен крем в чаши за неочаквани гости
Десподов каза за ЦСКА
Смъртоносна бомба гръмна до Москва
Мъж зад решетките за нападение срещу 8-годишно момиче
Кметът на Сунгурларе откри модерно футболно игрище
Тайната на перфектните пържени картофи
Почина актьор, участвал във велики филми
Топ футболист се хвали по колко пъти на ден е спал с Памела Андерсън
Зловеща катастрофа, водач загина на място
Носител на "Грами", работил с Дуа Липа и Бритни Спиърс, бе убит
