Иван Вълков: Фиксираните телефонни услуги се заменят от мобилните
"Броят на потребителите на мобилни телефонни услугинараства. В края на годината броят на активните SIM карти, с възможност за ползване на гласови услуги е 10 475 083 абоната, или с 2.7 % повече спрямо края на 2010 г. Съотношението между потребители на предплатени услуги и абонати по договор е 37 към 63, което общо взето е в рамките на европейските практики", това се казва в годишен доклад на Комисията за регулиране на съобщенията (КРС). Той беше одобрен от парламентарната Комисия по транспорт, информационни технологии и съобщения и прочетен от трибуната на НС от председателя й Иван Вълков.
„В условията на икономическа криза в световен мащаб, следвайки тенденциите, се установява че в сегмента, за който става въпрос, има намаление на темповете на ръст на услугите в размер на 6 %, освен това се произвежда около 4 % брутен вътрешен продукт, което отрежда на този сектор един от най-динамично развиващите се и стратегически сектори за българската икономика», констатира още Вълков.
Според доклада общите приходи от предоставяне на мобилни телефонни услуги отново бележи спад: за разглеждания период те са намалели с 10.5 %, като към края на 2011 г. възлизат на 1,734 млрд. лева.
Наблюдава се тенденция за замяна на фиксираните телефонни услуги с мобилните, както и намаляване на средномесечния потребителски разход за мобилни телефонни услуги. За крайните потребители от все по-голямо значение са услугите за достъп до интернет, отчитайки ръста на продажбите на смартфони.
Определиха нови тавани на приходите за производителите на електроенергия
Технологията, която променя събитийната индустрия, идва на TravelX 2026
Този момент от Милано Кортина остава в историята на българския спорт
Убийствени ветрове със скорост 250 километра в час удариха пристанищен град
Изровиха от гроба останките на красавицата Барбара, подозират, че е убита
След невероятния старт за българския биатлон - Катя Дафовска каза за Лорчето
Цените на зеленчуците хвърчат нагоре
ЕС одобри отпускането на 3,3 млрд. евро за отбраната на България
Леден душ за Локо Новосибирск и Мони Николов
Фатален инцидент с влак между гарите Бели извор и Враца, почина мъж
Полицайка е задържана с над 2 кила кокаин
Стряскащ случай: Юноша преби 13-годишно момиче
Лора Христова с първи думи след историческото си представяне в Милано Кортина
