×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Стотици автомобили блокираха града, бургазлии се втурнаха да купуват тоалетна хартия за ЧНГ


Стотици автомобили блокираха града, бургазлии се втурнаха да купуват тоалетна хартия за ЧНГ
Около 14:00 часа движението по бул. "Янко Комитов" беше силно затруднено, а образувалите се колони от автомобили значително удължаваха времето за придвижване
29 Декември 2025, Понеделник, 15:20 ч.
Автор: Димитър КИРЯКОВ, снимки и видео: Димитър КИРЯКОВ

Ситуацията напомня за ковид годините и предизвика сериозни затруднения в трафика и градския транспорт

Преди минути репортер на Флагман.бг стана свидетел на необичайно километрично задръстване от автомобили по бул. „Янко Комитов“ в бургаския ж.к. „Славейков“. Блокадата на трафика започва от кръговото кръстовище при КАТ-Бургас, чак до хипермаркет „Кауфланд“ и буквално няма къде игла да падне от коли. 

Остават точно три дни до посрещането на Новата 2026 година и стотици бургазлии са се запътили към големите търговски обекти за последни празнични покупки. Този път обаче на преден план изненадващо излиза един продукт - тоалетната хартия. Репортер на Флагман.бг видя пазарските колички, препълнени с пакети от меката хартия, както и торби пътници в градския транспорт, които превозват цели кашони от нея.

Гледката неизбежно връща спомени от времената на ковид пандемията, когато подобни сцени бяха ежедневие, а хиляди хора обикаляха магазините, за да се запасят с основната стока. И към днешна дата причините за масовото изкупуване на тоалетна хартия остават неясни. Дали става въпрос за атрактивна промоция, за страх от недостиг или просто за предпразнична презапасяване, към момента не може да се каже със сигурност.

Около 14:00 часа движението в района на магазина беше силно затруднено, а образувалите се колони от автомобили значително удължаваха времето за придвижване. Шофьорите, които нямат спешна нужда да пазаруват в този часови диапазон, е добре да изчакат или да потърсят алтернативни маршрути и търговски обекти, тъй като както „Кауфланд“, така и молът в ж.к. „Славейков“ са изключително натоварени.

Километричната опашка на бул. "Янко Комитов"

Усложнена е и обстановката с градския транспорт в Бургас. Линиите №12, 9, Б2 и 7А се движат с осезаеми закъснения заради интензивния автомобилен трафик, като част от автобусите изостават от разписанието си с 15-20 минути. Това допълнително създава напрежение сред пътниците, които се опитват да се придвижат в предпразничния следобед.

Флагман.бг продължава да следи пътната обстановка в града. Шофирайте внимателно и бъдете много търпеливи по трасетата из Бургас. 




Димитър КИРЯКОВ Автор
Димитър КИРЯКОВ
49
Коментара
Емел МАХМУД До морето с кола излиза по-скъпо това лято До морето с кола излиза по-скъпо това лято 28/06/2026, Неделя 09:00 0
Тервел ИЛИЕВ 80 години от създаването на Веспа 80 години от създаването на Веспа 27/06/2026, Събота 21:50 0
Тервел ИЛИЕВ Почина бивш депутат Почина бивш депутат 27/06/2026, Събота 21:42 0
Тервел ИЛИЕВ Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас 27/06/2026, Събота 19:32 0
49
Коментара по темата
49.
Неграмотна раЛта
31.12.2025 15:49:41
0
2
бургазлии се втурнаха да купуват тоалетна хартия за ЧНГ

Не купуват за ЧНГ, а за нова година. Как можеш да купуваш за ЧНГ? Кай честно, оставал си по български език и литература, нали?
48.
Няма
30.12.2025 15:59:13
0
1
Нищо чудно -по празниците Ганьо муа ,ма'а и порка стабилно -откъдето следва ,че и тоалетната участва значително -така ,че нейните аксесоари и приспособления са на първа инстанция по време на сезона !
47.
Старец
30.12.2025 14:46:44
0
2
Ситуацията от времето на ковид се повтаря
46.
Цвета на нацията
30.12.2025 13:11:54
0
1
Сетих се една история към това с некачественото избърсване с вц хартия... свалих едно 20годишно гадже една вечер и я водя вкъщи , секси , облечена хубаво , абе както си трябва, страст , целувки .. събличаме се и ще почваме и като я обърнах на задна и ми лъхна на засъхнало ако и направо я пратих в банята да ходи да си мие г.за
45.
Цвета на нацията
30.12.2025 13:07:17
0
1
При комунизма като нямаше хартия си миехме задниците и бяхме чисти само на село се ползваха вестници защото обикновенно във външнатд тоалетна няма вода, сега бърше с хартията ама половината остава на гъза му и после мирише и се размазва
44.
Малиии
30.12.2025 11:23:59
0
0
Глей ко ауди има там баси майката.
43.
Аман от тъпи статии
29.12.2025 23:55:49
1
10
Вместо да пишеш тъпи статии, що не вземеш да напиш нещо за някоя корупционна схема в общината? Или викаш в БъСъ нямами таквизи нящу?
42.
Див Дядо
29.12.2025 21:07:45
0
3
И аз така -ко да пра'а?
41.
*********
29.12.2025 20:43:54
0
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
40.
Бс
29.12.2025 19:08:56
0
11
Ква хартия ве брат?хората искат да си пийнат,апнат и да го нахакат на пишлигари като теб!иначе весело и наздраве !!!
39.
Фас от Бургас
29.12.2025 18:40:31
2
13
Продавам тоалетна хартия втора употреба !!!
38.
ЖурнаГлист
29.12.2025 18:22:44
1
29
Тъпи статии, с които се целѝ да се привлече внимание, щото нямат за какво друго да пишат, и които не отговарят на написаното, защото всяка година по това време има навалици и всеки пазари предпразнично. Друг е въпросът, че това е излишно, щото всичко ще си е отворено и на 1-ви, и на 2-ри и т.н. Но цървула е прост и обича да се презапасява, като след празниците половината продукти ще отидат в казаните, а отделно другата половина ще е във формата на екстременти(г*вна). И като гледам затова и 2/3 от мъжете и жените над 40 са с наднормено тегло - толупи. Вразумете се, хора!
37.
Krum
29.12.2025 18:15:49
0
13
Това заглавие е обида за бургазлий от Флегман и неговият собственик.
36.
*********
29.12.2025 18:14:04
0
10
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
35.
V
29.12.2025 17:48:25
0
13
Обичам да съм в километрични задръствания, заедно с патриотите ми събратя, заслужава си всяка една секунда

Нямам тъпрение новите 17 годишни да се качат на топ коли от преди 30 години "нов внос" от Германия, тогава купона ще е още по-голям, трябва в целия град да няма едно място на тротоар или улица, без кола, срамота при тия ниски цени на луксозните коли от едно време от Германия, да има несретници без кола!
34.
УдоМача
29.12.2025 17:46:25
2
12
Аз пък се разходих пеша и си напазарувах вкусна храна :) А с какво ще се почистя като стане нужда, все ще се намери :)
33.
RE-1
29.12.2025 17:46:23
2
10
Виц от 80-те:
- Защо няма внос на мека тоалетна хартия от Китай ?
- За да се избегне опитът на китайците да ни бръкнат "отзад"
32.
Хах
29.12.2025 17:22:50
3
19
Прост народ!
31.
Hh
29.12.2025 17:20:39
3
21
Цял месец лежаха и пърдяха и сега последните два дни цървулите се изсипват на купчини един върху друг на руска трупа. :)))
30.
Бряг
29.12.2025 16:59:26
1
24
При такива екстрени ситуации, полицията трябва да помага. Служители да почнат да регулират потока от автомобили на възловите кръстовища. Така действат колегите им в Европа. Само че тука някой трябва да се разпореди, но кой да поеме отговорност? Няма явно мислещи
29.
С
29.12.2025 16:53:02
2
8
Гъза към селото ,с гъза към града !
28.
,бай ганю на пазар
29.12.2025 16:49:08
1
17
Оле мамо, с пари от заеими и кредити
27.
Бай 100ил 200ил
29.12.2025 16:35:05
3
22
Да, положението наистина е доста страшно, че занимавате хората с глупости.
Няма за какво да пишеш, а?
26.
дезерт
29.12.2025 16:33:58
3
20
Преди години такава навалица по моловете я превеха блядовете туристи само лятото, сега обаче тези са тука целогодишно и ето резултата
25.
*********
29.12.2025 16:29:39
1
7
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
24.
Бургас
29.12.2025 16:28:47
0
26
Прост народ.
Слаба държава.
23.
бай Наско
29.12.2025 16:27:23
6
27
Комплексираните бургъзлии. На снимките големи хубави возила, купени от пацулан и пацула които входа им е пред разпадане, с неизхвърлен кош, с асансъор изгнил и ръждясал, с калища и мръсотии отвън, разбира се купени на изплащане, само да демонстрират че и те имат нали. И хукнали за тоалетна хартия! Драги пацули и пацулани, да имаш хубаво луксозно возило, дори и купено като по еврейски - на лизинг за 20г, означава че трябва да имаш по-висок статус, да си над тия неща, образован, изискан, широкоскроен, да имаш Туитър Х а не просташкия инстаграм, да разбираш от икономика и високи технология, нали ме разбирате? А то пацул - до пацула в Бургас. Не са за вас такива коли.
22.
До Кмета ако чете
29.12.2025 16:23:04
0
37
Кога ще бъде направен пробив между "Одрин" и "Янко Комитов", че да се разтовари това ужасно движение за супермаркетите и мола в района? Паркингите там са вечно пълни, трафика ужас, подходите - тесни и къси, а на светофара на излизане се побират по 3-4 коли, причинявайки задръствания! Дядовата ръкавичка. Пък като пуснат новия открит пазар-мол при Пиргосплод, направо ще цъфнем и вържем!
21.
Това е
29.12.2025 16:21:24
1
18
От любовта на човека към собственият си гъз !
Оттам идва народното поверие "Мисля само за гъза си " -тоест купувам си тоалетна хартия в излишък !
20.
Дирник
29.12.2025 16:18:56
3
10
Кенеф мания -какво да се прави ?
Кенефа управлява света !
19.
Дирник
29.12.2025 16:18:46
3
5
Кенеф мания -какво да се прави ?
Кенефа управлява света !
18.
Дирник
29.12.2025 16:18:40
2
6
Кенеф мания -какво да се прави ?
Кенефа управлява света !
17.
Шшшш
29.12.2025 16:05:37
2
8
Свалила 5 килограма ама ей ти са исралааа тя наща си мисли че свалила
16.
Frrrr
29.12.2025 16:05:03
2
33
Мама ви загубена , не са наядахте ...
Юрнали са все едно света свършвс
15.
Шиш
29.12.2025 16:03:59
2
28
Селендурите тръгнали да пазарят майко мила
14.
Сандо
29.12.2025 15:57:28
3
44
Интересно КАТ Бургас имат хора да стоят с триногите по пътищата на града ни но пък да регулират кръстовищата немат.Странно какво превишаване на скороста чакат в задръстен град.
13.
Do 11
29.12.2025 15:56:54
1
12
И кой ще търсиш по това време да му правиш свирки?
12.
Купувайте
29.12.2025 15:53:40
1
15
Амбалажна хартия за тая цел ,бе -какво се глезите и си подгъзвате ?
11.
,давам 2 рула хартия
29.12.2025 15:52:20
1
11
За една свирка
10.
До 3
29.12.2025 15:51:31
5
21
Мда, при комунизма нямаше толкова коли, защото се чакаше на опашка да си купиш кола :D с билетче
9.
До 5
29.12.2025 15:50:41
0
21
Аз използвах Черноморски фар щото знаех в кои мутри си бърша задника
8.
*********
29.12.2025 15:49:15
0
16
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
7.
До 5 и 6
29.12.2025 15:47:03
4
20
Нямаше опашки за ония облагодетелстваните от ЦК на БКП то и там, където имаш човек. Иначе за простия от комуната имаше
6.
До 3
29.12.2025 15:41:20
2
28
Нямало опашки при комунизма?
Верно ли?
5.
До 3
29.12.2025 15:40:55
12
43
По времето на "комунизъма" нямаше тоалетна хартия бе. Дирникът си го бършеш с вестник "Работническо дело"
4.
...
29.12.2025 15:34:08
0
32
Така е. Щом има вход, има и изход (на храносмилателната система). Рибите ще хапнат и те ... от зауатванията. После рибата в чинията и наново ... Кръговрат.
3.
Ще го търсите ''лошият'' комун
29.12.2025 15:33:35
33
35
Благодарете на тъпите политици които обезлюдиха половин България и наблъскаха хората в 3-4 града, по време на ''лошият'' комунизъм, никога и за нищо не е имало такива опашки !
2.
Е, пЪ..
29.12.2025 15:30:40
1
48
На рекордмо плюскане му се полага и рекордно сране! Пък и от много "храни" може да те хване и дрисък, та се повишава разходът на хартия.
1.
Както
29.12.2025 15:29:40
0
39
Винаги ос'ахме всичко ! -няма новина!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Смърт в багажника на път за морето: Хванаха дилъри с чудовищно количество фентанил на АМ Тракия Смърт в багажника на път за морето: Хванаха дилъри с чудовищно количество фентанил на АМ Тракия При зрелищна акция край Трилистник полицията иззе половин килограм прах с изключително висока токсичност, предназначен за Черноморието Ауди катастрофира на входа на Подземната улица в Бургас Ауди катастрофира на входа на Подземната улица в Бургас Щетите са изцяло материални Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки В неделя температурите ще стигнат до 37 градуса, а по Дунав до вторник се чакат 40 Почина бивш депутат Почина бивш депутат Последното сбогом с Юлий Славов ще бъде утре, 28 юни, от 12:00 часа в църквата на Централните пловдивски гробища Войната на фамилия Балеви приключи: Окончателно изхвърлиха красивата Ася от козметичното ѝ царство Войната на фамилия Балеви приключи: Окончателно изхвърлиха красивата Ася от козметичното ѝ царство Екссъпругата опитала тайно да изнесе оборудването на салона, а после да го продаде  Ще проведат търг за наемател на хотел "Мираж", има десетки кандидати Ще проведат търг за наемател на хотел "Мираж", има десетки кандидати Братя Диневи подходиха мъдро - пуснаха нисък наем и впериха всички погледи към хотела, сега ще имат възможността да проведат търг, да изберат наемател и осигурят пазарен наем за емблематичния обект Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд „За Бургас е чест и привилегия да бъде домакин на едно такова страхотно състезание", каза кметът Димитър Николов „Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето „Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето От ръководството на клуба, в лицето на председателя на Управителния съвет Пламен Николов и изпълнителния директор Михаил Атанасов, благодариха на всички фирми и компании, подали ръка на клуба в тежките моменти Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче След завръщането си от фолклорния фестивал в съседното село Юпер, кметицата получава сигнал за изпаднало в беда щъркелче Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца Според прокуратурата има опасност обвиняемият да се укрие
Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Докато Каракас съобщава за малко над 1400 загинали, американските сеизмолози предупреждават за невиждана катастрофа от 123 години насам 80 години от създаването на Веспа 80 години от създаването на Веспа Това е истинско бижу, което се превърна в емблема за Италия Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Споразумение за мир между САЩ, Израел и Ливан бе подписано на 26 юни във Вашингтон   С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас Ако има трайно примирие в Близкия изток, цените може да паднат в разгара на лятото, прогнозират от петролната и газова асоциация  Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Рафтовете за охладени продукти – сирена, млечни стоки, тесто и готови храни – са брутално ометени до шушка Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Има 35% по-малко туристи по Северното Черноморие в сравнение със същия месец на миналата година Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Сблъсъкът е възникнал, след като лек автомобил „Ауди“ е блъснал отзад движещо се пред него „Пежо“, като силата на удара е била толкова голяма, че едната кола се е преобърнала по таван на пътното платно Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори