Жестоко престъпление в Индия: Трима мъже арестувани за нападение над медицинска сестра в хотел
Жертвата е била объркала номера на стаята, когато извършителите я нападнали и държали против волята ѝ в продължение на часове
По информация на местната полиция, инцидентът е станал, след като пострадалата отишла в хотел, за да посети своя приятелка. Вместо в стая 105, където жената отседнала, тя почукала на вратата на стая 205, пише БЛИЦ. Там се намирали трима мъже, които вместо да ѝ помогнат, я нападнали.
Според разследващите, извършителите я принудили да влезе в стаята, напоили я с алкохол и в продължение на около четири часа я държали против волята ѝ. Жертвата успяла да избяга рано сутринта и подала сигнал в полицията.
В рамките на деня и тримата заподозрени били задържани. Срещу тях са повдигнати обвинения за групово изнасилване, лишаване от свобода и употреба на насилие. В момента жената е под медицинско наблюдение и получава психологическа подкрепа.
Случаят отново насочи вниманието към проблема с насилието над жени в Индия. Статистиката на националното бюро по престъпления показва, че само за година са регистрирани над 30 000 случая на сексуално насилие, като реалният брой вероятно е много по-голям.
Местни активисти настояват за по-строги наказания, засилени мерки за сигурност и образователни кампании, насочени към промяна на обществените нагласи. В социалните мрежи десетки хиляди хора изразиха солидарност с жертвата и призоваха за „справедливост без компромиси“.
Подобни случаи не са изолирани. Само преди седмица британските власти съобщиха за осъждането на трима мъже за отвличане и насилие над 12-годишно момиче в Дувър. Международната общественост настоява подобни престъпления да не остават ненаказани, независимо от страната, в която са извършени.
Историята на тази жена от Махаращра е пореден тревожен сигнал, че битката срещу насилието над жени трябва да бъде постоянен ангажимент на обществото, институциите и всеки от нас.
Технологията, която променя събитийната индустрия, идва на TravelX 2026
Този момент от Милано Кортина остава в историята на българския спорт
Убийствени ветрове със скорост 250 километра в час удариха пристанищен град
Изровиха от гроба останките на красавицата Барбара, подозират, че е убита
След невероятния старт за българския биатлон - Катя Дафовска каза за Лорчето
Цените на зеленчуците хвърчат нагоре
ЕС одобри отпускането на 3,3 млрд. евро за отбраната на България
Леден душ за Локо Новосибирск и Мони Николов
Фатален инцидент с влак между гарите Бели извор и Враца, почина мъж
Полицайка е задържана с над 2 кила кокаин
Стряскащ случай: Юноша преби 13-годишно момиче
Лора Христова с първи думи след историческото си представяне в Милано Кортина
