Дете на 2 години и 35-годишната му майка са загиналите при катастрофата с влак, бащата е в шок
Група възрастни са тръгнали да събират пластмасови туби от близкото сметище, за да си купят храна, с тях е било и момиченцето
Дете на 2 години и 35-годишната му майка са загиналите днес преди обяд, при зловещия инцидент между пътническия влак София - Бургас и преминаваща каруца през железопътен прелез в района на сливенския квартал "Дебелата кория". В каруцата са се возили 5 или 6 души. Майката и детето са загинали на място, останалите хора са невредими.
Те са тръгнали да събират пластмасови туби от близкото сметище, за да си купят храна. Една от вероятните причини за тежкия инцидент е, че краят на каруцата т.нар. опашка влиза в досег с влака. Конят, който е теглил каруцата е невредим след удара.
"Не знам как е станало. Влакът беше ей там до моста. И направо умряха - дъщерята малката и жена ми. В шок съм. Ето тук, виж дрехите на малката ми дъщеричка. Отзад направо хвърчаха, аз не мога да си спомня какво стана и какво не стана", каза Стефан Иванов, баща и съпруг на загиналите малко дете и жена. Той е водил каруцата.
Трагедията доведе до огромно закъснение в разписанията на влаковете към столицата и към Бургас. Част от пътниците се наложи да бъдат превозвани с автобуси докато текат следствени действия от мястото на жестоката трагедия.
Катастрофата с влак край Сливен е зловеща, загинаха жена и дете
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
