Маскиран, този ученик нападна и ограби безпомощна пенсионерка на пейка в Морската градина на Бургас
Има криминално досие, полицията си свърши работата и го арестува. Флагман ще наблюдава действията на Прокуратурата и Съда
Запомнете това невинно лице на младеж с куче от Морската градина на Бургас. И се замислете преди да го наемете на работа, или да съжителствате в студентско общежитие с него. Защото сега е на 19 години и би трябвало идната пролет да е абитуриент. Това е Димитър Парталев, който преди няколко години, все още като непълнолетен, облечен в същото камуфлажно яке с качулка, се изживяваше като „ловец на педофили” в Бургас и много държеше името му да се споменава в статии на Флагман с техните „акции”- като герой на деня.
Димитър учи до 7 клас в елитното ОУ „Васил Априлов”, расте в прекрасно семейство с многократно награждаван за храброст баща, спасявал човешки животи при опустошителното земетресение в Турция от 2023 г. Днес ние не знаем дали Парталев-младши е все още ученик, очакваме от Пресцентъра на Окръжния съд в Бургас да ни съобщят дали сред натрупаното в МВР криминално досие, има и присъда. Защото тази сутрин полицейската сводка съобщи за поредното му престъпление, макар и съвсем телеграфично:
"На 15.10.т.г. около 17.30 ч. в Първо Районно управление – Бургас е получено съобщение за кражба на дамска чанта, осъществена в Морската градина на Бургас, като при опит да спаси собствеността си жената паднала и получила луксация на дясната лакътна става и охлузване на главата / настанена е за лечение в УМБАЛ – Бургас/. В резултат на бързите полицейски действия е установен и задържан извършителя на деянието – това е 19 годишен криминално проявен бургазлия, който направил пълни самопризнания, посочвайки къде е изхвърлил вещите от дамската чанта / в контейнери около бл. 42 А в ж.к. „Изгрев”, откъдето са иззети част от откраднатите вещи/. Извършителят на деянието е задържан за срок до 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство."
В тази статията ясно се споменава името на Парталев - като един от "основните двигатели" зад инициативата: Само във Флагман.бг: Ловците на педофили тръгнаха на акция в Бургас, вече спипаха 8 извратеняци
Всъщност възрастната жена, която може да бъде ваша майка или баба, е на 67 години. Била е седнала на пейка между Пантеона и Летния театър, за да си почине след като е платила всичките си сметки за водата и енергото. В портмонето си е имала останали едва 30-ина лв. Но в дамската ѝ чанта са всичките ѝ лични документи, кредитна карта, ключовете за дома ѝ. Нападателят се е придвижвал с велосипед и отдалече е забелязал, че чантата ѝ е оставена на пейката, докато жената преглежда телефона в ръката си. Той набива спирачки пред нея и грабва чантата ѝ, оттегля се мълниеносно. Жертвата, шокирана, прави опит да го спре, посягайки към него, но не успява да го задържи и пада върху асфалта. Наранява тежко дясната си ръка, лакътят е натрошен на прах, на лявата ръка е счупен пръст, удря и главата си в земята. Отхвърчат очилата ѝ, които също са натрошени.
За щастие по алеята са вървели четирима ученици от Строителния техникум, всичките на 14 години. Те се втурват към пострадалата жена, станали са свидетели на покушението. Трима от тях хукват след велосипедиста, а четвъртият първо помага на безпомощната пенсионерка да се изправи, успокоява я и после звъни на тел. 112. Момчетата с готовност по-късно свидетелстват, разпитани от криминалистите на Първо РУ. Те дават най-важната насока за издирването на наглия нападател, описвайки камуфлажното яке, шапката и най-специфичното - скиорска маска (балаклава), която напълно е скривала долната част на лицето му. Полицията се заема светкавично със случая, в Пето и Първо РУ преглеждат десетки камери и проследяват движението на велосипедиста. Той преминава покрай Пантеона в посока Флората, отбива до бл. 15 в жк „Лазур”, където хвърля дамската чанта в контейнер за смет. Тя вече е прегледана някъде по пътя. Движението продължава до жк „Изгрев”, пред бл. 42А, в друг контейнер за смет изхвърля портмонето, но без 30-ината лева в него. Вътре са всички документи и банкови карти на жената. Последната му спирка е вх. 9 на бл. 53 в жк „Изгрев”, където се прибира.
На 16 октомври Димитър Парталев е арестуван. Разпитан е. Установено е по безспорен начин, че именно той е извършителят на престъплението. Флагман не разполага с данни дали срещу него е повдигнато обвинение, което би могло да се кумулира с извършените преди това други криминални деяния и реално да отиде в затвора.
Жертвата му е била подложена на сериозна, скъпоструваща операция, изходът от която засега е неясен. Психическата травма обаче ще е по-тежка за лечение, отколкото възстановяването на възрастната пациентка чисто физически след преживения ужас.
Изводът: една възрастна жена - пенсионерка, дългогодишен учител, работила в системата на образованието през целия си активен живот, за да плаща и с данъците си образованието на такива като 19-годишния Димитър Парталев, ще се възстановява с месеци, ако не и с години. А семейството ѝ е в стрес вече трето денонощие - не само за здравето и за живота ѝ, а и защото е изправено пред сериозно финансово изпитание, свързано с лечението.
А Димитър „спечели” с извършеното от него цели 30 лева, с които ще си „уреди” живота за може би 3 часа напред. Пред рулетката или с покупка на стока, от която се нуждае неистово?
На ход са държавните обвинители и съдът в този град. Магистратите ни са наясно какво постановление да напишат, за да издържи в съдебната зала по всички инстанции нагоре. Защото, ако за пореден път си затворят очите пред подобно посегателство, утре цената ще е още по-висока - както за извършителя, така и за цялото ни общество.
Боряна Калейн върна изгубен портфейл
Как да държим новото ни кученце активно, без да съсипе дома?
Хуманоиден робот и марсоходи в новия STEM център в ОУ „Любен Каравелов“
Сигнал за бомба евакуира летище "Пловдив"
Светльо Вуцов заляга и над образованието
2 признака, че с гаджето ще се разделите
Горивата поскъпват заради санкциите срещу „Лукойл“
Гришо се радва на страхотна романтика

Честно казано, не съм сигурна, че ти си чел "Словото Божие", защото и от малкото което съм чела аз ми настръхва прическата, особено от стария завет... Както и да е, за религия не се говори във възпитаните кръгове... ;-)
Всяко живо същество живее по свое му както мисли че е по добре.
Вярата крепи дава надежда.
Отчаянието разкрепостява надеждата.
Не бъдете съдници и не бъдете учители.
Живейте праведно и по свое му.
Да, наистина, че първият народен се казваше Уилям Шекспир. Ей, театърът не е спирал.
И аз доскоро мислих, че се казва прераждане, докато не ми обясниха, че няма как да се прероди Душата, която е безсмъртна. Превъплъщение се казвало. Идваме тук и вземаме роля на напр. Ана- дъщеря на.... И тази Ана се сдобива с тяло, което се стреми да трупа вещи и облаги всякакви... Накрая Ана остава тук, а Душата се превъплъщава в нова роля. Тялото връщаме на гардеробиера - Земята, а Душата си е Божие творение и е вечна, трупа опитности. Душата няма пол. Полов диморфизъм има долу (тук) на физическо ниво.
Като спомена Шекспир, спомняш ли си кой беше първият набучен по време на Ковидиадата? Уилям Шекспир! Каква случайност, а?! Под път и над път се намират хора с това име. А, да, думата случайност не съществува в иврита. И в тази връзка, гледал ли си сатанинския ритуал известен като откриването на олимпиадата в Лондон 2012? А знаеш ли кое е другото най-известно произведение на цар Джеймс, в чиято версия на Библията се кълнат най-фанатичните религиозни американци? Демонология! Да ти препоръчам да се поразровиш из окултизма, ритуалите, нумерологията, джематрията, ама що да ти развалям хубавия живот... ;-)
P.S. Нещо пак са трили и се е объркала номерацията.
"Светът е един голям театър и всички ние сме актьори в него."- Уилям Шекспир (псевдоним).
Аз асоциирам живота с пясъчен часовник, т.е. каквото правиш тук и хубаво, и лошо си пада като песъчинки в купчинката. После Някой обръща часовника и си ползваш личната купчинка, докато и тя отново не изтече. Явно време има! От нас се иска еволюция отвътре - навън, докато не ни шлифоват перфектно. Общо взето всички ще се оправим.... някога. Всичко е за Добро! Опитности, умения, преобразяване.
Обикновено истината се казва във филмите, книгите, музиката и т.н., нещата които болшинството възприемат като невинно развлечение. Тъй като ненавиждам отвратителните нови филми от десетилетия, особено научно-фантастични, на ужасите, за вируси, и всякакви подобни извращения, аз съм ги пропуснала, но бях попаднала на много интересен клип от Стар Трек, който описва ситуацията.
https://www.youtube.com/watch?v=ghSq2qlwrs0
Преди и аз вярвах, че поне като пукне човек, ще се отърве от всичко и от всички и съм страшно разочарована, че не е така. Не знам дали си чел нещо за прераждането. Има потресаващи истории, разказвани предимно от малки деца, докато помнят. Някои са доказани, като например едно дете описващо убийството си. Повярвали са му и са го завели в селището в което е казало, че е живяло. Убиецът е бил все още жив и то го е посочило. Намерили са и заровеното оръжие. Между другото, ранното християнство също е вярвало в прераждането.
Я, в комплексите да мине циганин по казаните... Мааале,.... имаше едни буйни момчета с бръснати глави и обеци. Бяхме си само бели хора!
Сега този се репчил на баби? СРАМ!!!
Баби, дядовци, жени, майки с деца, инвалиди, беззащитни животинки НЕ са опоненти за истински мъже! Само мишкар би посегнал на уязвимите групи.
Като го е гонил адреналинът, да беше се зверил на мъж, че тогава да видим какво щеше да стане..
Що за смотано поколение е израсло? Чалгарчета, деца на чалгари са това.
Нещото се нарича умишлено беззаконие! Като виждат че няма последствия и наказания за никакви престъпления, и обикновените утайки се разпищолват.
... обаче НИКОГА не съм чувал някой да е посегнал на възрастен човек!
Има нещо, което е внишило на тези деца, че "ТАКА МОЖЕ" и това нещо трябва да се елиминира!
Дали ще е чалгата
Дали ще са "гангстерските" клипове в интернет
Дали е от презадоволяване
Дали е от родители чалгаджии, които ги учат на "бий за да те уважават"
Резултатите като този възпитаник” шедьовър” показват обратното, че нивото се е сринало.
,че от неговата олигофрения всички ще страдаме. Пълно е днес с такива непълнолетни уроди които трябва директно да се изтребват с камъни по улиците
Кво пищите ??
Какво ренете?