Средиземноморски внос и оскъден черноморски улов на рибния пазар в Бургас
Сафридът държи цена от 8 лв, а калканът стига 25 лв. за килограм
Рибният пазар "Краснодар" в Бургас предлага предимно вносна риба, основно от Гърция, докато местният улов остава ограничен заради влошаващото се време, твърдят търговците.
На щандовете преобладават средиземноморски видове, а черноморската риба е все по-трудна за намиране. От малкото налично местно предлагане, сафридът продължава да се предлага на миналогодишната цена от 8 лв. за килограм. Сред останалите предложения се открояват барбунът – на цена от 12 лв., и калканът, чиято стойност варира около 25 лв.
Истинска находка обаче си остава черноморският кефал – прясна риба, която в момента се предлага за 6 лв. за килограм, като при последни количества може да бъде намерена и на цена от 4 лв.
Уловиха първите „циганки“ в Приморско и Царево
Продавачите споделят, че поради развалянето на времето, уловът в Черно море рязко е намалял, което налага допълнителен внос. Въпреки че в района на Бургас почти липсва паламуд, рибари от Приморско се похвалиха с добър улов от този вид, известен по Южното Черноморие като "циганка".
Малък апартамент, голяма идея: Как един мъж превърна дома си в технологично чудо
Йети – мит, измама или истина? Историята на най-загадъчното създание на планетата
Тигър изненада туристи в Индия – вместо да нападне, легна спокойно до тях
Жестоко престъпление в Индия: Трима мъже арестувани за нападение над медицинска сестра в хотел
Ден на вярата: Почитаме 20 000 мъченици, изгорени за Христос в Никомидия
Нова ера на зарядните устройства
Новите съседи се завръщат, Амадор е успешен бизнесмен
Наш 70-годишен околосветски пътешественик счупи мачта
Грипът настъпва, яжте кисело зеле и туршия
Гроздоберачката от двулевката си отиде в нищета
Румен Гайтански разпродава всичко в България и се изнася от страната
Мъж се задави с десерт и почина на коледната трапеза
