Голяма трагедия с българче в Гърция, задържани са родителите му
12-годишно момиче се удави
12‑годишно момиче е било отнесено във водите край плажа на Имеро, в област Родопи, Югоизточна Гърция. Според информация на бреговата охрана детето не е могло да плува и е било открито безжизнено в морето. Инцидентът е станал в петък, 1 август, съобщава NOVA.
Според информация от държавната телевизия ERT, малкото българче е влязло в плитчините на морето със спасителна жилетка. Вълните са го отнесли навътре в морето, което е довело до трагичния инцидент.
Сигналът е бил получен от роднина, който се обърнал към гръцките брегови власти. Започнала е спасителна операция с два кораба, хеликоптер, както и частни плавателни съдове. Спасителните екипи обаче открили детето без признаци на живот.
След пренасянето му с кораб до пристанището на Марония екип на гръцката спешна помощ незабавно започнал реанимация до транспортирането му в болница в Комотини. Въпреки усилията на реанимационния екип, момичето починало в болницата.
Родителите му са задържани.
ПП и ДБ не могат да се разберат за Божанков
Вдигнаха спешно медицинския хеликоптер за 32-годишен мъж в животозастрашаващо състояние
Земетресение близо до България, усетено е и у нас
Хамди Улукая: Пътят на кюрдския фермер към мултимилиарден бизнес в САЩ
Борислав Сандов няма да участва на изборите и цитира Калушев: Истината е като водата, винаги си проправя път
Сделките с недвижи имиоти ще намалеят с 20 % за тази година, прогнозират брокери
Сивият кардинал на Техеран: Кой е Али Лариджани
Мартин Елвиса ще се върне в Ергенът, за да помогне на тези тримата
Трус на авиопазара: Подгответе се за по-скъпи билети и по-малко полети
Почина Слава Рачева, създателката на "Педя човек-лакът брада"
