Марин Киров от САЩ: Работим за практични и устойчиви решения, проблемите са ясни
Приех поканата, защото търся технологии и решения за всички проблеми с отпадъците - битови и строителни, заяви Киров
Продължава посещението на кмета на община Царево в САЩ. Марин Киров е там по покана от Търговската служба към Посолство на САЩ в София.
“Приех поканата, защото търся технологии и решения за всички проблеми с отпадъците - битови и строителни. С Петър Димитров от МОСВ и колегите провеждаме много ползотворни срещи. Голяма част от изложители имат бази в Европа и Турция и това улеснява работата с тях. В директна комуникация съм за технологии за рециклиране на строителни и др. отпадъци с компании от САЩ, Полша и Германия. Установих контакт и с мои колеги с цел участие в общи инициативи и трансгранични проекти. Запознах се с уникални софтуерни решения, но и с много полезни технологии, например за почистване на нефтени разливи в морето и плажовете, които биха били полезни на държавата. Не може само да се говори за проблемите, решенията се търсят именно с такива контакти и обмяна на опит. Много полезни са и различните конференции и срещи с наши колеги от цял свят тук на място.”, коментира кметът на Царево.
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва

ТЪРСЯТ си СМЕТИЩЕв кое село да заровят з
отработено ядрено гориво и тоя голобрад смешник ЯНКИте ще го оносдят с 300 хрез гащите