70% от пчелите у нас са загинали
По думите му на регионално ниво смъртността е около 50 на сто. В началото на април в Русе ще има среща с лектор от Аграрния университет за изясняване на причините за измирането на пчелитe
До 70% достига зимната смъртност при пчелите в страната. За това алармира председателят на сдружение „Пчелари“ в Русе Иван Кънев. По думите му на регионално ниво смъртността е около 50 на сто. В началото на април в Русе ще има среща с лектор от Аграрния университет за изясняване на причините за измирането на пчелите.
„Проблемът със смъртността е най-належащият, тъй като от мерките, които ще вземем, зависи как ще продължи годината“, подчертава Кънев.
Възстановяването на щетите става чрез отделянето на част от пчелите за образуването на нови семейства или закупуването им, ако има такава възможност. Много хора се отказвали от пчеларството, тъй като не е рентабилно.
Благотворителна вечер в ДГ „Раковина“ събра 500 евро за каузата на Бела от Варна
Бизнесът у нас ще плаща утре с близо 24% по-евтин ток в сравнение с днес
Рекордни жеги през март: „Топлинен купол“ ще обхване милиони – лятото идва преждевременно
С тази рецепта козунакът на Великден винаги се получава перфектен и на конци!
Бургас с поредна важна стъпка към Европейска столица на културата
Община Бургас продължава почистването на бул. "Демокрация", преместете автомобилите си
ПП и ДБ не могат да се разберат за Божанков
Вдигнаха спешно медицинския хеликоптер за 32-годишен мъж в животозастрашаващо състояние
Земетресение близо до България, усетено е и у нас
Хамди Улукая: Пътят на кюрдския фермер към мултимилиарден бизнес в САЩ
Борислав Сандов няма да участва на изборите и цитира Калушев: Истината е като водата, винаги си проправя път
