Пътят Бургас – Поморие става четирилентов
Българското правителство отпусна 85 млн. лв. допълнителни бюджетни кредити на Министерството на регионалното развитие и благоустройството за тази година. Средствата са за изграждането и рехабилитацията на приоритетни инфраструктурни проекти с цел развитие на пътната инфраструктура и повишаване безопасността на движение.
Сред избраните обекти е и пътят Бургас – Поморие /от Летище Сарафово до град Поморие/, който ще стане два пъти по-широк.
„Прекрасна новина. Това е изключително важен за Бургас и региона проект, който е в полза както на гражданите, така и на туризма”, коментира кметът Димитър Николов.
Пътят е първи клас, с интензивно движение и обслужва цялото Черноморско крайбрежие. Досегашният му габарит беше недостатъчен да поеме трафика и голямото натоварване водеше до множество инциденти, някои от които с фатален край.
Урбанизацията на прилежащите територии и реконструкцията на Летище Бургас също налагат разширението и обезопасяването на пътя.
Юксел Кадриев наистина е влюбен като ученик
Призив към пенсионерите: Плащайте само по този начин след Нова година
Радиаторът не топли? Водопроводчик разкри 3 лесни трика за повече топлина
Щастлив ерген празнува раздялата с ергенка
22/12/2025, Понеделник 21:15
0
Ако шофьорите пренебрегнат това, може да съсипят двигателя на колата
Pantone обяви цвета на 2026 г.: Носи вътрешен мир
5 безотказни рецепти за детоксикация на тялото
На трапезата в сряда задължително сложете тези ястия!
Любим водещ на NOVA с голям гаф в ефир
Лошо спите, а не подозирате защо – отговорът е в леглото ви
Във вторник празнуват „скъпоценни“ имена, може да приготвите ей тая уникална вкусотия
Асоциацията на банките в България с важна информация за еврото
