×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • България и 11 държави настояват за повече средства за енергиен преход
  • Трима обвиняеми от групата на „Калашниците“ искат по-леки мерки
  • Земетресение с магнитуд от 4,1 по скалата на Рихтер е било регистрирано рано тази сутрин на гръцкия остров Евбея
  • Тръмп предупреди Иран: Ако не спазва споразумението, ще направя каквото трябва
  • Лятна жега и риск от градушки: Температурите стигат 34°
  • Новият състав на Централна избирателна комисия (ЦИК) стъпва в длъжност от днес
  • Руини от епохата на маите на над 1400 години бяха открити в Мексико
  • Стрелба в библиотека в САЩ отне живота на двама души
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Започват съкращения в държавната администрация, намекна Томислав Дончев


30 Януари 2025, Четвъртък, 16:27 ч.
Автор: Флагман.бг

Към края на 2023 г. броят на служителите достига 143 502 души, като в тази бройка не са включени Министерството на вътрешните работи и Министерството на отбраната

Вицепремиерът и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев заяви, че има възможност за оптимизация на държавната администрация, включително чрез съкращения. Това каза той пред журналисти в Пловдив, коментирайки предстоящите разчети за държавния бюджет за 2025 г..

Изявлението на Дончев идва ден след като лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов първоначално отхвърли категорично идеята за намаляване на щата в администрацията. В отговор на журналистически въпрос той заяви: „Не!“ По-късно обаче допусна, че мярката може да бъде обмислена на по-късен етап, като уточни: „Ние имаме тази възможност, но ще го направим по-късно.“

Разрастването на държавния апарат

Последните официални данни показват, че щатната численост на държавната администрация продължава да нараства. Към края на 2023 г. броят на служителите достига 143 502 души, като в тази бройка не са включени Министерството на вътрешните работи и Министерството на отбраната.

Разпределението е следното:

-Централна администрация – 106 756 щатни бройки

-Териториална администрация – 36 746 щатни бройки

Според Института за пазарна икономика, в областните дирекции на МВР са заети над 25 000 души, като само около 3 000 от тях изпълняват преки оперативни задачи, свързани с охраната, разследването и противодействието на престъпността.

Незаетите позиции – потенциал за съкращения

Дончев посочи, че в момента в администрацията има 12 007 свободни щатни бройки, от които 5 421 са незаети повече от шест месеца. Въпреки че тези позиции не се заемат, те все пак фигурират в бюджетите на съответните държавни институции като предвидени разходи за възнаграждения.

Значително увеличение на разходите за сектор „Сигурност“

Дебатът за числеността на държавната администрация е засилен и от отчетения значителен ръст в разходите за силовите ведомства.

-МВР отчита 50% увеличение на средствата за заплати.

-Държавна агенция „Технически операции“ (ДАТО), отговорна за използването на специални разузнавателни средства, е получила средствата си с над 70% повече.

-ДАНС също е сред институциите, които получават допълнително финансиране.

Значителните бюджетни увеличения в тези структури предизвикват дискусии за ефективността на разходите в държавния сектор и възможностите за тяхното преструктуриране.

Предстоят дискусии по държавния бюджет

На този етап не е ясно дали и кога правителството ще предприеме конкретни действия за намаляване на числеността на администрацията. Очаква се темата да бъде сред ключовите въпроси в рамките на обсъжданията на бюджета за 2025 г.

В следващите месеци предстои анализ на разходната част на бюджета и възможностите за преструктуриране на държавните институции. С оглед на разнопосочните сигнали от управляващите, решението за евентуални съкращения вероятно ще бъде оставено за по-късен етап.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
55
Коментара
Емел МАХМУД За какво се харчат парите от глоби и фишове За какво се харчат парите от глоби и фишове 23/06/2026, Вторник 12:00 1
Денис ЕПИТРОПОВ България пак ще прави автомобили! България пак ще прави автомобили! 23/06/2026, Вторник 11:40 0
Денис ЕПИТРОПОВ Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия 23/06/2026, Вторник 11:20 0
Михаил ДИМИТРОВ Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия 23/06/2026, Вторник 09:37 13
55
Коментара по темата
55.
До 54
31.01.2025 20:46:26
0
0
Абе мунчо, България е била , е и ще бъде и без тебе. Аман от такива мунчовци , дето все някой им е крив , че са лузъри. Говорим за Държави , а не за имитации.
54.
до 53
31.01.2025 20:40:12
1
2
Ама че сравнения! Ти скоро ли се премести да живееш на тази планета...?!
53.
ДО 49
31.01.2025 15:11:43
1
5
Лихтенщайн също е супер миниатюрна "държава". Монако също. Люксембург също. Държавата Ватикан да не говорим колко е малка. Но имат "топки". Имат влияние !
52.
Тиквата
31.01.2025 13:58:58
1
6
Гербаджии няма да съкращаване, нали Томи?
51.
Тиквата
31.01.2025 13:58:25
0
6
Гербаджии няма да съкращаване, нали Тони?
50.
гражданин
31.01.2025 11:29:49
0
7
А в здравеопазването какви средства изтичат тоест се крадат/? Малеееее! Но там предвидливо не се проверява.
49.
до 46
31.01.2025 09:38:48
1
7
БГ няма никакви варианти. Тя е само една миниатюрна, но стратегическа територия, чието име си надраскват на салфетки при поредното преразпределение на света. Нещо като новогодишно късметче в баницата.
48.
az
31.01.2025 09:07:28
5
9
Тоя мошеник е за затвора , барабар със цялата крадлива пасмина около него! Кой ще съкращават , гласоподавателите си ли?!? Мръсни отрепки!
47.
Lavender
31.01.2025 07:22:55
2
17
Томиславе, от кого ще започне съкращението? От тези, които носят на гърба си вашите назначени некадърници ли? Кой ще им върши работата тогава? Мислете внимателно! На вашите хора ще им се наложи да работят, а те това не го умеят, просто нямат капацитет, а и те са на работа за едната заплата и чат-пат някой бонус.
46.
ОК България
31.01.2025 00:04:18
1
5
АБСОЛЮТНА МОНАРХИЯ - няма депутати , само цар , но пак ще има недоволни и Великите сили няма да го допуснат. ДИКТАТУРА - ще очисти отпадъка и България ще просперира, но Великите сили няма да го допуснат. ИМПЕРИЯ - абсолютно невъзможно. Това са вариантите за България.
45.
Просто питам
30.01.2025 23:15:07
1
22
Депутатите с какъв месечен доход се издържат,заплати ,командировки, бонуси клас прислужено време, член на тая и оная комисия ,и други и други,всички тези пари от нашия джоб за сметка на най бедния нород в Европа . За какво са ни 240 депутати като може и 100.
44.
Не
30.01.2025 23:07:07
2
17
Малее Томислав Дончев цял живот Народен представител горния бедняк трябва съкращения и на Народните представители.
43.
Дечо Пора
30.01.2025 22:47:28
2
5
А да видим!
42.
А ТАКА
30.01.2025 22:04:10
3
11
Стягайте дупето ГЕРБ отново започва с държавния рекет
41.
Еми
30.01.2025 21:59:46
3
13
Господин Дончев,искам да ми отговорите лично Вие,представете се на моето място имам 40 години трудов стаж в общинска администрация и получавам 980.00 лв.месечна заплата в момента,от 13 години нито стотинка за клас прислужено време и никакви добавки.Как се издържам работещи бедняци и цял живот изплащаме кредити лишени сме от всичко.А един депутат за един месец получава нашите 12 месечни заплати.А мислите за съкращения и намаляване на заплатите до колко ще ги намалите направо живи в гроба ни изпращате .
40.
Няма оправия
30.01.2025 21:58:43
2
8
ОТНОВО ОТ СЪЩОТО
ГЕРБ ЩЕ НИ УПРАВЛЯВА ОТНОВО
39.
Ил Кане
30.01.2025 21:52:20
1
19
Г-н Дончев, не започват съкращения!! А отдавна трябваше да са започнали!
Хрантутим десетки хиляди чантаджии на всякакви нива в държавната администрация.
Спрете да възприемате бюджета само като средство за даване на заплати! Пълна реформа в сектора и 40% съкращения! На хората които правим бизнес в тази държава и пълним хазната ни писна парите ни да се пилеят безцелно за заплати на чиновници, които през 10 минути пият кафе, а през останалото време решават судоку и нищят клюки. Баста!
38.
НА СЛАМКАТА
30.01.2025 21:28:12
0
20
В държавната администрация са наредени и много подизпълнителски фирмички, които направо разкъсват вътрешностите на държавната структура !!!!!!
Първо трябва да се започне от тях
След това
- ПЕНСИОНЕРИ
- шофьори
- некадърност
- мушнати гайди
- калинки
- любовници
И не на последно място
РЕСУРСНИ РАЗХОДИ
37.
Бъгарин
30.01.2025 20:45:43
0
6
На неудобните.
36.
Възмутен
30.01.2025 19:25:50
3
25
Томислав Дончев и ГЕРБ хрофукаха 2 милиарда лв. за е-управление и все още нямаме такова, докато Естония похарчи 50 млн. и е номер едно в света за електронно управление.
35.
292
30.01.2025 19:08:08
0
18
до 24. Хич даже не лъжат. Хлябът вече го намалиха с 40%. От килограм за самун на 600 грама.
34.
Ай дано, ама надали!
30.01.2025 18:52:11
1
27
В държавните институции е пълно с мързели, нагли, корумпирани и злобни плъхове, които вместо да помагат , гледат как да пречат!!! Да не говорим за главните архитекти на градовете, чиято основна цел е да рекетират гражданите, дори когато закона им позволява нещо. Трябва да има система за оплаквания с доказателствени материали и на базата на тези доказателствени материали, с които да се докаже умишлено разиграване на гражданите, опити за изнудване или злонамерени действия от чиновниците, тогава да ги уволняват директно
33.
До Весо
30.01.2025 18:37:24
9
26
Никой не може да на махне нас пенсионерите от МВР И МО,много сме си добре така да си взимаме пенсийка и заплата.И ще ти кажа какво ще стане,ще съкратят свободните бройки,ще кажат че са направили съкращения и готово,само че ние пак ще си останем на работа,хахаха,само че няма да има прием на нови хора щото няма да има свободни бройки и младите ще има да чакат още бая години докато на изплюе компа на 60гд.Пък може и да ги вдигнат на 63-нямаме нищо напротив,хахаха.
32.
292
30.01.2025 18:32:08
2
23
до 13. Никой не е почитател на пп-то, ама вие герберастите сте като във вица: "а вие защо биете негрите". Лесен за проверяване и невъзможен за отричане факт: Като дойдоха тиквите на власт, Румъния мечтаеше да на нашия хал, а Хърватска дори не сънуваше ЕС и еврозона. Днес, след като те управляваха тотално през 3/4 от този период, а през останалото време в разни сглобки, коалиции и пробутани свои служебни кабинети, на Румъния и Хърватска даже прахта им не можем да дишаме. Щото са толкова пред нас, че и без тикви и пп-та в управлението, пак не можем да ги стигнем в близките 10 години.
31.
Цецко
30.01.2025 18:25:29
0
25
Идете и вижте в Регионалната библиотека колко пенсионери има. Всички са много близки на директорката.
30.
Време е
30.01.2025 18:21:05
0
40
Време е всичко, което е пенсия и заплата да си ходи
29.
С
30.01.2025 18:16:54
1
47
Всички пенсионери на държавни длъжности вън,навсякъде е задръстено с тях,това го няма никъде по света-и пенсия и заплата.
28.
Весо
30.01.2025 18:12:07
2
51
Първо да бъдат веднага освободени всички хибриди на пенсия и заплата в МВР И МО.
27.
Браво на Асен Василев
30.01.2025 18:09:58
4
33
Хвана ги на кюше, нема а къде да мърдат. Само съкращения на гербаджии.
26.
Боби
30.01.2025 17:51:50
2
45
Вездесъщите бележки с печат, които трябва да вземеш от едно гише и да ги занесеш на друго гише още си ги има. И навсякъде седят едни тьотки с по 2000 лв заплата.
25.
Помнете му думите
30.01.2025 17:50:35
1
23
Ако лъже, дано да го застигне клетвата, която даде когато стана министър.
24.
Лъже
30.01.2025 17:48:57
3
39
Когато един ГЕРБ-аджия казва, че ще намали нещо, има предвид че ще го увеличи. И обратното.

ФАКТ
23.
Страхотно!
30.01.2025 17:47:56
2
28
И всичко това - през дигиталното приложение на държавата, нали томиславчо?
22.
Някой вярва ли му?!
30.01.2025 17:46:21
2
29
Ако това стане и Томислав намали администрацията наистина, аз лично ще се извиня на ГЕРБ с официално писмо, ще отида пред централата на ГЕРБ и ще се пробода със саморайски меч.

Говоря толкова смело, защото знам, че Томислав пак лъже.
21.
ГЕРБ Некъдърници!
30.01.2025 17:43:30
3
29
Докато не го видя, няма да го повярвам!

Да не забравяме, че самата ОПГ ГЕРБ разду администрацията до 700 хиляди безполезни чиновници с 4-5 цифрени заплати, започващи от 2000лв за начално ниво.

И после що нямаме бизнес.... Хррррт ттт ПУ! храча се върху всичко "постигнато" от ГЕРБ
20.
Ехааа
30.01.2025 17:41:48
1
13
70000 бройки повече за в централната администрация от териториалната. Едните 106746 а другите 36746. Но хората се оплакват от териториалната която изпълнява недомислията на централната.
19.
Томислав Гьобелс - мъж с качества
30.01.2025 17:41:03
4
22
Не съдете Томислав Гьобелс по празните думи и мръщенките, кривенето и ръкомахането.

Съдете го по делата - 2 млрд. лв взе за да направи Електронно Правителство и сега вместо издута администрация имаме мобилно приложение, в което се случва всичко. Сега още малко ще ги намали човека.
Продължаваме дигитализацията!
НАЛИ ТОМИСЛАВЕ?
18.
Оставка!
30.01.2025 17:30:29
2
26
Оставка неможачи корумпирани!
17.
съкращения на половина
30.01.2025 17:28:38
1
36
Браво. Съкратете партийните калинки на ГЕРБ.
16.
Всички са против Промяната!
30.01.2025 17:24:45
4
9
Честните от ГЕРБ, некорумпираните от ДПС, демократите от БСП, достойните ИТН, републиканците от Възраждане, както и жертвите на ПП, в лицето на перачите на пари, ДДС-арите на коит Асен иска да им взима данъци, контрабандистите коит Асен иска да им вдигне ограда на ГКПП Андреево, както и невинните мексикански наркокартели + извисените от Хизбула, барабар с лидерите на свободния свят, Рамазан Кадиров и Владимир Путин,

всички са обединени против лошата Промяна и Асен Крадеца!
15.
До 14
30.01.2025 17:24:42
3
12
И ти ли си на хранилка ,бе ,търтей ? :)
14.
до 9
30.01.2025 17:21:06
19
3
Смешник, ако той е тъпанар, ти какъв си?
Той е министър, взема министерска заплата. Отделно ще опъне "малко" страничен кеш докато е на власт.
А ти какъв си? Списваш опорки за стотинки и никога няма даже да се доближиш до неговото ниво.
Той тъпанар, а ти вероятно си тъпан...
И да не забравиш поне 30 минусчета... иначе за какво съм се хабил да ти пиша...
13.
До почитателите на ПП
30.01.2025 17:15:19
26
13
ГЕРБ виновни за това, виновни за онова, за всичко виновни... Колкото повече го повтаряте и си мислите, че повече хора ще го повярват ли??? Не се ли усетихте какво се случи на последните избори? Че хората вярват на цените в магазините, а не за "увеличенията на пенсиите"...
Между впрочем истината за шарлатаните лъсва всеки ден... ПП бяха платили на една лобистка компания да им помпи имиджа и да плюе по правителството на ГЕРБ. И има един американски сенатор дето опъна едни кинти за да обвинява в корупция правителството в България... И къде днес е този сенатор??? Готви си багажа за затвора, където ще лежи 11 години за подкупи! Въобще ПП с каквото и да се захванат, все ги излавят в издънка (като Кирето на стадиона за инаугурацията). Затова и техния татко ги определи като шарлатани...
12.
Ханко Брат
30.01.2025 17:15:12
1
46
Махнете пърдуфелите в МО и МВР дето са на заплата и пенсия!
11.
Дончев Двумилиардния ?
30.01.2025 17:11:08
1
32
Къде ми е електронното правителство бе кривондел??
10.
292
30.01.2025 17:10:59
3
29
За 250 хиляди човека при 2500 лева СРЗ на месец или 30 хиляди на година, при 28% осигуровки, това прави приблизително 3,6 милиарда годишно, които държавата дава от данъците, които събира от всички, за да осигурява 10% от реално заетите. Отделно, че всеки втори от тези, ако бъде съкратен днес, утре никой няма да усети липсата му. Оттам още 4 милиарда, давани към момента, ей така, за Бог да прости. После, защо имало дефицит. Ама това, дето точно томчо, който една камара време беше ресорен министър на бюрокрацията, щял оправи нещата, ега ти и вица!
9.
ДОНЧЕВ ТЪПАНАРА
30.01.2025 17:09:58
3
47
Държавната Администрация да се намали с 50%.

На народа му писна да плаща заплати и да ги храни тези безполезни плужеци!!!!!!!!!!

Да излизат на пазара на труда!!!!!


ОООО ДА! За малко да забравя!!!!! Народното Събрание да се намали от 240 паразита на 120 депутата!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ЯСНО ЛИ Е БЕ ГЕРБАВ ТЪПАНАР?
8.
ОПГ чекмедже
30.01.2025 17:07:04
1
32
Тва да не ти е като да откраднеш 2 млр. за електронно правителство ве плешо?
7.
Админ
30.01.2025 17:00:26
11
9
В хуманитарните министерства има недостиг на квалифицирани кадри и заплащането е твърде ниско. И не се оплаквайте като ви го начукват разни чужденци и мангали. На злобно племе чиновниците му пречат.
6.
ГДБОББ
30.01.2025 16:53:09
5
36
Фъфлещото Томи ви го каза - съкращаваме незаетите щатове и готово :) Така хем "оптимизираме", хем никой не остава без работа. Типичната герберастка повърня, нещо като нищо. Безпредметното съществуване на МВР и МО, при това на безбожна цена< въобще не подлежи на коментар.
5.
Чистач
30.01.2025 16:52:42
4
48
Да започват от държавните институции където три лели си прехвърлят един лист ,едната го въвежда на компютъра ,втората му слага печат а на третата плащаш някаква такса . Това е нелепо и недопустимо ,всички такива директно молбата за освобождаване!
4.
До 1
30.01.2025 16:47:47
3
24
Че кога ОпГ гроб са имали проблеми с електората ? Даже и когато не достига ,си купуват комисиите и проблемът с гласовете е решен ,както стана на последните избори ... Колкото не им достига ,толкова ще си добавят
3.
Бай Хуй
30.01.2025 16:42:54
0
56
"в областните дирекции на МВР са заети над 25 000 души, като само около 3 000 от тях изпълняват преки оперативни задачи, свързани с охраната, разследването и противодействието на престъпността."

Смятай 88% администрация в областните дирекции на МВР. 50% съкращения е малко. 2/3 трябва да ги уволнят.
2.
НОМЕРЦАТА НА ГЕРБ
30.01.2025 16:41:29
3
50
И НА СЛЕДВАЩИТЕ ИЗБОРИ ЗА БЛАГОДАРНОСТ ЩЕ ИСКАТ ЦЯЛОТО МВР ДА ГЛАСУВА ЗА ОПГ ГЕРБ , А КОЙТО НЕ ГЛАСУВА - УВОЛНЕН! СТАРИТЕ ЦИГАНСКИ НОМЕРА НА БОКО !!!!!!!! ДА НЕ ГОВОРИМ, ЧЕ ПОЛОВИНАТА ПОЛИЦАИ СА ПО УЛИЦИТЕ САМО ДА РЕКЕТИРАТ И БИЯТ ГРАЖДАНИ !!!!! ДА СЕ МАХАТ!!!!
1.
Bill
30.01.2025 16:38:59
3
75
Армията от чиновници-роднини, беше надута от ГЕРБ по време на 13 годишното им властване. Целта беше да си отгледат гласоподаватели, които да гласуват винаги за тях, за да не загубят топлите си местенца.
Така, че не вярвам на Томислав, нито на Бойко, каквото и да кажат.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ректорът на Художествената академия проф. Георги Янков представя необичаен арт експеримент в Бургас Ректорът на Художествената академия проф. Георги Янков представя необичаен арт експеримент в Бургас Експозицията „Цветни 9+9 прозрачни пейзажа“ в галерия „Неси“ изследва как различните материали променят сетивното усещане за един и същ образ Тийн банди тероризират с ел.тротинетки и колела бургазлии, фучат в паркове и по тротоари с 40 км/ч. на една гума Тийн банди тероризират с ел.тротинетки и колела бургазлии, фучат в паркове и по тротоари с 40 км/ч. на една гума Време е за драконовски мерки на национално ниво, тази лудост трябва да бъде прекратена преди някой невинен да пострада тежко ГЕРБ-Бургас обнови 90% от ръководството си, Андрей Рунчев с преднина за председателския пост ГЕРБ-Бургас обнови 90% от ръководството си, Андрей Рунчев с преднина за председателския пост Номинациите на местната структура са изпратени за окончателно одобрение от Изпълнителната комисия в София Мария Тодорова от Бургас: Исках да се лекувам при лекаря, на когото вярвам, но административно забавяне не ми позволи Мария Тодорова от Бургас: Исках да се лекувам при лекаря, на когото вярвам, но административно забавяне не ми позволи В МБАЛ „Сърце и Мозък“ тя получава своевременно лечение и се възстановява благодарение на адекватната намеса на екип от специалисти Джазче събира звезди от различни краища на света в Лозенец Джазче събира звезди от различни краища на света в Лозенец Това не е просто фестивал, а непретенциозност с любов, коментират от Община Царево Дълг за дрога ли е причината за екзекуцията на „Лъвов мост“ Дълг за дрога ли е причината за екзекуцията на „Лъвов мост“ Задържаните и жертвата имали общо тъмно минало Проф. Рачев: Морето в Приморско стана като гръцкото, времето ще е перфектно въпреки горещата вълна Проф. Рачев: Морето в Приморско стана като гръцкото, времето ще е перфектно въпреки горещата вълна Идеално ще е за плаж, уверява той Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето Гледката в зоната на страха край Плиска вечер е кошмарна, хора спят по пейките, а ако някой минувач дръзне да слезе по стълбите, бива нападнат Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието Синоптиците предупреждават за локални, но много интензивни изсипвания на дъжд, придружени от силни гръмотевици Извънредно! Тежка катастрофа стана преди минути до „Wave Resort“ Извънредно! Тежка катастрофа стана преди минути до „Wave Resort“ В ПТП-то участват пет автомобила, има тежко ранени
Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ „Ако го затворите, няма да имате държава“, каза Тръмп
Дмитрий Песков Дмитрий Песков Европейците са или глупави, или некомпетентни, ако смятат, че са по-силни от Русия Виц на деня Виц на деня - Кучка мръсна! Измет долна! Лягай на земята! Ръцете на главата! Разтвори си краката!
- Скъпи, аз някак си по-различно си представях ролевата игра "Полицай хваща крадец"...
Виц на деня Виц на деня Две жени си говорят:
- Мъжът ми се спомина 3 дни след сватбеното пътешествие.
- Ох, миличкият... поне не се е мъчил много.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако една дреха ти харесва, ти буквално не излизаш от нея! Същото е и с жените!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори