42 минути = €101 млн.
В тази сума, освен заплатата като футболист, влизат и функциите на бразилеца като посланик на Саудитска Арабия и футбола в страната
Неймар, който преди години осъществи колосален трансфер от Барселона в ПСЖ срещу 222 милиона евро, продължава да е един от тарикатите в световния футбол. Бразилецът е един от футболистите с невероятни заплати в Саудитска Арабия, пише Лупа.бг.
Всъщност колко прибра бразилската звезда от своя Ал Хилал за календарната 2024 година? Въпреки че се бореше с контузии и изигра само 42 минути в рамките на два двубоя по информация на Foot Mercato Неймар е спечелил общо 101 милиона евро през 2024 година от Ал Хилал.
В тази сума, освен заплатата като футболист, влизат и функциите на бразилеца като посланик на Саудитска Арабия и футбола в страната.
Неймар има договор с Ал Хилал до юни 2025 година, като вероятно той няма да бъде продължен, въпреки че звездата твърди, че се чувства щастлив в страната от Близкия изток.
Да бъде на терена отново с Лионел Меси и Луис Суарес е изключително привлекателна мисъл пред Неймар и той сериозно обмисля възможността да подпише с Интер Маями. Бразилската суперзвезда все повече обмисля различни ходове: "Без никакво съмнение да играя отново с Меси и Суарес ще бъде невероятно. Те са мои приятели, ние все още комуникираме, ще бъде интересно да съживим това трио. Аз съм щастлив в Ал-Хилал и Саудитска Арабия, но никой не знае какво крие бъдещето. Футболът е пълен с изненадали".
Същевременно Неймар обяви, че предстоящото Световно първенство през 2026 г. ще бъде неговото последно участие в турнира. Той изрази увереност, че Бразилия ще се класира за финалите в Северна Америка.
"Знам, че това ще бъде последния ми Мондиал, последният ми шанс, и ще дам всичко от себе си, за да играя на него", заяви 32-годишният футболист.
Той е известен и с това, че винаги си изкарва наказание, или имитира контузия, за да присъства на сестра си на рождение ден в Бразилия. Дамата сега ще вдига сватба, която Рафаела Сантош готви да вдигне тази година.
Красивата 28-годишна Рафаела вече почти 10 години върти любов с нападателя на Фламенго - Габриел Барбоса, известен повече като Габигол.
За това време двамата минаха през не една или две раздели и събирания, но сега отново са щастливи заедно.
Мариновани домати с чесън: Най-вкусната зимна класика, която всяка домакиня трябва да знае
Половината българи вярват, че тайни общества управляват света, два милиона ходят на врачка
Здравна криза налегна цяла Европа
Александър Николов като Супермен в Италия, наказа шампионите
Възрастна бургазлийка е в болница след инцидент в "Лазур", украинец се потроши с мотоциклет
Тръмп оцени срещата със Си с 12 по десетобалната скала
