Изгоря автобус, превозващ 32 пътници между Карнобат и с. Вълчин
16 Април 2012, Понеделник, 10:23 ч.
Пожарът е започнал от двигателя, шофьора испял д спре навреме и да изведе пътуващите
Автобус се запали в движение и изгоря по пътя между Кранобат и с. Вълчин. Инцидентът е станал в петък следобяд, съобщават от пресцентъра на МВР-Бургас.
Превозното средство, марка «Исузу Тюркоаз», собственост на фирма «Омуртаг транс», е бил управляван от 31-годишния Мехмед Мехмедов, когато започнал да излиза пушек и огън от двигателя. Шифьорът успял да спре на 20 м от железопътния прелез и извел всичките 32 пътници от автобуса. До пристигането на противопожарния автомобил автобусът изгорял изцяло.
Според Мехмед Мехмедов в купето на автобуса започнал да влиза пушек и мирис на фреон от климатика. Той извел пътниците, но не успял да спаси документите, свързани с превоза /изгорели са напълно свидетелство за регистрация на МПС, полицата «Гражданска отговорност», знака за периодичен годишен технически преглед и други документи/.
Фаик Хюсеинов, който е собственикът на автобуса, предприел мерки за извозване на пътниците. По негови думи превозното средство е преминало годишен технически преглед на 12.03.т.г. в Свищов. Останките от автобуса са прибрани на съхранение в Районно управление «Полиция» - Сунгурларе. По случая е образувано досъдебно производство.
В категории:
Карнобат
Нашествие от комари по Дунав: Проблеми с обработката на ларви и неефективни мерки за контрол
Разлив на опасни пестициди в Свищовско: Заплаха за водата и околната среда
Павликени отбеляза Празника на яйцето с кулинарни изкушения и атракции
Иван Христанов: Язовирът на Пампорово не е застрашен от свлачището
Жълт код за слана и в неделя – студени сутрини и облачност през уикенда
„Прогресивна България“ се разграничават от „Прогресивно Карлово“: Спор за името и политическа принадлежност
16-годишно момиче от София заплаши да сложи край на живота си – съседите изпаднаха в паника
Легендата на Формула 1 Алекс Дзанарди почина на 59 години
Мадан скърби след трагедията край Ботевград с петте момчета
Фалира голяма авиокомпания
Румяна от флотилия Сумуд в неизвестност, 31 активисти ранени при прехващането от израелските сили
Мотористи излизат на "Априлско въстание" заради лудите цени на Гражданска отговорност
