×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 31 юли е FASHION PHOTO DAY в Central Park Бургас, вижте подробности
  • Бизнесът с два месеца гратис за цените в евро
  • Външният дълг нарасна със 7 млрд. евро
  • САЩ заплашват Китай със 100-процентови мита
  • Производители вдигнаха цените на храните с 23%
  • Български са 30% от зеленчуците на пазара
  • Канада обяви, че ще признае палестинската държава през септември
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Новата Сглобка е близо, ГЕРБ и ДБ размениха коалиционни споразумения


Новата Сглобка е близо, ГЕРБ и ДБ размениха коалиционни споразумения
Днес се проведе пореден етап от преговорите между двете страни
30 Декември 2024, Понеделник, 17:50 ч.
Автор: Флагман.бг

Вече се обсъждат и регулаторите, след като двете страни (почти) се споразумяха по основните цели на бъдещото правителство 

ГЕРБ-СДС и "Демократична България" вече са си разменили проекти за коалиционно споразумение. От пресцентъра на ГЕРБ обявиха, че днес са се срещнали в Народното събрание.

"Двете страни представиха свои проекти на коалиционно споразумение, които включват предложения за приоритетите пред управлението на страната, сред които са преодоляване на кризата в публичните финанси, енергетика, правосъдие и борба с корупцията, модернизиране на инфраструктурата в сектор „Водоснабдяване" и механизъм за вземане на решения между участниците в управлението", пишат от ГЕРБ.

Обсъдени са предложенията на двете страни за механизъм за избор на регулаторни органи. Работата по постигане на съгласие по текст за коалиционно споразумение ще продължи, уверяват хората на Бойко Борисов.

Предстои и обща среща с "БСП-Обединена левица" и ИТН.

Точно преди депутатите да излязат в дълга почивка преди Коледа, от ГЕРБ обявиха, че техният преговорен екип и този на ДБ са постигнали съгласие да се работи по "проект на споразумение за съвместно управление, отразяващо резултатите от проведените до момента срещи по сектори и антикорупционните приоритети и мерките за реформа в правосъдната система.

Преговорите ще продължат и след празниците, анонсираха те. Втори месец редовно правителство няма.

 


В категории: Политика


19
Коментара по темата
19.
Да, Балъци
31.12.2024 09:54:47
1
4
“Никога с ГЕРБ”

Хр. Иванов - наричан още Пинокио
18.
ОПГ чекмедже
31.12.2024 06:33:41
0
5
"Инвестиции в сектор Водоснабдяване"
Разбирай ще откраднем пак парите за язовирите.
17.
До 7
31.12.2024 02:13:31
1
3
Ми да гласуват бе , кой им пречи?
16.
4та национална катастрофа
31.12.2024 01:21:41
1
3
В България има олигархична власт. Олигархичната власт не се променя, не се изменя и не се дестабилизира от избори.по дефиниция нелегитимната власт не подлежи на реформиране, а само на демонтиране. Второ, излизането от олигархична ситуация не може да се направи чрез демократично избиране. Според авторитетите на политическата наука, а това са Платон и Аристотел, от олигархия се излиза не чрез избори, а чрез диктатура. Това е много сериозен проблем пред България – 70% от хората са отчуждени от социалния и политически живот. Това означава, че властовата прослойка, политическата класа или както те обичат да се наричат „елитът“, е вече нелегитимен. Той не разполага с доверието на мнозинството на българските граждани. Властта се обменя между няколко котерии, които управляват по закона на шайките, а държавните институти са просто декор, който маскира пълното отсъствие на държавност. Затова „държавата“ отдавна не изгражда граждани у нас. Тя създава човешки материал за котериите или формира лумпени, ядосани от своите невъзможности.
Примирието е само временно, защото олигархичните котерии не могат да живеят в мир много дълго, те имат антагонистични интереси. Българското европейско мислене, т.е. осъзнаването от българския елит на европейските проблеми, е мизерно – там единственият проблем е: кога ще дойдат парите, Божичко! Наистина големият въпрос е защо българското общество продължава да избира архаично мислещи пишман-елити, които държат България в миналото.
15.
Бат Танас
30.12.2024 20:25:56
2
8
Тея шебеци трябва с камъни да бъдат утрепани
14.
*********
30.12.2024 19:54:05
0
8
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
13.
Бай Амет
30.12.2024 19:43:34
7
7
Бате Бойко е герой, комунисти и рашисти мачка той!
12.
Хаахах
30.12.2024 19:37:44
5
10
И февруари като влезе Величие в парламента и Сглобката ще се разглоби за 1 седмица
11.
*********
30.12.2024 19:15:13
0
8
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
10.
Флагман
30.12.2024 18:35:34
0
9
Разменили проекти за коалиция А се очаквало нова сглобка според заглавието? Пълно противоречие Хахаха
9.
*********
30.12.2024 18:30:10
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
8.
Рада Дълбоката
30.12.2024 18:29:19
1
16
Не че нещо, ама ДБ що водят преговори с Герб без Бойко Борисов? Нали уж това и още куп условия трябваше да са изпълнени, за да водят преговори? Раданчо и той там :-))))
А на следващите избори какъв ще го дялате?
7.
Меден Месец
30.12.2024 18:27:56
4
17
ЕвроАтлантическа коалиция.
Имат еднаква ценостнна система и еднаква любов към парите.
Имат еднакви господари на Запод и те знаят кога и срещу кого да лаят.

БСП-Ново Начало с Кирил Добрев, въртящ кинтите на Пеевски и Славчо бТв Трифонов, послешникът на Посолството ще държат лявото и дясното мъ до на Уплавляващият Бойко.

Очертава се Меден Месец.
Б.Б. ще ги врътне с 200 !

Горката ни България.
Особено онези 70% не гласуващи.
6.
Сандо
30.12.2024 18:25:11
0
10
Искам снимка на Батко и Йода със стиснати ръце.Зада можем да обявим държавна капитулация пред дълбоката даржава
5.
Опа
30.12.2024 18:24:29
1
10
До Бясното псе
Не бързай да се радваш,че който се смее последен,се смее най-добре. Твоят Боко как ли се гърчи сега на тия преговори,ама защо се тупаше по гърба с Дебелия..
4.
бясното куче Рашков
30.12.2024 18:07:33
7
3
seahors-че изкарай си Пеевски от задника и ще ти олекне!
3.
бясното куче Рашков
30.12.2024 18:06:24
12
11
Ха ха ха, Кире и Кокор в ареста, и имаме правителство Борисов-4! Шарлатаните отидоха в канала.
2.
seahorse
30.12.2024 18:06:00
5
17
Сглобка с шайката герберски разбойници няма да има ,защото зад тях наднича Пеевски !
1.
Шиши
30.12.2024 18:03:29
4
22
Много ги обичам тези антикорумпета от ДъБъ
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Асен Василев обеща че ще ви направи 8 магистрали, 5 тунела, 7 моста. Е, возете се по тях, каза Бойко Борисов Асен Василев обеща че ще ви направи 8 магистрали, 5 тунела, 7 моста. Е, возете се по тях, каза Бойко Борисов Санитарен кордон има само около ПП, никой не ги иска, обяви лидерът на ГЕРБ Възобновяват директните полети по линия София-Ню Йорк Възобновяват директните полети по линия София-Ню Йорк Тя ще благоприятства развитието на двустранния туризъм, бизнеса и културния обмен между държавите, каза министърът на туризма Мирослав Боршош Кирил подаде сигнал за висока музика, глобиха го 2 хил.лева Кирил подаде сигнал за висока музика, глобиха го 2 хил.лева От полицията са категорични, че мъжът системно подава неверни сигнали ЕК отново атакува Temu - продуктите им били опасни за потребителите ЕК отново атакува Temu - продуктите им били опасни за потребителите Не отговаряли на изискванията за безопасност в ЕС Защо търпим стари павилиони за 70 лв. наем на месец, а няма място за паркиране в Бургас Защо търпим стари павилиони за 70 лв. наем на месец, а няма място за паркиране в Бургас Ламаринените грозотии задръстват и други улици като тази – време е за промяна Почва нова риалити по бТВ, съобщиха имената на трима известни българи, които ще участват Почва нова риалити по бТВ, съобщиха имената на трима известни българи, които ще участват В центъра на шоуто е сблъсъкът между "Праведните“, които се стремят да изградят съюзи и да оцелеят, и "Предателите“, които манипулират останалите с цел да ги елиминират и да останат неразкрити до края Какво ще направите, ако получите тази чиния в скъп ресторант - ще я обърнете върху главата на готвача ли? Какво ще направите, ако получите тази чиния в скъп ресторант - ще я обърнете върху главата на готвача ли? невни потребители настояват за проверка от контролните органи и призовават хората да не мълчат, когато срещат подобно отношение Луксозна яхта предизвика задръстване на пътя Атия – Бургас, спря пред входа на Крайморие Луксозна яхта предизвика задръстване на пътя Атия – Бургас, спря пред входа на Крайморие Плавателният съд, качен върху специализирана платформа, се движеше с изключителна прецизнос Засилени проверки, за да се спре разпространението на шарка при овцете Засилени проверки, за да се спре разпространението на шарка при овцете От вчера е забранено движението в цялата страна на дребни преживни животни, почти без изключение Заслужава ли да се кръсти улица в София на чалгапевец, който се самоуби Заслужава ли да се кръсти улица в София на чалгапевец, който се самоуби Предлагат да има улица "Денис Теофиков" в София
Коя героиня от турските сериали си според зодията Коя героиня от турските сериали си според зодията Любов, драма и зодии – открий коя звезда от турските сериали е твоето астрологично отражение Гръцки кръчмари избиха рибата с нова такса Гръцки кръчмари избиха рибата с нова такса Поискали са 2,5 евро от клиентка за зехтин Това са цените в Албания за Лято 2025, по-евтино е от Гърция Това са цените в Албания за Лято 2025, по-евтино е от Гърция Бaлĸaнcĸaтa cтpaнa тeпъpвa нaбиpa пoпyляpнocт cpeд тypиcтитe, ĸoeтo eлиминиpa пpoблeмa c пpeтъпĸaнитe плaжoвe Канада ще признае Палестина за държава Канада ще признае Палестина за държава Отава следва примера на Великобритания и Франция, които в последната седмица изразиха позиция, че най-късно до септември конфликтът в Газа трябва да приключи Български национал направи супер изненадващ трансфер Български национал направи супер изненадващ трансфер Отиде в Тел Авив Мащабна руска атака по Киев, има загинали Мащабна руска атака по Киев, има загинали Ранени са над 50 човека, поне 2 са жертвите Украйна арестува офицер от ВВС, шпионирал за Русия! Зеленски обсъди с Тръмп мащабни споразумения Украйна арестува офицер от ВВС, шпионирал за Русия! Зеленски обсъди с Тръмп мащабни споразумения Военният е издавал информация на Кремъл за украинските изтребители Камчатка е като филм на ужасите, още се тресе и от събудения вулкан тече лава Камчатка е като филм на ужасите, още се тресе и от събудения вулкан тече лава Пет мощни вторични труса са фиксирани само за 10 минути Отиде си голямата германска спортистка Далмайер Отиде си голямата германска спортистка Далмайер Тя бе едва на 31 години Японската "Баба Ванга" предрекла днешното цунами и коронавируса Японската "Баба Ванга" предрекла днешното цунами и коронавируса Ето подробности
Проф. Николай Слатински Проф. Николай Слатински Надеждата ми е Украйна да издържи, докато Русия се сгромоляса Виц на деня Виц на деня Мъже, запомнете! Не е учтиво да питате дама за възрастта и. Достатъчно е да я попитате, знае ли руски? Виц на деня Виц на деня Съпругата:
- Утре е 30 годишнината от сватбата ни, искаш ли заколим прасето?
- Защо, то какво е виновно?! Брат ти ни запозна...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Как се нарича човек, който харесва всичко във фейсбук?
- Вселайко!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори