Ето колко пари ще получи Карлос Насар за "хеттрика"
Насар стана европейски, олимпийски и световен шампион тази година
320 000 лева честно изкарани пари, с изключително много пот и труд в залата, постоянство, режим и отдаденост. Толкова е общата премия на Карлос Насар, която той трябва да получи от държавата в рамките на изминалите 11 месеца.
Суперзвездата на българския спорт заработи парите, след като стана последователно европейски, олимпийски и световен шампион във вдигането на тежести.
Според наредбата на министерството златният медал на родения в Париж щангист от първенството на Стария континент в София през февруари се оценява на 20 000 лева.
Премията за първото място на Олимпиадата в Париж през август е 250 бона.
Въпросните две суми бяха преведени в различен период от време на Насар, въпреки че той трябваше да чака три месеца, за да получи заработеното във френската столица.
Сега Карлос, който в момента е най-обичаният български спортист, ще очаква още 50 000 лева от държавата.
Сумата се полага за световната му титла в Бахрейн, където той покори върха в категория до 89 килограма.
Направи го по най-впечатляващия начин – с два рекорда на планетата в изхвърлянето, както и в двубоя, като се размина с възможността да счупи собственото си постижение в изтласкването, пише „Тема Спорт“.
Изтича крайният срок за регистрация на листи за изборите
Шофьори на линейки в Бургас излизат на протест срещу глобите за превишена скорост и червен светофар
Атакувано е посолството на САЩ в Багдад
Професор Рачев с прогноза за времето до края на месеца
Правителствена информация: 400 наркозависими убити при удар срещу болница
Времето се обръща, зимата се завръща
25-годишна жена нападната с нож в "Меден Рудник": Извършителят задържан
Дневен хороскоп за 17 март 2026: Овенът да помисли за бъдещето си
Намалете лошия холестерол с тези храни
Скалата с обръщение към украинския си двойник
Морското турне на дует „Келтик“ и Николай Киселов за Деня на поезията започва от Бургас
Как да приготвите перфектната пица у дома: Лесна рецепта

Председателят на БЗНС (земеделци) Таньо Цолов имал построена вила за 45 хил.лв.
Колко см би трябвало да е скочил?