×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Падането на Башар Асад договорено? Върнал се в Сирия само, за да си вземе куфара с парите


Падането на Башар Асад договорено? Върнал се в Сирия само, за да си вземе куфара с парите
Башар е отмъкнал чудовищната и може би рекордна сума за един диктатор сума от $123 млрд. в ценности, каза Иво Инджев. Асад означава лъв, но избяга като мишка, добави той
12 Декември 2024, Четвъртък, 18:44 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Най-кървавият режим падна по почти безкръвен начин, коментира Иво Инджев

Бягството на Башар Асад от Сирия най-вероятно е било договорено. Това намекна в предаването „Лице в лице“ по бТВ Иво Инджев. 

При толкова много власт в един човек е странно как си взема куфарчето с милиардите и да отиде в Москва при Янукович, добави той.

„Асад беше в руската столица малко преди да избяга. Няма как тогава да не са говорили за някакъв сценарий. Чудя се защо се върна в Дамаск. Може би, за да си вземе куфара с парите. По руски данни той е отмъкнал чудовищната и може би рекордна сума за един избягал диктатор сума от 123 млрд. долара в ценности, в акции. Звучи невероятно, но режимът му се беше превърнал в световен рекорд по производство на наркотици – на каптагон“, обясни журналистът. 

Чували със стотици хиляди хапчета вадят от складовете му новите управляващи, добави той.

След като Цветанка Ризова го пита как стана възможно отстраняването на Башар Асад за няколко дни, Инджев отговори, че се е оказало лесно. 

„Това бе най-кървавия режим в региона, който обаче си отиде с най-малко кръв, въпреки че стана по насилствен начин – с въоръжен преврат. Трябва време, за да станат ясни някои подробности и да си изясним как така се разпадна това нещо, което толкова години се държа на власт с тежки репресии“, добави той.

„Сирия е рекордьор по брой на специални служби. Там всички си имат такива – ВВС, сухопътните войски... Аз съм им ял попарата като кореспондент в Близкия изток. Имал съм инциденти с представители на различни специални служби, като единият ти казва да минеш с колата, а другия – не и стреля директно в автомобила ми. Проби ми багажника. Добре, че не уцели резервоара“, сподели бившият шеф на БТА. 

„100 000 души са безследно изчезнали по време на гражданската война. Повечето от тях са били в затворите. Сега ги отварят, но се оказва, че оцелелите са около 10% от тази огромна цифра“, добави той.

„30 млрд. долара са прахосали аятоласите в Сирия, за което сега започват да им искат сметка и виждам как режимът в Иран започва да взема завоя. Там по телевизията престанаха да наричат терористи и неверници тези, които взеха властта в Дамаск, а започнаха да говорят за бунтовници“, изтъкна журналистът. 

„Асад означава лъв. Хората от тази династия дойдоха като лъвове преди 50 години, но сега избягаха като мишки“, коментира той.

На въпроса какво идва в Сирия той отговори, че се засилва влиянието на няколко регионални сили – на Израел и на Турция. „Изглежда има някаква договорка с Русия, тъй като базите им още не са нападнати. Сирия беше въоръжена до зъби от своите господари от Москва и Техеран“, каза още Иво Инджев. 




20
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Изискана рецепта с яйца и хайвер Изискана рецепта с яйца и хайвер 16/12/2025, Вторник 20:00 0
20
Коментара по темата
20.
доказателства от Ал Каеда?
13.12.2024 21:51:45
0
1
Странни глупости, без доказателства. За милиардите в един куфар да вярваме ли? Има ли доказателства? Може би има доказателства от Ал Каеда?
Защо за мутрите в България има директни доказателства в wikileaks, всеки може да ги погледне:
https://mirogled.com/news-view/spisk-s-izviestni-blghari-zaboghatieli-po-priestpien-nachin-sporied-amierikanskitie-dokladi-wikileaks-shchie-sie-izumitie-ot-imienata-v-niegho
Между другото, нека да си спомним Майдана в Украйна и раздаваниия от г-жа "F,ck EU" на площада в Киев, чай с амфетамини ... от България. Затова да се запитаме от къде са идвали оръжията и наркотиците в Сирия? Да не са идвали от България?
Колкото за "войската на Сирия", заплатата на сирийски войник е била 15 долара на месец, дажбата храна - домат, краставица, картоф. Чудно ли е защо никой не изстреля и куршум срещу джихадистите на Ал Каеда?
Колкото до Путин, да си спомним знаменитите думи на Владимир Путин, че няма да бъдем повече сирийци от самите сирийци.
19.
БРАТУЖКИМ
13.12.2024 08:26:24
3
2
ЩО МЕ БОЛИ,КАТО БЪШГАРИЯ ОТ БЕЛГРАД ДО КИТАЙ Е ИЗЯДЕНА ОТ РУСКИТЕ ЛЮДОЕДИ И В НИЩОЖНА БЪЛГАРИЯ ДНЕС СЛЕД СЕДЕМ ХИЛЯДОЛЕТНА ИСТОРИЯ ИМА ЕДИН ЕДИНСТВЕН КЬОРАВ БЪЛГАРИН СВРЯН В КЬОШЕТО ПОД КОПИТАТА НА КОНЯ НА САШО ТАРАШО...И САМО ГНУСНИ ТЪПИ РУСКИ ИЗМЕКЯРИ В РУСКИЯ НУЖНИК ОКОЛО БАЛКАНА...ГНУСОТ НЕЗЕМНА РУСКА!!!...
18.
БРАТУЖКИМ
13.12.2024 08:17:11
3
2
КОГА ЩЕ БЪДАТ УНИЩОЖЕНИ ДОКРАК ВСИЧКИ ГНУСНИ РОССИ ПО СВЕТА!?...
17.
До 11
12.12.2024 23:14:41
1
1
Не бе твоята знае за твоите, нали все тя те вади дилдото.
16.
ТБС
12.12.2024 23:11:45
4
10
Тоя урод явно му е помагал с изнасянето, след като е наясно. Пак го включиха за жълти стотинки, да се излага на показ.
15.
*********
12.12.2024 23:08:44
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
14.
ХХ
12.12.2024 22:04:29
2
21
Статията все едно е писана от шизо... Нахвърляни и несвързани думи в които изреклият ги явно си вярва...
13.
Ха
12.12.2024 21:32:25
3
18
Таз тоалетна, да не участва в носенето, че знае?
12.
Тревор
12.12.2024 20:28:09
5
26
най-големия мухъл е тоя синджев
11.
to 2
12.12.2024 20:20:58
10
11
А майка ти знае ли че имаш ХЕМОРОИД или само съседа?
10.
Хаха
12.12.2024 20:14:35
19
9
Сирия, беше въоръжена. Вече не е. И няма да бъде. Нито Русия може нито Иран. Все агресивни терористични държави. Съвсем не случайно.
9.
ПУТКИН УРОДЛИВО ДЖУДЖЕ УБИЕЦ ДЕЦА ЖЕНИ СТАРЦИ
12.12.2024 20:02:54
28
11
БРАВО ИВО ВЯРНО
8.
ДАА
12.12.2024 19:48:25
12
36
Този противен тип,и той решил да вземе някой лев за Коледа. А Цветанка днес имаше двама кретени за гости- Инджев*Минджев беше единия от тях.
7.
Офф
12.12.2024 19:43:12
8
45
Този пещерен русофоб кой му даде ефир? Агент та ДС,завършил образование в СССР,сега изведнъж се превъртя та 180°. Някой руснак да не го е обидил, докато си е вземал от пода сапуна в банята?!
6.
Бай....
12.12.2024 19:36:48
6
36
Тоя на снимката хептен изплиска легена !
5.
X
12.12.2024 19:32:12
6
40
Върнал се за куфара си с парите… Хахахах какъв куфар те гони бе ,човека е милиардер да не държи един куфар с биткойни…
4.
Ne cheta tva nedorazumenie
12.12.2024 19:18:55
2
9
Govori se che pilkovnika e lezal v psihiatriata edna godina.
3.
АААААААА
12.12.2024 19:17:21
12
40
Тоя долен, мръсен разпорен от навеждане соросоид жив ли е още бе флагмани ? Само вие ли останахте да му давате гласност. Няма такъв плазмоид никъде по света. Цяла България банкет ще направи на смъртта му. Национален празник ще е
2.
Капитана
12.12.2024 19:03:31
10
53
Хемороида на задника ми има повече акъл от този плазмодий!
1.
Минджев
12.12.2024 19:02:32
7
49
1. Падането на Башар Асад договорено? Върнал се в Сирия само, за да си вземе куфара с парите
2. Башар е отмъкнал чудовищната и може би рекордна сума за един диктатор сума от $123 млрд. в ценности, каза Иво Инджев.

Бах тоз куфар, чуек? Ти знаеш ли колко са 123 млрд дори и в ценности?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ловешкият съд с важно решение за шефа на Пето РУ, обвинен за връзки с мафиотска група Ловешкият съд с важно решение за шефа на Пето РУ, обвинен за връзки с мафиотска група Вчера магистратите оставиха за постоянно зад решетките по скандалното дело Росен Кръстев, известен с прякора Стъкларя Директор на училище задържан за скрити камери в ученически тоалетни Директор на училище задържан за скрити камери в ученически тоалетни Родители сигнализират, че децата им разпознали подробности от разказите на директора, полицията работи по случая Операция срещу мафията започва в Бургас, готвят се ударни групи за изборите Операция срещу мафията започва в Бургас, готвят се ударни групи за изборите Борбата тепърва започва, нужни са хора, готови да си върнат държавата, каза Ивелин Михайлов Пиян поляк намушка българка след скандал в апартамент в Германия Пиян поляк намушка българка след скандал в апартамент в Германия 30-годишната жена е с тежки наранявания и е настанена в болница, нападателят е задържан, тестът му е отчел над 2 промила алкохол в кръвта Цените на жилищата ще растат и през 2026 г., но с по-бавни темпове Цените на жилищата ще растат и през 2026 г., но с по-бавни темпове Анализатори виждат връзка между икономическия растеж и движението на цените в имотния сектор Стефан Диомов събра музикални легенди в Бургаската опера Стефан Диомов събра музикални легенди в Бургаската опера Маестрото сътвори коледна магия, коментира кметът Димитър Николов Три зодии ще имат пробив през 2026 година Три зодии ще имат пробив през 2026 година Планетарните влияния ще подкрепят личностното им развитие и професионалния им напредък Станка Златева: На следващата олимпиада искаме българи, а не натурализирани състезатели Станка Златева: На следващата олимпиада искаме българи, а не натурализирани състезатели Легендата в борбата зове за единство и дисциплина преди началото на подготовката за новия олимпийски цикъл Политическа буря с Изборния кодекс: Ще има ли валиден предсрочен вот? Политическа буря с Изборния кодекс: Ще има ли валиден предсрочен вот? Да се признават само при над 50% участие, както при референдумите, настоява Костадин Костадинов Съдът остави в ареста Росен Кръстев - Стъкларя, обвинен за лидер на престъпна група Съдът остави в ареста Росен Кръстев - Стъкларя, обвинен за лидер на престъпна група Сред задържаните са полицаи, включително началник от Пето РПУ, а още едно лице се издирва от прокуратурата
Мрачно бъдеще за Черно море: Става мъртва зона заради ударите по танкери Мрачно бъдеще за Черно море: Става мъртва зона заради ударите по танкери Геополитическо напрежение, удари с дронове и заплахи от масово миниране застрашават навигацията и търговията в региона Пламен Константинов остава в Локомотив Новосибирск до 2028 година Пламен Константинов остава в Локомотив Новосибирск до 2028 година Бившият национален селекционер на България продължава успешната си работа в Русия Кола се вряза в пълен с хора басейн във Франция след объркване на педалите Кола се вряза в пълен с хора басейн във Франция след объркване на педалите Майка и дъщеря ѝ оцеляха, след като автомобилът им потъна в басейн пред очите на плувци и спасители Агресивен нов вариант на грип А се разпространява по света: лекарите предупреждават за тежки симптоми Агресивен нов вариант на грип А се разпространява по света: лекарите предупреждават за тежки симптоми Щамът H3N2 (подклад K) причинява по-тежко протичане, а по-ниската ваксинация увеличава риска от сериозен грипен сезон Китайската полиция тества смарт очила с изкуствен интелект и преводач Китайската полиция тества смарт очила с изкуствен интелект и преводач Новата технология ще помага на служителите на реда при проверки, комуникация с чужденци и наблюдение в зони с ограничен достъп Нови научни данни поставят под съмнение представата за вейповете като "по-безопасна алтернатива" Нови научни данни поставят под съмнение представата за вейповете като "по-безопасна алтернатива" Пушенето им увеличава риска от инфаркт и инсулт, сочи последно проучване Русия обяви Deutsche Welle за „нежелана“ и фактически забрани дейността ѝ Русия обяви Deutsche Welle за „нежелана“ и фактически забрани дейността ѝ Решението идва на фона на напрежението между Москва и Берлин заради войната в Украйна Коледа и Нова година са най-рисковият период за изневерите Коледа и Нова година са най-рисковият период за изневерите Алкохолът, прибрали се приятели от близко и далеч, и силни емоции превръщат празниците в капан за неверните Студентите в Сърбия се готвят за предсрочни избори след месеци на масови протести Студентите в Сърбия се готвят за предсрочни избори след месеци на масови протести Младите лидери на протестите свикват нова демонстрация на 28 декември и започват събиране на подписи Силни ветрове събориха 24-метрова „Статуя на свободата“ в Бразилия(видео) Силни ветрове събориха 24-метрова „Статуя на свободата“ в Бразилия(видео) Скулптурата е паднала на главата си по време на екстремно време в щата Рио Гранде до Сул
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ ПП-ДБ ни мислят за селяни и чалгари! Виц на деня Виц на деня - Каква е разликата между умната и опитната жена?
- Умната непременно ще каже на мъжа си сутринта нещо приятно, а опитната ще го направи...
Виц на деня Виц на деня - Вие как се оженихте - по любов или заради друго?
- По любов естествено, то другото, вече е на две годинки!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Възрастните птици Колибри, достигат дължина 10-13 см. Или както обичат да казват мъжете... около 21 санта
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори