×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Удължителният закон за бюджета вече е в сила, публикуваха го в Държавен вестник
  • Иран забрани на спортните си отбори да пътуват за враждебни страни
  • Близо 90 души са починали от грип в Румъния през зимата
  • Тръмп удължава ултиматума към Иран относно Ормузкия проток до 6 април
  • Световната банка ще осигури финансова помощ за страните, засегнати от войната в Близкия изток
  • Обрат с времето до часове. Порои и гръмотевици връхлитат половин България, жълт код в 16 области
  • Ресторантьори и хотелиери настояват за 9% ДДС и държавна подкрепа за сектора
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

България е на първо място в Европа по смъртност на пътя


28 Ноември 2024, Четвъртък, 19:24 ч.
Автор: Флагман.бг

За сравнение - Швеция е сред страните с най-малък брой жертви на пътя за година - 21

България е на челно място в Европа по смъртност на пътя с 82 смъртни случая през миналата година. За сравнение - Швеция е сред страните с най-малък брой жертви на пътя за година - 21. Това каза председателят на Съюза на българските автомобилисти (СБА) Емил Панчев по време на форум „Опасното поведение на водачите и безопасността на пътя“. Панчев цитира данни от проучване на СБА.

От началото на тази година са настъпили 5161 пътнотранспортни произшествия след извършени нарушения от водачите, каза комисар Мария Ботева от отдел „Пътна полиция“ на МВР. По думите й това са около 95 % от общия брой катастрофи за настоящата година. Само в около 5 % от общия брой на пътните инциденти са засечени шофьори, употребили алкохол или наркотици. За тази година случаите на водачи, седнали зад волана след употреба на алкохол над 1,2 промила в кръвта, са 3962.    

„Голяма част от тези водачи се превръщат в потенциална опасност, но обществото е все по-чувствително към това. Усилията на държавните органи малко по малко дават резултат – организираните проверки и това пътищата да са наситени с най-много полицейски екипи, които да контролират и да спомагат за организиране на движението, създават усещане за сигурност на пътя“, каза Ботева.

Данните на СБА показват, че най-често причината за възникване на пътнотранспортно произшествие е рисковото поведение при шофиране - превишаване на скоростта, употреба на алкохол или наркотици, или разсейване. Най-често срещан риск е използването на мобилен телефон. На дискусията беше отбелязано, че много от шофьорите не разпознават и осъзнават рисковете на пътя.

„Безопасността на пътя започва от семейството – това е споделена отговорност между участниците в движението и институциите“, заяви Панчев.


В категории: Животът


7
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Кашкавал пане без грешка - лесна рецепта Кашкавал пане без грешка - лесна рецепта 27/03/2026, Петък 20:59 1
Тервел ИЛИЕВ Стилиян Петров с ироничен коментар след 10:2 Стилиян Петров с ироничен коментар след 10:2 27/03/2026, Петък 18:20 2
7
Коментара по темата
7.
Ханко Брат
29.11.2024 10:09:08
1
2
Липса на пътища е причина за ПТП! Няма пътища, а има много автомобили!
6.
Четател
29.11.2024 10:06:03
0
2
хубава новина :)
5.
МИ ИЗТРЕПЕТЕ СА ВЕ
29.11.2024 08:20:59
0
2
така и така, никъв уй не става от вас.....!!!!
4.
Да се знае!
29.11.2024 01:48:19
1
6
Ако направите репортаж за БГ пътищата и далаверите с обществени поръчки ще се сетите защо е така
3.
Тъмна Миндия
28.11.2024 21:18:58
0
4
Е все пак сме първи в нещо
2.
V
28.11.2024 21:12:50
2
0
Малии ни моа да повервам
1.
Баба Мухтабар с Големия Кожен Ихтибар
28.11.2024 20:43:26
1
1
Ох данл да е за добро
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Кабинетът със спешни мерки за 100 млн. евро срещу скока на цените след кризата в Близкия изток Кабинетът със спешни мерки за 100 млн. евро срещу скока на цените след кризата в Близкия изток Отлагат по-високите тол такси, подготвят подкрепа за транспорта, земеделието и бизнеса, а щаб в Министерския съвет ще следи риска от нови ценови сътресения. Иран удря американски и израелски заводи след обстрел на атомна централа Иран удря американски и израелски заводи след обстрел на атомна централа От Корпуса на гвардейците на Ислямската революция съобщиха, че са обстрелвани американските морски пехотинци остров Бубиян, имало много убити и ранени  Арести за купуване на гласове в ромските квартали, плащат до 100 евро за вот Арести за купуване на гласове в ромските квартали, плащат до 100 евро за вот Полицията иззе списъци с имена, телефони и пари, има ръст на сигналите и задържаните Виолончелистка от Бургас сътворила шоуто на Параолимпийски игри в Милано-Кортина Виолончелистка от Бургас сътворила шоуто на Параолимпийски игри в Милано-Кортина  Крадци за малко за провалят спектакъла, откраднали й музикалния инструмент, украсен с камъни „Сваровски“ и се наложило да й носят друг от Рим Картофите вече са лукс стока, цената за кг удари 7 евро Картофите вече са лукс стока, цената за кг удари 7 евро Пост на Силвена Роу разпали спор за цените на храните и стандарта на живот БНБ съобщи за обрат с лихвите БНБ съобщи за обрат с лихвите Спрямо януари 2026 г. средният лихвен процент по кредитите за потребление се понижава с 0.56 пр. п. до 8.49% Ударно възстановяват изгорялата при пожара край бургаския кв. Банево борова гора Ударно възстановяват изгорялата при пожара край бургаския кв. Банево борова гора Ако имате възможност да се включите в кампанията на община Бургас, чакам ви утре, в 9:15 ч. пред кметството на Българово, написа кметът Димитър Николов На час пристигали по 500 заявления за 20-те евро за гориво На час пристигали по 500 заявления за 20-те евро за гориво Кандидатите трябва да посетят социалната дирекция по настоящ, а не по постоянен адрес Много схемаджии ще фалират! Спортен гигант отвори врати в България и извади посредниците от играта Много схемаджии ще фалират! Спортен гигант отвори врати в България и извади посредниците от играта Край на бизнеса от фейсбук групи с високи надценки, вече всеки ще може да поръча онлайн или да пазарува от физическия магазин Започва мащабна кампания за привличането на българските туристи за Лято 26 Започва мащабна кампания за привличането на българските туристи за Лято 26 България ще засили рекламата в следващите два месеца и в традиционни пазари като Великобритания, Германия, Полша и Чехия. Към тях ще бъдат добавени Италия и Испания
Петролът достига $110! Южна Корея гаси лампите в президентството, Япония пуска ТЕЦ-овете Петролът достига $110! Южна Корея гаси лампите в президентството, Япония пуска ТЕЦ-овете Виетнам временно премахна екологичния данък върху горивата 22-годишна майка уби трите си деца, защото й писнало да ги гледа 22-годишна майка уби трите си деца, защото й писнало да ги гледа Жертвите са момче на 3 години, момиче на 2 и 7-месечно бебе. Отбор от Чемпиъншип върна в играта 78-годишния Рой Ходжсън Отбор от Чемпиъншип върна в играта 78-годишния Рой Ходжсън Опитният специалист заменя Герхард Щрубер, който беше освободен след серия от шест поредни мача без победа При сериозен интерес премина заключителният концерт на майсторския клас по флейта в Бургас При сериозен интерес премина заключителният концерт на майсторския клас по флейта в Бургас В рамките на майсторския клас осем млади флейтисти преминаха интензивна подготовка под ръководството на проф. Айля Улудере Вторични трусове люляха Атон цяла нощ, има щети по манастири Вторични трусове люляха Атон цяла нощ, има щети по манастири След земетресението край Кариес са отчетени нови трусове, а монаси и поклонници описват силен тътен и пукнатини по стари сгради Испания евтаназира младо момиче, което даде на мигранти за изнасилване Испания евтаназира младо момиче, което даде на мигранти за изнасилване 25-годишната Ноелия бе превърната в инвалид в лечебно заведение, пълно с араби, където държавата уж трябваше да я пази  Икономист: Войната с Иран е удар по Китай, а петролът ще поевтинее заради рецесията Икономист: Войната с Иран е удар по Китай, а петролът ще поевтинее заради рецесията Европа няма да се счупи от това, което се случва в Ормузкия проток, но е неприятно, коментира той Мелания Тръмп представи хуманоиден робот в Белия дом  Мелания Тръмп представи хуманоиден робот в Белия дом  Първата дама на САЩ откри форум за образованието и технологиите, а роботът Figure 03 демонстрира възможности за общуване на няколко езика Земетресение в Гърция причини щети по манастири в Атон и серия от вторични трусове Земетресение в Гърция причини щети по манастири в Атон и серия от вторични трусове Трусът от 25 март е бил усетен и в България, а монаси и поклонници в Света гора съобщават за пукнатини, паднали полилеи и силен бучащ звук по време на разклащането Рак порази световноизвестен автор Рак порази световноизвестен автор Трейси Кидър е носител на наградата „Пулицър“
Костадин Костадинов, депутат Костадин Костадинов, депутат Програмата на „Прогресивна България“ е клонинг на тази на ПП-ДБ Виц на деня Виц на деня - Искате ли да правим с*кс?
- Но аз съм омъжена!
- Добре, тогава ми направете скандал и после ще се сдобрим със с*кс...
Виц на деня Виц на деня Карат се две съседки:
- Приличаш на крава, ма!
- Ти па даже и на крава не приличаш...
- Кой, аз ли не приличам, ма!?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Вчера отидох на работа с нарисувани мустаци. Колежките с нарисуваните вежди казаха, че съм ненормален!?
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори