Слави Трифонов се отказва да бъде депутат в 50-ото Народно събрание
ЦИК го заличава от листата на партия "Има такъв народ"
Лидерът на "Има такъв народ" Станислав Трифонов е подал заявление, с което се отказва да бъде народен представител в 50-ото Народно събрание.
Централната избирателна комисия (ЦИК) заличава Станислав Тодоров Трифонов от листата на партия "Има такъв народ" в 15-и изборен район - Плевенски, и в 25-и изборен район - София, в изборите за народни представители на 9 юни 2024 г., се посочва в решение на комисията.
Постъпило е и заявление от Николай Тонев Колев от ДПС с искане да не бъде обявен за избран за народен представител. ЦИК заличава Колев от листата в 27-ми изборен район - Старозагорски.
ЦИК заличава и Иса Емин Бесоолу от листата на ДПС в 27-ми изборен район - Старозагорски, както и Николай Неделчев Юруков от листата на ДПС в 22-ри изборен район - Смолянски, след подадени заявления, че се отказват да са народни представители.
Постъпили са заявления и от Христо Христов Петров от "Продължаваме Промяната - Демократична България", от Ивайло Ванев Вълчев от партия "Има такъв народ", от Кристиан Иванов Вигенин от коалиция "БСП за България", от Станислав Добринов Стоянов от партия "Възраждане", с което заявяват, че желаят да бъдат обявени за членове на Европейския парламент и да не бъдат обявявани за народни представители.
С решение на ЦИК от вчера Христо Петров, Ивайло Вълчев, Кристиан Вигенин и Станислав Стоянов, са обявени за избрани за членове на Европейския парламент, поради което следва да бъдат заличени от съответните листи на партиите и коалициите в изборите за народни представители на 9 юни 2024 г.
Когато кандидат е избран в два многомандатни изборни района, той е длъжен в еднодневен срок от узнаването писмено да заяви в Централната избирателна комисия (ЦИК) в коя листа желае да остане избран. Срокът за това е до днес, 14 юни, според хронограмата за изборите за членове на Европейския парламент от България и за народни представители на 9 юни.
Ако не подаде такова заявление, ЦИК го обявява за избран за народен представител от изборния район, в който първо е регистриран като кандидат за народен представител.
До 16 юни трябва да станат известни имената на избраните народни представители.
Вчера ЦИК обяви и окончателното разпределение на мандатите.
Коалиция ГЕРБ-СДС имат 68 мандата.
Партия ДПС има 47 мандата.
Коалиция "Продължаваме промяната - Демократична България" имат 39 мандата.
Партия "Възраждане" имат 38 мандата.
Коалиция "БСП за България" има 19 мандата.
Партия "Има такъв народ" има 16 мандата.
Партия "Величие" има 13 мандата.
С решението се обявяват и резултатите от гласуването в изборите за народни представители, съобразно получените действителни гласове в избирателните секции в страната и чужбина.
Посочва се още, че в тези избори няма избрани независими кандидати.
Коалиция ГЕРБ-СДС е получила 530 658 действителни гласове.
Партия ДПС е получила 366 310 действителни гласове.
Коалиция "Продължаваме промяната - Демократична България" е получила 307 849 действителни гласове.
Партия "Възраждане" са получили 295 915 действителни гласове.
Коалиция "БСП за България" е получила 151 560 действителни гласове.
Партия "Има такъв народ" е получила 128 007 действителни гласове.
Партия "Величие" е получила 99 862 действителни гласове.
Ще има ли промени в цените на таксите в банките след 1 февруари
Режисьорът и част от актьорския състав на "Клошар" гости на предпремиерата в Културен дом НХК
Само 1 консерва риба тон и 3 картофа: 10 минути и имате пълна купа вкусни кюфтета на масата
Стотинките стават на скрап, режат левовете на ленти
Усложненията след грип по време на епидемията
Това, което ви се случва през февруари, ще определи останалата част от годината!
„Върнаха ми всичко до стотинка“: Ученици спасиха пенсията на възрастен мъж
От 10 години не ям след 18 ч. и никога няма да се върна към стария си живот! Ето как се трансформира тялото ми
Това е най-добрият вид чай за контрол на кръвната захар
Ако нищо не ви върви в живота, направете тези 3 неща
Азис отвърна на критиките: Глупави са тези, които не вярват, че съм се оженил
„Блокада на пътя на смъртта“: Спират движението край Телиш в памет на Сияна и всички жертви

Слава, вечна слава на Герб, пърдьон на ДПС-ту, пак пърдьон, на ИмаНямаТакъв- Народ! И най-вечи на мени!