Новият сливенски митрополит Арсений ще управлява имоти за 3 млрд.лева
Той е едва на 38 години, довереник е на Николай Пловдивски, а днес Висшият клир му довери най-имотната епархия
Сливенската митрополия е с най-много имоти от всички 13 епархии, пише в последния си брой "Капитал". Според изданието пазарната стойност на сградите и земите, управлявани от църквата в този район, струват 3 млрд.лева. Това до голяма степен обяснява и голямата битка за нов митрополит, която се разрази в последните месеци.
Припомняме, че в последните 44 години Сливенската епархия беше управлявана от Иоаникий - почтен, смирен и балансиран духовник, който до голяма степен успя да съхрани църковната собственост.
Факт е, че епархията има имоти в цяла Сливенска, Ямболска област, както и по българското Черноморие - от Бургас до турската граница.
С тях могат да се сключват всякакви сделки - от това да се продадат хиляди декари на цената на апартамент в София, до това да се строят вилни комплекси, които църквата да ползва.
Епархийският съвет (EС), цялото духовенство и миряните сякаш искаха доскорошния викарий на митрополията Йеротей Агатополски да наследи Йоаникий, но Висшият клир категорично не бе съгласен с това мнение и не само касира избора на ЕС, но за да не стават грешки директно отстрани Йеротей от изборите, след което проведе изцяло нова процедура, завършила днес с избора на Арсений - прокси на пловдивския митролип Николай. Арсений е едва на 38 години и е най-младият сред митрополите.
Мнозина считаха, че изборът му е наложен почти силово, за да се обезпечи евентуалното издигане на Николай Пловдивски до патриаршеската позиция, но никак не е изключено и целта да са имотите за милиарди в Бургаско.
Знакова верига у нас приключи с много магазини
Бившият шеф на АПИ: Парите за пътища не са изхарчени, а възложени
Рекорд в българското изкуство: Картината “Две сватби” на Златю Бояджиев, която гостува в Бургас, бе продадена за 280 000 евро
Днес до 14 ч. не си купувайте винетки!
Лошо за джоба ни! Поскъпването на горивата удари и този сектор
Напрежението в Близкия изток расте: Израел засече първа ракета, изстреляна от Йемен
Отново невинна жертва: Пиян предизвика челна катастрофа и уби друг шофьор (ВИДЕО)
Мотообществото направи нещо неочаквано, но разумно
Църквата почита първия български мъченик: Ако днес времето е ветровито и вали, пролетта ще е дъждовна
Рецепта за вкусен домашен хляб - лесно и ароматно удоволствие
Изтеглени са 91 процента от левовете, които са били в обращение в началото на 2025 г.
Отиде си музикална легенда

Останалото си е лично Ваша заблуда. Разбира се, всеки има право на своите заблуди..
Сливенска Митраполия ИМА 330.000 ДЕКАРА като половината са 1и 2 линия супер море
Даже над 3 милиарда лева са и земите и като толкова много са ОБЕКТ на НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ и за тавя за земите се "грижат "от ДС
ДС Георги Агафанов(ВГУ ДС)
ДС агент Буда бот Бойко(ПГУ ДС)
ДС Вълкан Вълканов(VI ДС)
В-у земите на БПЦ са хотелити на мут.ите от СИК,ВИС2 ,ДПС,ГЕРБ,БСП и техните ортаци от КГБ-с 400.000 имота на БГ Черноморие
СерГЕЙ Стонишев като премиер продаде 30.000 акра земи на КГБ в Камчия
А 2ма двойни ЦГ-Руски грождани зокончили в МГУ Москва (Тенчо Шиков и аверя му) са НАЙ-едрите собственици на БГ земи 2,5 милионя декяра в Северня България купени за 500 милиона лева с Финансова помощ руски денги и подкрепа на ГРУ ,КГБ Москва през фонда"Ромфарма"
Очаквайте скоро да се сключват всякакви сделки -
На свои хора ще се продадат хиляди декари на цената на апартамент в София,
И ще се строят вилни комплекси, които църквата Няма да ползва.!
Как ги сметнаха тези 3 милиарда?
Това са 30 000 имота със средна стойност 50 000 евро. Откъде ги изкараха тези цифри? Алчни хора имоти сънуват.
Бог да им прости и да ги дари с разум! Не знаят какво говорят.
Избрал си пътя на духовенството и служенето на Бог !
Поклон за този избор.
Но защо с Николай сте се вкопчили във ВЛАСТТА ?
Арсений, млад човек си на 36 години остави властта, не заставай срещу богият народ !
Народа не те иска !
Не цапай душата си !
Фанариотите и нашите гъркомани завземат Църквата ни !