×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургаското духовенство в ступор - защо извадиха Йеротей от изборния списък за сливенски митрополит


Бургаското духовенство в ступор - защо извадиха Йеротей от изборния списък за сливенски митрополит
Дядо Йеротей 10 г. беше епископ в нашата епархия и викарий на дядо Иоаникий и беше припознат от всички, сега не му дават дори шанс
22 Април 2024, Понеделник, 17:19 ч.
Автор: Флагман.БГ

От 10 имената в него стават 6 и сред тях липсват тези на епископите Йеротей Агатополски и Михаил

Светият синод излезе днес с решение, с което окастри списъка от епископи, измежду които ще се избира нов сливенски митрополит. От 10 имената в него стават 6 и сред тях липсват тези на епископите Йеротей Агатополски и Михаил. Двамата събраха най-много гласове на предишния епархийски избор в Сливен, който след това бе касиран от синода и последваха брожения, протести, писма до синода и дори гладна стачка и протест в София пред сградата на Светия синод.

 Бургаското духовенство е изпратило три писма до Светия синод, организира и бдение, с което изрази своето недоволство от промените.

Помогнете ни, някой прати провокатор срещу мнозинството в избора на Сливенски митрополит, зоват бургаските духовници

„Искахме да се преразгледат ревизиите, които трябваше да се направят.  Сега какво можем да направим и как да постъпим, явно Светият синод взема своите решения и те са правило и ние нямаме право на глас. На какво основание, каква е причината дядо Йеротей да бъде изваден от списъка. Дядо Йеротей 10 години беше епископ в нашата епархия и викарий на дядо Иоаникий, той беше припознат от нас, от миряните, институциите и от всички“, каза пред Флагман.бг един от духовниците, които излязоха в защита на епископ Йеротей.

Новият епархийски избор в Сливен с представители от всички духовни околии е насрочен за 19 май. Синодът ще реши окончателно кой ще наследи дядо Иоаникий на 26 май.

С решение от днес, 22 април, Св. синод определи следната листа на достоизбираеми епископи, кандидати за митрополитския избор в Сливенска епархия:

•             Велички епископ Сионий

•             Знеполски епископ Арсений

•             Мелнишки епископ Герасим

•             Браницки епископ Пахомий

•             Главиницки епископ Макарий

•             Велбъждски епископ Исаак.

И шестимата участваха в предишния, впоследствие касиран вот. Тогава най-голяма подкрепа получи доскорошният викарий на сливенския митрополит – епископ Йеротей. На втори тур с необходимо мнозинство бе излъчен втори кандидат – епископ Михаил. Синодът обаче касира този избор и назначи проверка на епархията.

 


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
18
Коментара
18
Коментара по темата
18.
14
23.04.2024 09:13:57
1
4
Никъде в Библията, която е Божието слово не пише такива глупости.
17.
До 14
22.04.2024 22:43:03
1
5
Смирението ми казва да не говоря от името на Бог и да разяснявам Неговите намерения (все едно само на мен ги е казал)
16.
градски
22.04.2024 21:49:06
0
9
От както шиши и ментата влязоха в църквата да кадруват ..... ще се появат кирчовци и кокорчовци в расо
15.
Пантеист
22.04.2024 21:41:55
4
2
отдавна хората вярват в Пантеизма въпреки че са родени насред разни секти :)
14.
Православен
22.04.2024 20:45:30
6
4
Ако сте вярващи то тогава, смирението и вярата трябва да са ни на първо място !
Тук демокрацията, няма дума.
Гласа на митрополит не е равен на мирянин.
Защото Бог, така е устроил света.
Радвайте се и се развивайте във Вярата си !
13.
Професорът
22.04.2024 19:56:02
1
7
Герб да назначат светия синод за предизборен щаб на партията си или бфс така се правят избори в България всичко е нагласено. Младите куфара и към терминала!
12.
Дон Клеменца
22.04.2024 19:52:51
1
0
Искам Герасим или Исаак да сложа в Сливен. Някой да възразява?
11.
Киприiан Кiевски
22.04.2024 19:49:30
0
16
Йероней е тих и скромен свещеник може да е учил в МОСКВА но е ДАЛЕЧ от ДСарски ченгеджийски КГБ мурафети
Сливендко Митрополая е ЕДРА много ЕДРА финансова хапка с тлъста"мазнинка"от 106 МИЛИОНА лева сух кеш ( Мазнинка както казва БОЙКО на парата )
Едно е да имаш имоти в Драгалевци София ДРУГО е да ИМАШ земи на 5 метра от МОРЕНЦЕТО в Царево,Росенец и к-кс "Елените"
10.
Е на тва е!
22.04.2024 19:47:12
2
10
Сегашното поколение българи са атеисти. Това се дължи на комунистическият режим който отрича вярата в Бог, забрани на членовете на БКП и техните семейства да посещават храмовете а другото население бе следено и не му се даваха никакви перспективи в живота. Ръкоположените през този период свещеници в огромната си част са агенти на ДС. Повечето ако не и всички са специализирали в московската семинария а не във Вселенската. Освен това избора на митрополит за съответната епархия би трябвало да се избира от миряните в тази епархия.
9.
Андрей z
22.04.2024 19:27:37
0
8
По морето повечето свещеници са от вътрешността на страната в най хубавите храмове защо ли и това е от много години може би заради Бургаска Митрополия!
8.
Пусть всегда будет Солнце
22.04.2024 19:20:16
1
11
ЩЕ назначат този с НАЙ-дългото КГБ-ДС досие и този който кажат Бойко и Стоан Денчев от Библиотекарския У-т
7.
Архимандрит
22.04.2024 19:11:42
6
11
Изродите от синода бързат да назначат верна на Москва копейка. Това е цялата драма.
6.
Сеир
22.04.2024 18:14:12
19
7
Какво всички се правят на онодени и се чудят какво става и защо старците от Синода обърнаха палачинката!
Защото е страшна смраД в сперхията от безстопанственост и лошо управление именно от Йеротей. Постъпили са доказателства, писмени за неглижирането на значителни активи, което е ощетило Църквата с милиони.
Е, как няма да го извадят от кандидатите?
И защо всички свещенници се правят на моми, че не знаят?
5.
Време е за БУРГАСКА ЕПАРХИЯ !
22.04.2024 18:05:06
5
22
Крайно време е да се създаде БУРГАСКА ЕПАРХИЯ и да я ръководят божи служители бургазлии. През 1992г. тогавашният кмет Проданов и 33-мата съветници на СДС бяха започнали този процес, но ДС служители в расо дадоха яко отпор и дори низвергнаха отец Борис Беров щото гласувал "За" като общински съветник.
4.
Елементарно
22.04.2024 17:55:30
3
27
Елементарно, извадили са го, защото не им е удобен и вероятно не желае да им играе по свирката.
3.
ЧИЧО
22.04.2024 17:26:01
5
7
Алчните попови взимат наемите и си гледат кефа.Дърти педе....сти.
2.
иван
22.04.2024 17:15:09
2
26
Каквато ние държавата, такава ние и църквата!!!
1.
292
22.04.2024 16:56:30
5
21
То и аз съм в "ступор" /ако това според автора е синоним на "изумен"/. Защото през Велики пости, в имота на православния храм Свети Иван Рилски в Бургас, на десет метра от олтара, продават печени пилета, пици и дюнери. Нищо против мюсюлманската религия на продавачите, ама са направили района на кочина. Пък уж тяхната религия недолюбва свинете.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Село като малък град: Айдемир има 5000 жители, заводи, ферибот и собствена индустриална зона На няколко километра от Силистра животът не се върти само около земеделието - международен производител държи над 220 работни места, край Дунав работи ферибот, а под земята се изграждат десетки километри нова ВиК мрежа Пиян зад волана? Шофьор на БМВ с транзитни номера помете ограда в поморийското село Горица Пиян зад волана? Шофьор на БМВ с транзитни номера помете ограда в поморийското село Горица Колата разбила зид и се озовала в частен имот, по чудо няма пострадали - читател на Флагман.бг твърди, че водачът е от Оризаре и бил употребил алкохол Извънредно! Кола помете оградите на бул. „Янко Комитов“ в Бургас, полиция е на място Извънредно! Кола помете оградите на бул. „Янко Комитов“ в Бургас, полиция е на място Инцидентът е в района на бившия завод „Хемус“, автомобилът е напуснал платното и е съборил няколко секции от металната предпазна ограда Ева от „Тоника“ 12 години без Гого: Не казвам „беше“ - за мен той съществува Ева от „Тоника“ 12 години без Гого: Не казвам „беше“ - за мен той съществува На 6 август Георги Найденов щеше да навърши 77 години, а жената до него повече от четири десетилетия още не може да слуша песните им без болка Звездите на поп-фолка събраха феновете на Морска гара Бургас за двудневния MAX FEST (ВИДЕО) Звездите на поп-фолка събраха феновете на Морска гара Бургас за двудневния MAX FEST (ВИДЕО) Организаторите на двудневния фестивал, част от мащабния Boom Summer Fest, бяха подготвили впечатляваща сцена с професионално озвучаване и светлинни ефекти, които допълнително допринесоха за страхотното изживяване на всички посетители Арестуваха каналджия след бясна гонка до стадион „Черноморец“ в Бургас Арестуваха каналджия след бясна гонка до стадион „Черноморец“ в Бургас Бежанците са се разбягали в спортния комплекс и в кв. Акациите, издирват ги Опаковката същата, продуктът по-малко: Търговците местят поскъпването в грамажа Опаковката същата, продуктът по-малко: Търговците местят поскъпването в грамажа Шринкфлацията остава един от най-трудно забележимите начини за оскъпяване, а експертът Андрей Велчев съветва да гледаме цената за килограм и литър, не само големия етикет Трети бургаски прокурор влиза в битката за ВСС - номинираха Йовита Григорова Трети бургаски прокурор влиза в битката за ВСС - номинираха Йовита Григорова Зам.-апелативният прокурор се включва след Благовест Вангелов и Дарин Христов в надпреварата за четирите места от професионалната квота Евровизия може да промени Бургас далеч след 2027 г.: Туризмът иска повече полети, по-добри пътища и нов образ на България Евровизия може да промени Бургас далеч след 2027 г.: Туризмът иска повече полети, по-добри пътища и нов образ на България Националният борд по туризъм настоява конкурсът да отключи отлагани инвестиции и да превърне Южното Черноморие в целогодишна международна дестинация Поморие се готви за топ парти на пристанището - новата фестивална зона на града Поморие се готви за топ парти на пристанището - новата фестивална зона на града Баровете са заредени, VIP сепаретата чакат първите гости, а морето и залезът ще бъдат естественият декор на двудневния купон
Дунав падна до рекордните -126 см при Русе, АЕЦ „Козлодуй“ вече свали мощността на Пети блок Дунав падна до рекордните -126 см при Русе, АЕЦ „Козлодуй“ вече свали мощността на Пети блок За първи път в 52-годишната история на централата се стигна до разтоварване заради маловодието, а при нов спад не е изключено допълнително ограничаване Победителят в Hells Kitchen Денисиньо предизвика фурор в La Ferme в бургаския Central park Победителят в Hells Kitchen Денисиньо предизвика фурор в La Ferme в бургаския Central park Бразилски крокет от бавно готвен телешки джолан, „Стек домат“, карпачо, великолепен Уелингтън и тропически финал превърнаха вечерта в Central Park Бургас в истинско кулинарно шоу Тази секси мацка е правнучка на Тодор Живков Тази секси мацка е правнучка на Тодор Живков Катерина е била заобиколена от група приятели, с които са се придвижвали с наети кабриолети Тръмп обяви Ормуз за американска територия: След думите идва икономически удар срещу Иран Тръмп обяви Ормуз за американска територия: След думите идва икономически удар срещу Иран Президентът на САЩ вече публикува и карта на протока като нова американска територия, а в понеделник Вашингтон готви санкции, които могат да ударят и Китай Край на фиктивните граждански договори: НАП ще гледа кой реално работи като служител Край на фиктивните граждански договори: НАП ще гледа кой реално работи като служител Правителството готви ясни критерии за прикрития труд, а промяната ще удари фирмите, които пестят данъци и осигуровки чрез договори за услуга Рекорд на Капитан Андреево: 5300 коли влязоха от Турция за 24 часа, потокът се усилва Рекорд на Капитан Андреево: 5300 коли влязоха от Турция за 24 часа, потокът се усилва Десет трасета работят на пълен капацитет, командировани са допълнителни гранични полицаи, а през почивните дни се очакват още повече автомобили Руският Ил-76 не е летял към Безмер, твърди транспортният министър Руският Ил-76 не е летял към Безмер, твърди транспортният министър Според министъра публичните приложения са показали компрометирана картина, докато официалният въздушен контрол не е отчел отклонение МОН решава до дни: Учениците тръгват на 14 или 15 септември МОН решава до дни: Учениците тръгват на 14 или 15 септември Проф. Георги Вълчев обяви и сериозна промяна във финансирането на училищата, след като сегашният модел създава натиск всяко дете да бъде задържано в системата Антидрон чадър над Драгалевци? Експерт посочи защо мощният GPS заглушител е бил включен Антидрон чадър над Драгалевци? Експерт посочи защо мощният GPS заглушител е бил включен Доц. Милен Иванов смята, че техниката е пазела хора от евентуална атака с дрон, а смущенията при летището и самолетите са били страничен ефект Хари се връща във Великобритания, но най-трудната среща остава тази с Уилям Хари се връща във Великобритания, но най-трудната среща остава тази с Уилям Шест години след раздялата на двамата братя Атлантикът вече няма да стои между тях, но недоверието, публичните обвинения и старите рани не изчезват с един адрес
Бойко Борисов Бойко Борисов Всички сме хора, всички правим грешки, важното е да не са фатални. Виц на деня Виц на деня Приятели си говорят:
- Моята приятелка е като мобилен телефон.
- В смисъл, че е малка ли?
- Не, в смисъл, че като свърша парите не ми говори.
Виц на деня Виц на деня - Какво е търговия с влияние?
- Когато барманът вижда, че си под влияние на алкохола, но продължава да ти сипва!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Приятелството може да завърши с любов, любовта с приятелство — никога.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори