×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Украйна може да фалира следващата година


Украйна може да фалира следващата година
В Украйна е планиран бюджетен дефицит от 43,9 милиарда долара за 2024 г
02 Април 2024, Вторник, 19:20 ч.
Автор: Флагман.бг

Информацията е на руска информационна агенция и може да се поставя под съмнения, но действително финансовото състояние на нападната страна е лошо

Украйна може да бъде изправена пред фалит още през 2025 г., ако западните страни откажат да отпишат дълговете й, включително тези на частните й компании. Източник от Световната банка каза за руската информационна агенция в петък, коментирайки отпускането на заем от 1,5 милиарда долара на Киев чрез тази международна финансова организация.

"В самия проектен документ открито се говори за катастрофалното състояние на публичните финанси на Украйна поради икономическия спад и намаляването на чуждестранната помощ. Ако през 2025 г. западните кредитори откажат да отпишат дълговете на Киев, включително дълговете на частни компании и банки, страната може да пред фалит“, подчерта източникът.

Според него „като цяло ръководството на Световната банка признава изключително високите рискове от сътрудничеството с Украйна, следователно в тази операция, както и в предишните, банката не предоставя собствени средства - за разлика от Международния валутен фонд, и отново се възползва от гаранции от донори – Япония и Великобритания“, пише Труд.

Както съобщи по-рано премиерът на Украйна Денис Шмигал , Киев получи $1,5 милиарда от Световната банка като част от заем за политика за развитие.Според информацията, предоставена от Шмигал, тези средства ще покрият бюджетните разходи за социални и хуманитарни нужди и реконструкция.

Украинският министър на финансите Сергей Марченко и посланикът на САЩ в Киев Бриджит Бринк подписаха на 29 март двустранно споразумение за отлагане на плащанията по държавния дълг. Според Марченко подписването на това споразумение ще намали дълговата тежест върху държавния бюджет и ще насочи средствата, предназначени за погасяване и обслужване на дълговите задължения, към нуждите на социалната и хуманитарната сфера.

В Украйна е планиран бюджетен дефицит от 43,9 милиарда долара за 2024 г. Властите очакват да покрият по-голямата част от него със западна помощ. Марченко заяви, че бюджетът се нуждае от 3 милиарда долара приходи от партньори всеки месец. Въпреки това, забавянето на договарянето на програми за помощ за Украйна в ЕС и САЩ през първите месеци на годината доведе до факта, че Киев получи само $1,2 милиарда от партньори през януари и февруари.Както Марченко призна, само една четвърт от западните финансовата помощ, получена през 2023 г., е предоставена под формата на безвъзмездни средства, тоест безвъзмездно. Според последните данни на Министерството на финансите в края на 2023 г. държавният дълг на Украйна е достигнал 80% от БВП


В категории: Войната в Украйна


Емел МАХМУД Военен конвой пътува към Бургас (ВИДЕО Военен конвой пътува към Бургас (ВИДЕО 01/08/2025, Петък 16:50 8
20
Коментара по темата
20.
ХХ
03.04.2024 08:45:05
3
10
След два месеца у нас 80 те % про'с'таци ПАК ЩЕ гласуват за ЕС, НАТО и да плащат за Украйна. И ПАК ще реват във форума как друг ги е излъгал.
Не само да плащат, а и мобилизация заслужават тези неграмотни, некадърни и мързеливи про'с'таци!
19.
Свободата ,Санчо
03.04.2024 08:18:31
10
4
Нека първо да наричат руZката бльяд обратно в козината, после ще се оправят. Украинците са корав народ.
18.
!
02.04.2024 22:36:11
1
16
Те "поне" са във война! Ние без такава ще фалираме!
17.
ХХ
02.04.2024 21:49:37
17
7
И лайното си ще продам, но ще помагам на Украйна.
16.
ТБС
02.04.2024 21:40:59
7
23
Тя Усраина е фалирала, но вероятно ще ни го кажете следващата година.
15.
Нека да фалира
02.04.2024 21:27:29
12
15
Само ГЛАД и БОЙ, още Сталин го е знаел навремето. Дори и да им плащаме масрафа, инфраструктурата им ще бъде в руини, а гнусният им "народ" ще напълни цялата територия с гробища до хоризонта. Всичко е ок!
14.
?
02.04.2024 21:22:39
2
9
И ние с тях :)
13.
Чужди СМИ
02.04.2024 21:22:04
7
9
"Как електрическата война преначертава картата на Украйна, в черно"
https://cutt.ly/rw8y8BPZ
"Прокси войната на НАТО срещу Русия винаги е била в същността си тероризъм"
https://cutt.ly/Kw8y5EyF
Между другото, до 1 април Украйна трябваше по конституция да обяви избори за президент, срокът на президенството на Зеленски е до 21 май, но след отказа му да направи нови избори, той е нелегитимен президент от вчера.
Няма Украйна вече, а след "Крокус", Украйна е доказано ТЕРОРИСТИЧНА ДЪРЖАВА.
12.
Простакрусофилистия
02.04.2024 21:01:10
17
9
Убърках съ вечи. ЕС и Сащ фалираха, натовците загинаха милиони и затуй се утепаха от мобилизации, призиви, ЧВКата. И тас Украйна отдавна не съществува, пък къде потъва тази велика пидирузка армия?
Сетих съ! Руцката армия превзема Юпитер, щот Украйна не съществува.
https://youtu.be/f7gPfbiAkvk?si=SI51xy3dcsB0uFUy
И таз руцка атака под Авдееевка Тоненькое.. Чи два дена руцките военкори пак ориваха да ривът чи мноо люлей.
И туй укродронче дебелаче къде удари днеска, този завод за дронове, чак в Татарстан на 1200 км в руска територия.
https://youtu.be/tlLLoPU7fN8?si=Q0Dtf-TBdh3Oqbza
Тва е без да съществува Украйна, пък ако съществуваше, напрау низнам.
11.
БРАВО ХРАБРА УКРАЙНА
02.04.2024 20:49:34
25
12
путлер подлоги марш на фронта джудже иска дебили да наторява Украйна
10.
путлер капут
02.04.2024 20:44:53
15
7
Журналист Колби Бэдуор сообщил, что Эстония проинформировала союзников, что нашла несколько крупных партий артиллерийских боеприпасов, которые можно закупить для Украины у третьих стран Общая сумма контрактов оценивается в 2-3 миллиарда евро, на основании этого Бэдуор делает вывод, что речь идет о 0,8-1,2 миллионах снарядов Среди снарядов указаны 122-миллиметровые артиллерийские и реактивные для РСЗО "Град", а также 152- и 155-миллиметровые
@yigal_levin ТЕЛЕГРАМ
9.
БРАВО ХРАБРА УКРАЙНА
02.04.2024 20:43:48
26
12
хахаа руски опорки 53 Държави дават всичко необходимо докато кочина се срине
8.
Дааааа
02.04.2024 20:24:43
8
23
А България фалира още преси 30 години.
7.
!!!!!!!!!!!!
02.04.2024 20:23:46
13
35
Не Усрайна, ЕС вече фалира, САЩ също бе мисирки прости. А Усрайна ще изчезне нацяло. Шибания ви капитализъм фалира навсякъде по света. Единствено Русия се държи все още, благодарение на ресурсите си. Китай е следващия балон
6.
Не че може
02.04.2024 20:18:53
11
35
А ЩЕ фалира.Време е.Укрите се оказаха най-долните славяни ,отвратителни и гадни хора.
5.
Sad story teller
02.04.2024 20:12:41
10
15
Украйна е във война. Не знам кой очаква икономически разцвет в държава, на чиято територия се води война.
Русия обяви дефолт още през юни 2022-ра.
4.
Няма проблем
02.04.2024 20:05:40
3
32
Ако трябва Запада ще напечата пари и пак ще даде на Украйна !
От там накъде ще изтекат е друг , очевидно маловажен въпрос!
3.
Стоян
02.04.2024 19:55:59
7
21
Лайняната да събира финансовите министри за спасяване фалита на укрите.
2.
ХХ
02.04.2024 19:36:46
5
29
Урсулата каза, че ще плащаме, колкото е необходимо!
1.
XX
02.04.2024 19:35:42
29
16
Няма да фалира, това са руски хибридки!
У нас 85% гласуват на избори за ЕС, НАТО и да плащат за Украйна.
Факт!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Живеят ли децата в СПИ "Христо Ботев" като в дом на ужасите? МОН се разграничи категорично от позицията на омбудсмана Живеят ли децата в СПИ "Христо Ботев" като в дом на ужасите? МОН се разграничи категорично от позицията на омбудсмана "Снимките (с мизерни условия) отразяват моментно състояние на част от сградата, която не се използва", уточняват от министерството Открийте разликите - от БДЖ показаха вагон преди и след пътуване (СНИМКИ) Открийте разликите - от БДЖ показаха вагон преди и след пътуване (СНИМКИ) "Състоянието, в което често се оставят влаковете противоречи на всякакви норми на обществен ред", считат от националния жп превозвач Скандал в затвора, хванаха лекар с голямо количество „Ривотрил“ и „Ксанакс“ Скандал в затвора, хванаха лекар с голямо количество „Ривотрил“ и „Ксанакс“ При извънредна проверка, разпоредена от министъра на правосъдието, са открити психотропни лекарства без документи „Солени ветрове“ започват, откриват бардфестивала в Бургас (НА ЖИВО) „Солени ветрове“ започват, откриват бардфестивала в Бургас (НА ЖИВО) Флагман.БГ ще ви направи съпричастни с най-любопитните моменти от Летните празници на изпятата поезия Иванчева: Йотова си направи ПР с моето освобождаване, вицепрезидентът: Няма ненаказано добро! Иванчева: Йотова си направи ПР с моето освобождаване, вицепрезидентът: Няма ненаказано добро! Йотова бе категорична, че президентската институция не оправдава никого, а помилването не е юридическа присъда, а акт на човечност Шофьор повози 4-годишно дете на люка на джипа си край Първо Районно (СНИМКА) Шофьор повози 4-годишно дете на люка на джипа си край Първо Районно (СНИМКА) Автомобилът на снимката е с пазарджишка регистрация Призрачна къща загрозява ул. „Кирил и Методий“ - огледалото на културната амбиция на Бургас Призрачна къща загрозява ул. „Кирил и Методий“ - огледалото на културната амбиция на Бургас А тази улица заслужава да бъде цялостна, да няма по нея кътче, което отблъсква, плаши и срамува Откриха граната в жилищен блок, евакуираха цял вход Откриха граната в жилищен блок, евакуираха цял вход Взривното устройство е открито при разчистване на наследствен апартамент Диана Мицканова – Лазарова е новото попълнение на Окръжния съд в Бургас Диана Мицканова – Лазарова е новото попълнение на Окръжния съд в Бургас От 28.07.2022 г. до 31.07.2025 г. е била прокурор в Окръжна прокуратура – Плевен. Президентът трябва да излезе с партия, ако го направи - ГЕРБ няма да имат никакъв шанс Президентът трябва да излезе с партия, ако го направи - ГЕРБ няма да имат никакъв шанс Само с харизма няма как да се събори моделът "Борисов–Пеевски", трябва концептуална промяна в РИК-ове, СИК-ове и в Информационно обслужване
Путин отговори на ултиматума на Тръмп с намек за „Орешник“ Путин отговори на ултиматума на Тръмп с намек за „Орешник“ Ако Киев не е готов за преговори, Москва ще чака, каза той В зоопарк разстреляха 12 здрави маймуни и дадоха труповете за храна на хищници В зоопарк разстреляха 12 здрави маймуни и дадоха труповете за храна на хищници Драма в Германия Синът на Уейн Рууни: Татко, спри да идваш на мачовете ми Синът на Уейн Рууни: Татко, спри да идваш на мачовете ми Кай е сред най-перспективните футболисти в школата на Манчестър Юнайтед Дъщерята на Майкъл Джексън развали годежа си и не скри сълзите в очите Дъщерята на Майкъл Джексън развали годежа си и не скри сълзите в очите Парис е много наранена емоционално Джъстин Тимбърлейк е диагностициран с лаймска болест Джъстин Тимбърлейк е диагностициран с лаймска болест Наскоро Тимбърлейк отнесе доста недоволство и иронични коментари заради изпълнение на фестивал в Румъния, на което кара публиката да пее вместо него Майката на 3-г. дете, намерено мъртво на плажа в Атина, го изхвърлила в морето. Арестуваха я Майката на 3-г. дете, намерено мъртво на плажа в Атина, го изхвърлила в морето. Арестуваха я Съдебният патолог е установил множество удари по тялото на детето В тази държава минималната заплата е над 1 000 евро месечно В тази държава минималната заплата е над 1 000 евро месечно България остава в дъното на списъка с минимална заплата от 551 евро на месец Написа хаплив коментар за Димо Алексиев, Ралица Паскалева го "захапа" Написа хаплив коментар за Димо Алексиев, Ралица Паскалева го "захапа" Телевизионният водещ Митко Павлов отговори с ироничен коментар, в типичния си хаплив стил, като напомни, че човек трябва да понесе отговорност за действията си, особено ако е рецидивист Куршум отне най-важните мъже в живота на черната вдовица Куршум отне най-важните мъже в живота на черната вдовица Първите двама са публично убити, а Славков се самоуби миналата седмица Бивш министър разкри как Тръмп изнудва Путин, надява се Украйна да се възползва Бивш министър разкри как Тръмп изнудва Путин, надява се Украйна да се възползва Той обаче не смята позицията на американския президент за проукраинска
Велислава ДЕЛЧЕВА, новият омбудсман: Велислава ДЕЛЧЕВА, новият омбудсман: Виц на деня Виц на деня - Какъв е некадърният доктор?
- Този, който сам си купува уискито...
Виц на деня Виц на деня Мъжът пие едно, две, три, па забрави.
Жената пие едно, две, три, па като се сети...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жената е като дявола. Няма да ти даде тялото си, докато не ти вземе душата!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори