×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Христо Иванов преди последния кръг от преговори: Към момента няма съгласие за кабинет


Христо Иванов преди последния кръг от преговори: Към момента няма съгласие за кабинет
Няма новини. Днес се надявам всички да сме реалисти, каза съпредседателят на "Демократична България"
Тема в развитие
Мария Габриел обслужи мафията, Пеевски и Борисов взривиха всичко, обявиха от ПП-ДБ ГЕРБ отстъпили две министерства на ПП-ДБ, за да има правителство Пеевски побърза да подкрепи проектокабинета „Габриел“, от ПП-ДБ засега са против Кой ще е eвентуалният ни нов депутат от ГЕРБ – нахъсан бизнесмен от Несебър или най-успешният здравен мениджър в Бургас ПП-ДБ може да не подкрепят проектокабинета „Габриел“ Мария Габриел изненадващо предложи състав на правителство ГЕРБ: Преговорите приключиха, Габриел отива при президента в 16,00 ч. Христо Иванов преди последния кръг от преговори: Към момента няма съгласие за кабинет Борисов атакува ПП-ДБ пред съпартийци и поп в София, те обявиха „готови сме за избори“ ГЕРБ и ПП-ДБ още не са се разбрали, дадоха си нов срок - 24 часа ПП-ДБ готови да дадат 7 министерства на ГЕРБ, за да продължат заедно ГЕРБ обявиха на извънреден брифинг, че преговорите са провал, отиваме на избори
виж още
скрий
19 Март 2024, Вторник, 10:49 ч.
Автор: Флагман.бг

Кой ще отстъпи за Тагарев, е загадката

Малко преди 10 часа започна последният кръг от преговори между ГЕРБ-СДС и ППДБ в опит за съставяне на коалиционно управление. Към 9 часа тази сутрин само един от съпредседателите на "Демократична България" Христо Иванов бе пристигнал в парламента за преговорите за съставяне на кабинет между двете основни политически сили ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ. Няма никакви новини. Обсъждаме всичко, в момента нищо не мога да съобщя. Надявам се да продължат обсъжданията, но към момента нищо не можем да съобщим. Надявам се днес да сме реалисти", бе лаконичен пред журналисти той.

От думите му стана ясно, че на срещата снощи, продължила до 21 часа, не е постигнато съгласие. След него пристигна Делян Добрев от ГЕРБ, който не е част от преговорния екип, но сподели, че не е оптимист да се намери решение и да не се отива на избори. Добрев коментира спора за министъра на отбраната Тодор Тагарев дали запази поста си, но по думите му "не си заслужава заради министъра да не се стигне до разбирателство".

Въпросът ще има ли правителство все още няма отговор - ясно е само, че на този етап няма разбирателство за министерските постове в евентуален кабинет. Днес в 12 часа се очаква Мария Габриел да отиде с мандата при президента Румен Радев. Това е поставеният последен срок от ГЕРБ за преговори за съставяне на правителство.

Както вече Епицентър. бг писа ябълката на раздора са няколко министри в предложения от Габриел кабинет, като най-конфликтната точка е Тодор Тагарев като военен министър. До 12 часа днес трябва да бъдат финализирани преговорите между двете коалиции. Няма отговор от президентсвото дали държавният глава ще е в състояние да приеме в 12.00 часа Мария Габриел, както самата тя съобщи вчера.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
12
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Близо 1900 българи се завърнаха от чужбина Близо 1900 българи се завърнаха от чужбина 19/06/2026, Петък 11:40 0
Тервел ИЛИЕВ Ясен е първият 1/16-финалист на Мондиала Ясен е първият 1/16-финалист на Мондиала 19/06/2026, Петък 07:58 0
12
Коментара по темата
12.
Diana
20.03.2024 13:40:19
0
0
христо иванов добре се наигра
11.
Време е
19.03.2024 12:34:24
2
5
Ристьо , фащай лодката и отивай да пиеш кафенце при Доган !
Там ще кажат какво да правите !
10.
Айде
19.03.2024 12:05:42
2
8
Всички вън! Бойковци, Кирчовци, Пинокиовци, Копейки, Дългучи и Корнели.
Радев също вън! Идват нови времена
9.
До 8
19.03.2024 11:56:38
3
2
Какъв е съвместния контрол на ППДБ, когато ГЕРБ иска военния, външния и премиера да са техни? Че те ГЕРБ и ДПС и малкото ДПС (ИТН) имат 120 човека и дори парламента не може да ги спре да си правят какво решат.
8.
До 5
19.03.2024 11:37:11
5
11
Това може да се случи ако герб управляват сами Не забравяй че управлението е съвместно Има съвместен контрол Нищо не може да направи министър на герб Без съгласие от ПП ДБ и обратното. Заради тагарев да се ходи на никого не нужни избори Си е чиста глупост нищо повече.
7.
S
19.03.2024 11:33:21
6
15
Всеки който е гласвувал за ристио да му изсъхнат гениталите.
6.
До 5
19.03.2024 11:30:50
2
5
Благодаря за добрия анализ !
5.
До 4
19.03.2024 11:27:22
5
14
В друга статия един пич обясни много подробно защо ГЕРБ и ДПС искат да сменят Тагарев на всяка цена и то от МЕСЕЦИ. Причината е и същата, поради която ГЕРБ се дърпат не от кабинет, а от споразумение, в което е описано изчистването на агенции и служби от съмнителни за съюзниците ни субекти. Има общо и с това, че като кацне модерен самолет на някоя съюзническа страна на наше летище, веднага арестуват няколко военни наши дето слухтят около пистата. С военен министър на ГЕРБ и ДПС е на кантар дали не е по-добре да няма кабинет въобще. Реално се връщаме на кота 0, където никой няма доверие на БГ в област сигурност.
4.
Някой
19.03.2024 11:20:08
8
4
Ама от тагарев ПП ДБ веднъж се отказаха без проблемно По настояване на бсп .Въпреки че тогава ситуацията беше съвсем друга. Ще е голяма тъпанарщина да се откажат от постигнатото до сега Да се откажат от възможноста да завършат реформите А за това имат вече и споразумение с герб...Заради тагарев??? В това Тагарев или държавата няма никаква логика
3.
Факт
19.03.2024 11:18:18
2
19
ГЕРБ искали нови избори, щото не им се поема отговорност да управляват сега. Искат на нови избори да правят не-коалиция с ДПС и БКП явно. Колко години още ще позволяваме на тая шайка да държи България в безизходица? По 100милиона за избори до дупка, за да угодим на Борисов да стане лидера на партията с най-много победи без да управлява в историята на света?
2.
Шиши Магнитски
19.03.2024 11:00:03
11
23
Ицко, ела да седнеш в скута ми. Направил съм ти мазно турско кафе. Знам, че го обичаш!
1.
Хахаха
19.03.2024 10:56:23
12
13
Някой вярва ли на Пинокио
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Близо 1900 българи се завърнаха от чужбина Близо 1900 българи се завърнаха от чужбина Социалното министерство отчете над 463 000 евро изплатени финансови стимули за емигранти, избрали да живеят и работят в родината Първо във Флагман.бг: ОДМВР-Бургас остана без зам.-директор, върнаха Денислав Киров в затвора Първо във Флагман.бг: ОДМВР-Бургас остана без зам.-директор, върнаха Денислав Киров в затвора Очаква се цялото ръководство на ОДМВР-Бургас да бъде сменено Скейт паркът в бургаския жк „Меден рудник“ вече добива силует, зоната ще събира няколко градски спорта Скейт паркът в бургаския жк „Меден рудник“ вече добива силует, зоната ще събира няколко градски спорта Новата спортна зона ще е на три нива и ще прелива в пъмп трак за ролкови спортове "Щастливи дати” за сватба, които обаче обещават бърз развод или труден брак "Щастливи дати” за сватба, които обаче обещават бърз развод или труден брак Близо двеста двойки ще се врекат във вечна любов само в големите градове Благотворителният "Мач на Надеждата" в Бургас събра 348 447 евро Благотворителният "Мач на Надеждата" в Бургас събра 348 447 евро Средствата ще бъдат насочени в подкрепа на десетки хора в България, които водят своята битка с онкологични заболявания Автокъща ужили десетки купувачи от страната с близо 200 000 евро за внос на коли от Германия Автокъща ужили десетки купувачи от страната с близо 200 000 евро за внос на коли от Германия Потърпевши граждани настояват за незабавно обединяване на жалбите в общо разследване срещу фирмата посредник „Щатен Диарбекир“ в МВР: 50 души прибират до 4300 евро генералска заплата, без да вършат нищо! „Щатен Диарбекир“ в МВР: 50 души прибират до 4300 евро генералска заплата, без да вършат нищо! Всеки, който е излязъл, както се казва от употреба, отива там, получава генералска заплата и нищо не работи, обясни бивш вътрешен министър Да оставиш трайна следа за поколенията - Руси Куртлаков представи юбилейната си изложба Да оставиш трайна следа за поколенията - Руси Куртлаков представи юбилейната си изложба Горд съм, че управлявам Бургас във времето, в което г-н Куртлаков твори, каза кметът Димитър Николов Социолог: Бургас е любимо старозагорско пристанище Социолог: Бургас е любимо старозагорско пристанище Хващайте влака и отивайте в прочутия ни морски курорт, съветва той Радев казва „Не” на санкциите срещу Русия, брани рафинерията в Бургас и патриарх Кирил Радев казва „Не” на санкциите срещу Русия, брани рафинерията в Бургас и патриарх Кирил Българското правителство е в готовност да поиска изрично изключение (дерогация) от санкциите, ако те застрашат нормалното оперативно функциониране на нефтозавода
Кметът Коцев на ход: Багерите се насочват към незаконния град Кметът Коцев на ход: Багерите се насочват към незаконния град Какво ще се случи, ако държавата бъде осъдена? Как се стигна до ужасяващата катастрофа с 5 деца Как се стигна до ужасяващата катастрофа с 5 деца "Нужни са контрол, възпитание, обучение от семейството и в училищата", категоричен е експерт в автомобилизма Ясен е първият 1/16-финалист на Мондиала Ясен е първият 1/16-финалист на Мондиала Канада и Швейцария също са с комфортни точки в групите Зеленски с интересно предложение към Радев в Брюксел Зеленски с интересно предложение към Радев в Брюксел Енергийната сигурност е акцент на разговора между лидерите Дневен хороскоп за 19 юни 2026: Успех за Девата, да разчита на интуицията си Дневен хороскоп за 19 юни 2026: Успех за Девата, да разчита на интуицията си Ден на важни решения, силни прозрения и нови възможности в любовта, работата и личното развитие за всички зодии Любовни драми заради „танца“ на Луната и Венера, жените да се пазят Любовни драми заради „танца“ на Луната и Венера, жените да се пазят Това мощно космическо въздействие ще продължи още няколко дни Тръмп сключи историческа сделка с Иран, но Израел бламира мира Тръмп сключи историческа сделка с Иран, но Израел бламира мира Президентът на САЩ и Пезешкиан свалиха цената на петрола, но Пентагонът плаши с „желязна блокада“ Защо Меси се разплака, след като отбеляза първия си гол Защо Меси се разплака, след като отбеляза първия си гол Звездата на Аржентина преминава през труден период извън терена Възпитаник на Софийския университет е напът да спечели президентския пост в Колумбия Възпитаник на Софийския университет е напът да спечели президентския пост в Колумбия Левият кандидат Иван Сепеда, завършил философия в столицата ни Майорка се превръща във фурна Майорка се превръща във фурна Цяла Испания се готви за изключително горещо лято през 2026
Костадин КОСТАДИНОВ, политик Костадин КОСТАДИНОВ, политик Ивайло Мирчев да подаде оставка и да се прибере в родното си село Крушари, за да започне да се занимава с нещо по-полезно, например, да гледа овце. Виц на деня Виц на деня Мъж заминава командирпвка:
- Защо плачеш, скъпа? Нали не заминавам за десет години, а само за един месец.
- Знам те тебе! Казваш за месец, а ще се върнеш след три дни.
Виц на деня Виц на деня - Какво трябва да направи човек, когато види малко зелено човече?
Радиото отговаря:
- Да пресече улицата...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Умната жена винаги ще позволи на мъжа си да отиде за риба, а мъдрата ще позволи да отидат с него и децата.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори