Американски кораби се притекли на помощ на поразен от ракета контейнеровоз в Червено море
Докато са се намесвали, по тях са били изстреляни две противокорабни ракети от контролирани от йеменските бунтовници хути райони
Контейнеровозът "Мерск Хангчжоу", плаващ в южната част на Червено море, е подал сигнал, че е бил ударен от ракета, се съобщава в пост в "Екс" на американското Централно командване, цитирано от БТА.
Корабът, който е собственост на датската компания "Мерск" и който плава под флага на Сингапур, е поискал помощ и два американски кораба в Червено море - "Грейвли" и "Лабун" са откликнали на призива. Докато те са се намесвали, по тях са били изстреляни две противокорабни ракети от контролирани от йеменските бунтовници хути райони на Йемен. Ракетите са били свалени от единия от двата американски кораба.
А атакуваният от хутите търговски плавателен съд не е изваден от строя, може да продължи плаването си и на борда му няма пострадали хора.
Това е 23-ата незаконна атака на хутите срещу международното корабоплаване от 19 ноември досега, се казва в поста на Централното командване.
По-рано британската агенция за морски търговски операции съобщи за инцидент с кораб в Червено море, на 50 мили от град Ходейда в Йемен, припомня Ройтерс.
Влошаване на времето, в планините ще превали сняг
Дневен хороскоп за 18 март 2026: Водолеят се радва на успех, Козирогът да внимава
Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей
Как да намалим стреса
Домашна питка с масло: Тайната й
Средиземноморска диета: Ползите за здравето и защо е сред най-препоръчваните режими
Тризначки нахълтват с гръм и трясък в "Ергенът"?
Шоколадов сладкиш без много усилия
Най-съвместимите зодии за перфектна връзка
Григор Димитров сред най-богатите в тениса - ето първите 20
Цената на водката в Русия лети нагоре
От кои зодии са най-верните приятели
