Мнозинството у нас иска забрана на пиротехниката на Нова година
Наблюдава се ясна разлика в поколенията
Повече от половината от пълнолетните българи одобряват забраната на пиротехниката в новогодишната нощ. Това е изводът от социологически сондаж на „Галъп интернешънъл болкан“ специално за БНТ, информират от агенцията.
На въпроса "Вие лично, одобрявате ли, или не одобрявате да се забранят фойерверките/пиротехниката/зарята в новогодишната нощ?“ 55,5% одобряват, а 32,2% не одобряват. Останалите (12,3%) се затрудняват да формират мнение.
Какво е обяснението?
Наблюдава се ясна разлика в поколенията – при най-възрастните отрицанието към фойерверките преминава 70%, а при най-младите картината е точно обратната: над 60% са против забрана при само малко над 20% „за“ забрана.
Данните са от национално представително изследване, проведено между 23 ноември и 1 декември 2023 г. сред 810 души по метода „лице в лице“ с таблети. Извадката е представителна за пълнолетното население на страната. Максималното стандартно отклонение е ±3.5% при 50-процентните дялове. 1% от извадката е равен на около 54 хиляди души.
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
Мартин Димитров: Финансовият план за 2026 г. ни вкарва в спирала от инфлация и рекорден дълг
САЩ изпращат спасители в Каракас
Дневен хороскоп за 25 юни 2026: Любовни обрати за Телеца и Рибите, Козирогът защитава принципите си
Преди да се съблечеш: 11 неща, които променят секса напълно
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
4
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг

... Всяко едно куче е дълеч по-стойностно от почти всеки един човек!!!
П.с.
... на мене не са ми в къщата, Вие родителите ще им " ядете" ла%ната след време
Положението е нетърпимо напоследък в Лазур. Все едно сме на война! Снощи кретените гърмяха 3-4 ЧАСА! Към 11 вече се обадих на полицията. Питам, вашите коли не обикалят ли из града, някакви мерки не вземат ли. Вземали, при конкретно оплакване. Е, хубаво, казвам, ето на, обаждам ви се. Щяла да предаде... След малко най-после престанаха, но силно ме съмнява да беше в резултат на полицейска помощ. И в 1 часа пак гърмяха!!! Настоящето население на Бургас е някаква кръстоска между хора, амеби и хиени!